Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pludmalēs tiek gādāts par labu servisu

2009-07-22

Jūrmala, 22.jūlijs. Karstajās un saulainajās dienās, kādu pēdējā laikā nav mazums, ievērojami pieaug Jūrmalu un tās pludmales apmeklējošo cilvēku skaits, un pašvaldības dienesti pastiprināti rūpējas, lai atpūtnieki šeit justos labi.


Jūrmalas teritorijā jūras līča krastā ir piecas glābšanas stacijas – Bulduros, Majoros, Dubultos, Mellužos, Kauguros un Jaundubultos, kur no plkst. 9.00 līdz 21.00 tiek nodrošināta nepārtraukta uzraudzība un palīdzība. Glābšanas dienests uz ūdeņiem veic patruļas arī tajās pludmalēs, kurās glābšanas staciju nav, lielu uzmanību pievēršot kūrviesu izglītošanai un brīdināšanai noteikumu pārkāpumu gadījumos. Ik dienas desmitiem cilvēku tiek sniegta medicīniska palīdzība un palīdzība uz ūdens.

Lielā viesu pieplūduma dēļ ļoti pieprasītas ir publiskās tualetes, ko pašvaldība ir izvietojusi pie apmeklētākajām noejām uz jūru, lielākoties tajā pašā apkaimē, kur kādreiz atradās bēdīgi slavenās sausās tualetes, kas tagad daļēji jau ir likvidētas, bet citviet slēgtas kā šodienas higiēnas prasībām neatbilstošas. Tagad pašvaldība ir uzstādījusi un regulāru apkopi nodrošina konteinertipa sanitārajiem mezgliem, kuros ir ūdensklozeti, pisuāri un iespēja noskalot rokas, kā arī daudzviet iekārtotas īpašas tualetes cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Šādi konteineri ar vismaz pieciem sēdpodiem un 3-4 pisuāriem atrodas pie noejas uz jūru Tīklu ielā, P.Stradiņa ielā, Vienības prospektā, Kļavu ielā, Līgatnes ielā, Rožu ielā, Dārzu ielā, Vēju ielā, Jaunķemeros pie glābšanas stacijas un Jaunķemeru ceļā, kopā – 10 vietās.

Sabiedriskās tualetes glābšanas staciju darba laikā pieejamas Kauguru, Majoru un Bulduru glābšanas stacijās, kur ir arī dušas.

Katrā no visiem 36 pludmales nomas nogabaliem atbilstoši līgumam ar pašvaldību arī ir vismaz viena tualete, kas apmeklētājiem parasti pieejama laikā, kad nomnieks savā nogabalā sniedz kādus pakalpojumus – darbojas kafejnīca vai inventāra nomas punkts un tamlīdzīgi.

Peldviesi var izmantot arī stacionārās tualetes, kas atrodas tuvu jūrai – Dzintaru prospekta un Turaidas ielas krustojumā, kā arī Jomas ielā 35 pie Majoru kultūras nama, kur ir ne tikai 15 kabīnes un vairāki pisuāri, bet ir arī īpaša telpa zīdaiņu kopšanai.

Tātad pašlaik 26 Jūrmalas pludmales kilometros ir pieejamas vairāk nekā 100 sabiedriskās tualetes, kas spēj nodrošināt pieprasījumu pēc šī pakalpojuma arī visapmeklētākajās dienās. Lai neradītu diskomfortu pludmales apmeklētājiem, šīs intīmās vietas galvenokārt novietotas noejās uz jūru vai kādu būvju tuvumā, tādējādi nebojājot liedagu un neizvietojot tualetes ik pa pārdesmit metriem tuvu vietām, kur cilvēki sauļojas vai sporto.

Bērni lieliski var izklaidēties 13 pašvaldības iekārtotos rotaļu laukumos. Pludmales aktīvajās zonās ir aprīkojums volejbola un futbola spēlēšanai. Daudz interesantu izklaižu piedāvā pludmales nogabalu nomnieki.

Pludmalē ir izvietotas 200 atkritumu tvertnes, 138 pārģērbšanās kabīnes un 265 soli. Ik dienu līdz plkst. 8.00 no rīta pludmali uzkopj, novācot visus sadzīves atkritumus, kā arī no ūdens izskaloto, tai skaitā, jūraszāles un aļģes. Sausās liedaga smiltis vismaz reizi nedēļā tiek rušinātas un savākti visi šī procesa gaitā atsegtie atkritumi. Tiek sakārtotas betona plāksnes noejās uz jūru, kā arī gādāts, lai kārtībā būtu viss pludmales inventārs. Apmeklētākajās pludmalēs, piemēram, Majoros un Jaunķemeros, arī dienā tiek uzmanīts, vai konteineri nav pārpildīti, un tad dežuranti nodrošina atkritumu papildu aizvākšanu, iznesot tos no pludmales ar rokām.

 

Pēdējās ziņas

2009-07-22 Tiks atvērts jauns mākslas darbu interneta veikals EXCENTRUM.LV
2009-07-22 Caurlaidi iebraukšanai Jūrmalā visērtāk ir iegādāties pa ceļam pie lielveikala SKY
2009-07-22 Starptautiskā lidosta "Rīga" būtiski palielina pasažieru skaitu, piesaistot citu valstu pasažierus
2009-07-22 Nodibināts jauns muzikāls projekts "Tā Tā Tā"
2009-07-21 Reģionālās tūrisma asociācijas dibinās Latvijas tūrisma asociāciju Sadarbības padomi
2009-07-21 Jūrmalas pludmalēs peldēties ir droši
2009-07-20 M.Čehova Rīgas krievu teātrī - spāru svētki
2009-07-20 Alūksnes pilsētas svētku laikā notiks amatnieku tirgus
2009-07-20 airBaltic vasaras sezonā palielina lidojumu skaitu 5 maršrutos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski