Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latvijas Lauksaimniecības muzejs aicina svinēt Rudens saulgriežus

2009-09-16

“Senajiem latviešiem bija četri lielākie svētki, kas saistīti ar saules stāvokli debess lokā jeb saucamajiem saulgriežiem. Mūsdienu latviešu sabiedrībā rudens saulgrieži ir gandrīz aizmirsti, un atšķirībā no Lieldienām, Jāņiem un Ziemassvētkiem, tikpat kā netiek svinēti. Tāpēc Latvijas Lauksaimniecības muzejs kopā ar folkloras kopu ”Talsi” ar šo pasākumu vēlas atgādināt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, ka līdz rudens saulgriežiem visiem svarīgākajiem gada darbiem ir jābūt padarītiem, jo zeme tūlīt sasals un dosies ziemas atpūtā, “ stāsta Latvijas Lauksaimniecības muzeja pārstāve Ausma Pekse.

Parasti Miķeļdiena asociējas tikai ar rudens gadatirgiem, bet tie ir ražas svētki ar savām tradīcijām, ticējumiem, paražam, rotaļām un ēdieniem. Rudens saulgriežus varēs izbaudīt un izzināt Latvijas Lauksaimniecības muzejā 18.septembrī 13.00, līdzdarbojoties radošajā Miķeļa darbnīcā, atrakcijās un rotaļās, kā arī muzeja jaunās radības vārda došanas svētkos.
Ražas skatē būs apskatāmi Valentīnas Kuzņecovas izaudzētie ķirbji. Kartupeļu raža gan šogad neesot padevusies pārāk laba, bet kāda tā ir Stendes selekcijas laukos, kā arī par jaunākajām un garšīgākajām kartupeļu šķirnēm savā pieredzē dalīsies valsts Stendes graudaugu selekcijas institūta sēklkopības nodaļas vadītāja Lidija Vojevoda.
„No visām vēlmēm visstiprākā esot garšīgi paēst un tai esot visgrūtāk pretoties…,”atgādina A.Pekse un sola, ka svētkos katrs varēs nobaudīt Miķeļdienas našķi un uzzināt par veselīga uztura produktiem.
Valsts aģentūra „Latvijas Lauksaimniecības muzejs” izveidota 2003. gadā, lauksaimniecības tehnikas muzejam „Kalēji” pievienojot Latvijas meliorācijas un zemkopības muzeju. Muzejā var iepazīties ar lauksaimniecības nozaru attīstību, saimniekošanu un dzīvi Latvijas laukos no XIX gs. beigām līdz mūsdienām. Muzejā var atrast praktiski visu, kam sakars ar zemi, saimniekošanu un lauku sētu. Latvijas Lauksaimniecības muzejs atrodas Talsos, Celtnieku iela 12.
 
Papildus informācija pa tālruņiem: 63291343, 29403183, 29142543
 
 

Pēdējās ziņas

2009-09-16 Jūrmalas pašvaldība mudina valsts prioritāro nozaru sarakstā iekļaut veselības tūrismu un kūrortus
2009-09-16 Starptautiskā lidosta „Rīga” iekļūst pasaules starptautisko lidojumu reitingā
2009-09-16 Krievijas reģionu tūrisma kompānijas atzinīgi novērtē
2009-09-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Varšavu
2009-09-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Frankfurti
2009-09-16 Jūrmalas pilsētas dome veido Sabiedrisko padomi
2009-09-16 Mūzikas projekts Tā Tā Tā šoruden dosies pirmajā Latvijas koncertsērijā, sniedzot vairāk kā desmit uzstāšanās.
2009-09-09 HUMORA ATVASARĀ "Baltie Lāči" piedāvā "Dziedošos gaiļus"
2009-09-09 Mūsdienīga solodziesma šarmantai balsij un muzikālas metamorfozes audiotiltā uz sapratni jeb neikdienišķa saruna projektā AVE NOX ALBA

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski