Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Mūsdienīga solodziesma šarmantai balsij un muzikālas metamorfozes audiotiltā uz sapratni jeb neikdienišķa saruna projektā AVE NOX ALBA

2009-09-09

Mēģinot iespējami radoši reaģēt uz patreizējo ekonomisko situāciju  un turpinot aktualizēt kultūras un mākslas nozīmi gudras sabiedrības izdzīvošanas procesā, Koncertorganizācija Ave Sol „Baltajā naktī” piedāvā divas koncertprogrammas, kas ļaus paraudzīties no neierastāka skatu punkta uz bijušo Svētā Pētera un Pāvila baznīcu - tagadējo koncertzāli AVE SOL, kā arī aicinās ļauties pārsteigumiem un paplašināt savas muzikālās pieredzes robežas.

 Koncertprogrammas pirmajā daļā - Mūsdienīga solodziesma šarmantai balsij, kur Latvijas spožākā laikmetīgās vokālās mūzikas interprete Ieva Parša kopā ar mūziķiem Jēkabu Nīmani, Ēriku Kiršfeldu, Ligitu Spūli, Hertu Hansenu, Anriju Pitenu un jaunajiem komponistiem Mārīti Dombrovsku, Orestu Silabriedi, Edgaru Raginski un Kristapu Pētersonu piedāvās viegli neakadēmiskas mūzikas programmu.

Mūsdienīga solodziesma šarmantai balsij, saskaņā ar šī gada “Baltās nakts” vadmotīvu, Latvijas multimediju patriarha Hardija Lediņa savulaik uzdoto jautājumu: “Tagad acis atveriet, kur jūs esat, kā jums šķiet?”, veiksmīgi piemērota šīs nakts norisēm, kur dziesmas uz muzikālā teātra sliekšņa vedinās ieklausīties mūzikas un dzejas teksta saplūsmē. Ieklausīšanās – tā savā ziņā ir acu atvēršana – ne fiziski, bet iekšēji, nonākot jaunā, vēl neiepazītā telpā.

Klausīsimies Edgara Raginska erotiski un kabarejiski krāsoto ciklu “Jūtu lauskas”, Kristapa Pētersona vienkāršās un efektīgās “Buramdziesmas”, Mārītes Dombrovskas simpātiskos skatus uz Aspazijas dzeju, kā arī Oresta Silabrieža sentapušus dzejas lasījumus mūzikā.

 

Otrajā daļā - Muzikālas metamorfozes audiotiltā uz sapratni jeb Neikdienišķa saruna, kur mākslinieku darbības lauks paplašinās, pasākumam norisinoties gan koncertzāles AVE SOL iekšienē, gan tai piegulošajā laukumā. To realizēs divi mūsdienīgi skaņraži - ērģelnieks Jānis Pelše un Dj Monsta, sadarbībā ar gaismu meistaru Rihardu Gulbi.

Programmas koncepcija balstās šo divu šķietami nesavienojamo muzicēšanas stilu sintēzē. Tā notiks kā divu atšķirīgu mākslinieku muzikālās improvizācijas saruna, kurā tiks izmantoti gan ērģeļmūzikas klasikas, gan latviešu avangarda un mūsdienu komponistu skaņdarbu citāti. Lai to realizētu, tiks izmantota skaņas tiešā translācija uz koncertzālei piegulošo laukumu, kā arī videoekrāni, kuros skatītāji tiešraidē varēs vērot šīs sarunas norisi. Tiks izgaismota koncertzāles fasāde, akcentējot tās arhitektoniskās formas, kas vizualizēs notiekošās sarunas attīstību, kā arī atzīmēs koncertzāli AVE SOL mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts norišu kartē.

 

Informāciju sagatavoja:

Anete Baumane

Rīgas domes Kultūras departamenta

Koncertorganizācija Ave Sol

 

Pēdējās ziņas

2009-09-09 No 9.-11. septembrim „Rīgas mākslas telpā” būs iespējams ielūkoties Baltās nakts noslēpumos.
2009-09-09 Finanšu gada ceturtajā ceturksnī Tallink apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par 14%
2009-09-09 Alūksnē notiks tautas skrējiens „Uz divu sezonu robežas”
2009-09-09 HUMORA ATVASARĀ "Baltie Lāči" piedāvā "Dziedošos gaiļus"
2009-09-01 Somijas valdība izvēlas airBaltic
2009-09-01 Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas 8.sēdes darba kārtība
2009-09-01 Bīriņu Pils 1.septembra pārsteigums pirmklasniekam
2009-09-01 Pasākumi Liepājā 31.08.-6.09.
2009-08-28 Grandiozā 18 dienu tūre uz Spāniju un Francijas Rivjēru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski