Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā notiek Latvijas-Igaunijas pārrobežu projekta "Dziedošie kaimiņi" seminārs

2009-08-07

Jūrmala, 7. augusts. Jūrmalā šodien, 7.augustā, noslēdzas seminārs pašvaldību pārstāvjiem un koru diriģentiem no Viru pilsētas un apgabala Igaunijā, kā arī no Ogres, Baldones un Jūrmalas Latvijā. Seminārs notiek Latvijas-Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas 2007.-2013.gadam projekta „Dziedošie kaimiņi” ietvaros.


Semināri dalībnieki iepazinās ar muzikālās audzināšanas sistēmu un interešu izglītību Latvijā, koru tradīcijām, ar dziesmu un deju svētku pieredzi un ar latviešu tautas mūziku. Mūzikas speciālisti varēja pārbaudīt savu meistarību netradicionālas balss uzlabošanas metodikas nodarbībās, kā arī vingrināties netradicionālā muzicēšanas mākslā.

Semināra Latvijas un Igaunijas partneri apsprieda jautājumus, kas saistīti ar nākamajām projekta aktivitātēm – skolēnu nometni Igaunijā un latviešu-igauņu kopējās dziesmu grāmatas veidošanu.

Brīvajā laikā semināra dalībnieki apmeklēja Jūrmalas pilsētas brīvdabas muzeju, iepazinās ar pilsētas un kūrorta vēsturi un pilsētnieku dzīves stilu.

Projektā iesaistījušās piecas pašvaldības: Igaunijas Viru pilsēta un Viru apgabals, Ogres, Baldones un Jūrmalas pilsētas pašvaldības. No Jūrmalas šajā projektā ir iesaistījies sākumskolas „Atvase” zēnu koris. Projektu kā vadošais partneris īsteno Viru pagasta pašvaldība sadarbībā ar Viru pilsētas domi, Jūrmalas pilsētas domi, Ogres pagasta padomi un Baldones novada domi.

Projektā „Dziedošie kaimiņi” piedalās pieci bērnu un jauniešu kori no abām valstīm, kopā 240 dalībnieku, kā arī šo koru diriģenti. Tā mērķis ir stiprināt vietējās kultūras identitāti un atbalstīt Latvijas un Igaunijas koru mūzikas tradīcijas ar abu valstu bērnu un jauniešu koru sadarbību. Dažādas aktivitātes notiek 20 mēnešu laikā, un noslēgumā 2010. gadā Baldones estrādē notiks igauņu – latviešu dziesmu svētki.

Notiek kopējas jauniešu koru nometnes, sadraudzības koncerti, diriģentu pieredzes apmaiņas semināri, kā arī tiks sastādīta vienota latviešu un igauņu dziesmu grāmata. Pēc projekta beigām ir paredzēts turpināt sadarbību starp kaimiņu valstīm un rakstīt jaunu sadarbības plānu par kopēja mūzikas festivāla rīkošanu.

Katrs līdzdalībnieks, kas piedalās šajā projektā, organizē vismaz vienu aktivitāti. Ogrē 2009.gada 30.aprīlī notika projekta atklāšanas pasākums, kurā pašvaldību vadītāji vai pilnvarotie pārstāvji parakstīja partnerības līgumu. No 4. līdz 6.jūnijam Igaunijas pilsētā Viru notika seminārs diriģentiem, kur trīs dienas diriģenti varēja dalīties savā pieredzē un smelties jaunas zināšanas. Septembrī bērnu un jauniešu kori no Latvijas dosies uz sadraudzības un sadziedāšanās nometni Igaunijā.

Igaunijas – Latvijas programma darbojas saskaņā ar Eiropas Teritoriālās sadarbības iniciatīvu un principiem, un tā atbalsta pārrobežu sadarbību ilgtspējīgai attīstībai un ekonomiskās konkurētspējas uzlabošanai reģionā.


 

Pēdējās ziņas

2009-08-07 Boriss Bērziņš un Dens Dimiņš. Divas lieliskas izstādes Cēsīs.
2009-08-07 Par SIA "Dzintaru koncertzāle" valdes priekšsēdētāju iecelts Svens Renemanis
2009-08-07 Tautas lietišķo mākslas studiju "Klūga" un "Pūpoli" pinēju darbu izstāde
2009-08-07 Turpinās fotoattēlu iesniegšana Ventspils fotokonkursam!
2009-08-07 Jaunpils pilī "Ziedošo zobenu un zobenzivs svētki"
2009-08-06 airBaltic pasažieru skaits Rīgā jūlijā palielinās par 31%
2009-08-06 Pirmo reizi vienā mēnesī starptautiskā lidosta "Rīga" apkalpo vairāk nekā 400 tūkstošus pasažieru
2009-08-06 LTRK aicina arī uzņēmējus piedalīties "Baltijas ceļa" 20.gadadienai veltītajā vienotības skrējienā
2009-08-06 Kinoforuma "Dvēseles ekoloģija" starptautiskais jauno autoru īsfilmu konkurss notiks Jūrmalā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski