Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

19. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens

2009-08-06

Rīga, 6. augusts. 27. jūlijā tika atklāta pieteikšanās ikgadējam nozīmīgākajam Latvijas riteņbraukšanas pasākumam - 19. Latvijas riteņbraucēju Vienības braucienam, kas norisināsies 6. septembrī Siguldā.


Vienības brauciens, kura pirmsākumi meklējami Latvijas pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados, ar katru gadu pulcē arvien lielāku entuziastu skaitu un aicina velosporta cienītājus nevis sacensties, bet piedalīties, veicināt vienotību un tautas kopības spēku.

19. Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciena organizators Igo Japiņs uzsver, ka „šogad Vienības brauciens varētu būt īpaši sabiedriski nozīmīgs, jo cilvēki ir noguruši no ekonomiskajām problēmām un meklē, kur smelties pozitīvas emocijas. Trūkst pozitīvisma, saliedētības un vienotības! Un šis masu velosporta pasākums ir ļoti laba iespēja parādīt savu kopības spēku cilvēkiem un valstij ekonomiski grūtajā brīdī."

Pagājušajā gadā Vienības braucienā piedalījās 2217 dalībnieki. Ik gadu dalībnieku skaits pieaug, taču nepārspēts palicis 1939.gadā sasniegtais rekords, kad no visiem Latvijas novadiem uz Rīgu devās 6226 dalībnieki un 4. Vienības brauciens bija valsts mēroga svētki. „Iespējams tieši 70 gadus pēc dalībnieku skaita rekorda sasniegšanas mums izdodas to pārspēt!” saka I.Japiņš, aicinot „vienoties kopīgā braucienā, smelties spēku no kopā būšanas un parādīt, ka latviešu tauta arī sarežģītās situācijās spēj viens otru atbalstīt un priecāties par otra veiksmi”.

Kā ierasts arī šogad Vienības brauciena ietvaros ir 3 distances: Sporta šosejas brauciens - 75 km, Kalnu divriteņu (MTB) brauciens - 40 km un Tautas brauciens - 37,5 km. Tas ļauj katram izvēlēties sev piemērotu distanci. Ar speciālajiem kausiem tiks apbalvoti - visvairāk pārstāvētais darba kolektīvs, viskuplāk pārstāvētā pašvaldība, kā arī kuplākā ģimene, tādējādi izceļot vienotības ideju.

Dalībnieki sākot ar 27.jūliju var reģistrēties un iegūt papildus informāciju par distancēm, pieteikšanos un noteikumiem interneta mājas lapā velo.lv. Sākot ar 29.jūliju iespējams pieteikties braucienam visos „Veloserviss” veikalos, Siguldas Tūrisma informācijas centrā, Kuldīgas Tūrisma informācijas centrā, Valmierā un Cēsīs veloveikalā „Eži”, Tukuma Ledus hallē, Ērgļos viesnīcā „Ērgļi”. Iepriekšējā reģistrācija turpināsies līdz 3.septembrim.

Jāatgādina, ka pirmais Vienības brauciens Latvijā notika 1936.gadā un tajā piedalījās aptuveni 1200 dalībnieku. Tā galvenais iniciators un idejas autors bija viens no rosīgākajiem tā laika Latvijas sabiedriskajiem darboņiem – divu olimpisko spēļu dalībnieks, vairākkārtējs čempions riteņbraukšanā, slēpošanā, pieccīņā un boksā – Roberts Plūme. Sacensību protektors bija toreizējais Latvijas Valsts prezidents Kārlis Ulmanis.

Vienības brauciena galvenais mērķis vienmēr bijis nevis uzzināt ātrāko, bet veicināt tautas kopības garu. Vienības brauciena dalībniekiem bija jānobrauc noteikts ceļa gabals. Starti tika doti visu apriņķu centros ar finišu Rīgā, izņemot 1937.gadu, kad riteņbraucēji finišēja Jelgavā. 1995.gadā Murjāņu Sporta ģimnāzijas treneris Ernests Pūce ar domubiedriem šo tradīciju atjaunoja, un tagad riteņbraukšanas kalendārs nav iedomājams bez Vienības brauciena, kas ir vismasveidīgākais tautas velosporta pasākums Latvijā.

Electra īpašais velobrauciena piedāvājums:

1) Visiem, kas līdz 30.augustam iegādājas jebkuru Electra velosipēdu un grib piedalīties velo braucienā - apmaksājam dalības maksu velo braucienā šosejas Tautas klasē!!! Dalības maksu kompensējam Ls 10 apmērā pēc tam, kad dalībnieks apliecinājis savu piedalīšanos velobraucienā - ar jebkuru Electra velosipēdu! Par pierādījumu tam derēs arī fotogrāfijas ar dalībnieku uz velosipēda. Electra Style pārstāvji arī piedalīsies braucienā - tā kā gan jau tiksimies! Ņemiet vērā, dalības maksa ir atkarīga no pieteikšanās termiņa (skat.www.velo.lv), piemēram, piesakoties līdz 09.08.2009 tā ir 8 ls!

2) Visi Electra Bluba biedri, par piedalīšanos Vienības braucienā saņems veikala "Electra Style" dāvanu kartes Ls 10 apmērā un līdz pat pašai velo brauciena dienai īpašu 20% atlaidi visām ķiverēm, kas nopērkamas "Electra style" veikalos!
 

Pēdējās ziņas

2009-08-06 airBaltic pasažieru skaits Rīgā jūlijā palielinās par 31%
2009-08-06 Pirmo reizi vienā mēnesī starptautiskā lidosta "Rīga" apkalpo vairāk nekā 400 tūkstošus pasažieru
2009-08-06 LTRK aicina arī uzņēmējus piedalīties "Baltijas ceļa" 20.gadadienai veltītajā vienotības skrējienā
2009-08-06 Kinoforuma "Dvēseles ekoloģija" starptautiskais jauno autoru īsfilmu konkurss notiks Jūrmalā
2009-08-06 Svētdien Talsu novada Spārē būs pirmais sēņošanas čempionāts
2009-08-05 Velomaršrutu "Rucava - skaistākās vietas" un "Papes dabas procesu taka" prezentācija
2009-08-05 Visas Latvijas reģionu tūrisma piedāvājuma prezentācija Japānas delegācijai
2009-08-04 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Priekuli un Bārtu
2009-08-03 Ārlietu ministrijā atklāj iedvesmojošu "Baltijas ceļa" izstādi

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski