Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pilsētas dome veido Sabiedrisko padomi

2009-09-16

Jūrmalas sabiedriskā padome, kurā darbosies nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvji, tiek veidota kā domes struktūrvienība ar mērķi veicināt dialogu starp pilsētas NVO un pašvaldību pilsētai un pilsētniekiem nozīmīgu jautājumu risināšanā. Šī ir iespēja pašvaldībai saņemt konsultācijas no nevalstiskā sektora, bet organizācijām – tikt uzklausītām un sadzirdētām, lai gala rezultātā veidotos savstarpēja sapratne un vienotība.

 Uz sanāksmi bija ieradušies pārstāvji no vairāk nekā 40 Jūrmalas NVO. Debates par šādas padomes nepieciešamību un savas līdzdalības iespējamību izvērtās ļoti aktīvas. Gan ieradušos NVO skaits, gan diskusijas liecina, ka šāda Sabiedriskā padome pilsētā ir nepieciešama.
 
Ar NVO pārstāvjiem sarunājās Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics un priekšsēdētāja vietnieks ekonomikas un attīstības jautājumos Romualds Ražuks. Klāt bija arī domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Larisa Loskutova un domes izpilddirektors Valdis Vītoliņš. Piedalījās arī deputāti Dzintra Homka, Arnis Ābelītis, kā arī Vladimirs Maksimovs un Māris Dzenītis, kuri paši ir NVO dibinātāji un vadītāji. Sarunu vadīja domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Ingmārs Čaklais.
 
„Šīs tikšanās un Sabiedriskās padomes galvenais mērķis ir veidot dialogu ar nevalstiskajām organizācijām,” sacīja R.Munkevics. „Attīstības plāna grozījumu apspriešanas gaitā mēs redzējām, ka ir organizācijas, kas aktīvi iesaistās. Līdzīgi, kā veiksmīgi darbojas Iedzīvotāju konsultatīvā padome un Uzņēmēju konsultatīvā padome, tāpat šī struktūra būs instruments, lai veidotu gan saikni ar pašvaldību, gan veidotos kontakti pašu nevalstisko organizāciju starpā.”
 
Sabiedriskās padomes veidošanas sanāksmē tika apspriests padomes nolikuma projekts un norunāja, ka NVO līdz 23.septembrim iesniegs papildinājumus, ieteikumus, grozījumus vai pat alternatīvu nolikumu.
 
Lai sasauktu Jūrmalas NVO forumu, kas izraudzīsies pārstāvjus darbībai Sabiedriskajā padomē, līdz 1. oktobrim tām organizācijām, kas vēlas iesaistīties Sabiedriskajā padomē, domē jāiesniedz pieteikums, norādot sava izraudzītā pārstāvja vārdu, uzvārdu, personas kodu, statusu organizācijā, dzīvesvietas pasta adresi un indeksu, kontaktinformāciju (tālruņi, e-pasta adrese, skype vārds). Iesniegumam jāvieno organizācijas lemttiesīgas struktūras izsniegts pilnvarojums pārstāvēt organizāciju, kā arī organizācijas statūtu un reģistrācijas apliecības kopijas, uzrādot oriģinālus.
 
Jūrmalas NVO forums tiks sasaukts Jūrmalas pilsētas domē 6.oktobrī plkst. 17.00. Uz Forumu tiek aicinātas NVO, kas būs noteiktajā laikā reģistrējušās domē un iekļautas Jūrmalas NVO reģistrā.
 
Gan priekšlikumi Jūrmalas Sabiedriskās padomes nolikumam līdz 23.septembrim, gan NVO dokumenti līdz 1.oktobrim iesniedzami Jūrmalas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā Jūrmalas pilsētas domē, 465. kabinetā, Jomas ielā 1/5, Jūrmalā, LV-2015, e-pasts: prese@jpd.gov.lv. Tālruņi uzziņām: 67093872, 29404864 (Veronika Ramāne). Iesniedzot dokumentus par savu NVO, aizpildāma noteiktas formas anketa, kas saņemama domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.
 
Jūrmalas pilsētas dome ir sākusi veidot NVO reģistru, lai apzinātu Jūrmalā reģistrētās un darbojošās NVO. Kopumā pilsētā ir ap 300 NVO, no kurām aktīvas pašlaik ir mazāk par trešo daļu. „Sabiedrisko padomi mēs veidojam, jo pašvaldībai ir nepieciešams dialogs ar nevalstiskajām organizācijām,” norāda R.Munkevics, „un esmu pārliecināts, šādas padomes izveide veicinās arī pašu organizāciju aktivizēšanos.”
 
 
 
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs                                                                     Ingmārs Čaklais
 
 

Pēdējās ziņas

2009-09-16 Jūrmalas pašvaldība mudina valsts prioritāro nozaru sarakstā iekļaut veselības tūrismu un kūrortus
2009-09-16 Starptautiskā lidosta „Rīga” iekļūst pasaules starptautisko lidojumu reitingā
2009-09-16 Krievijas reģionu tūrisma kompānijas atzinīgi novērtē
2009-09-16 Latvijas Lauksaimniecības muzejs aicina svinēt Rudens saulgriežus
2009-09-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Varšavu
2009-09-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Frankfurti
2009-09-16 Mūzikas projekts Tā Tā Tā šoruden dosies pirmajā Latvijas koncertsērijā, sniedzot vairāk kā desmit uzstāšanās.
2009-09-09 HUMORA ATVASARĀ "Baltie Lāči" piedāvā "Dziedošos gaiļus"
2009-09-09 Mūsdienīga solodziesma šarmantai balsij un muzikālas metamorfozes audiotiltā uz sapratni jeb neikdienišķa saruna projektā AVE NOX ALBA

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski