Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pludmalēs peldēties ir droši

2009-07-21

Jūrmala, 21. jūlijs. Aizvadītajā nedēļā Jūrmalas pludmalēs bija rekordliels atpūtnieku daudzums, jo dienas bija karstas un ūdens sasila pat līdz 19 grādiem. Pirmdien, 20.jūlijā, ūdens Bulduru peldvietā ir 17 grādus silts.


Regulārās peldūdens pārbaudes liecina, ka ūdens kvalitāte ir atbilstoša prasībām un visās peldvietās ir atļauts peldēties bez ierobežojumiem.

Par kārtību un drošību pludmalēs gādā Jūrmalas pilsētas pašvaldības SIA „Jūrmalas ātrā palīdzība” glābšanas dienests uz ūdeņiem, kam nedēļas nogale bija visai saspringta – glābēji nodrošināja drošību uz ūdens arī starptautiskajā „Topcat” klases katamarānu regatē, Baltijas valstu čempionātā airēšanā un festivālā „Positivus 09” Salacgrīvā, kā arī veica savus ikdienas pienākumus Jūrmalas pludmalēs.

PSIA „Jūrmalas ātrās palīdzība” instruktors Andris Kraulis informē, ka iepriekšējā nedēļā glābšanas dienests uz ūdeņiem pieņēma 55 izsaukumus - 29 reizes pludmalē tika sniegta medicīniskā palīdzība, tika palīdzēts atrast 11 noklīdušus bērnus, divi katamarānu īrnieki tika brīdināti par drošības noteikumu neievērošanu, bet 8 cilvēki bija aizpeldējuši aiz bojām un 4 nācās brīdināt par citiem peldvietu noteikumu pārkāpumiem.

„Festivālā „Positivus 09” drošību uz ūdens nodrošināja arī divi Jūrmalas glābšanas dienesta darbinieki,” pastāsta A.Kraulis. „Festivāls norisinājās no 17. līdz 18.jūlijam. Glābēji tika nodrošināti ar glābšanas inventāru – glābšanas pludiņiem, nestuvēm, laivām, bojām un gaismas staru. Gaismas stars tika izmantots diennakts tumšajā laikā, jo naktī apmeklētājiem bija aizliegts peldēties. Tomēr kopumā par peldēšanos nakts laikā tika brīdināti vairāk nekā 45 festivāla apmeklētāji. 18.jūlijā glābējiem bija noslogota diena, jo daudzi festivāla apmeklētāji pēc svinībām devās uz pludmali atpūsties un liela daļa no viņiem peldēja aiz bojām (par peldēšanu aiz bojām tika brīdināti vairāk nekā 100 cilvēku), daļa sauļojoties iesnaudās un glābēji viņus modināja, aicinot doties ēnā, jo tiešo saules staru ietekmē cilvēki varēja apdegt. Tā kā Salacgrīvas pludmale ir akmeņaina, tad glābēji brīdināja pludmales apmeklētājus, ka lekt ūdenī uz galvas ir dzīvībai bīstami (tika brīdināti vairāk nekā 50 cilvēki).”

Baltijas valstu čempionātā airēšanā Jūrmalā glābšanas dienests uz ūdeņiem norīkoja divus glābējus. Glābēju uzdevums bija ierobežot ūdens transportlīdzekļu kustību sacensību norises vietā Lielupes posmā no Lielupes auto tilta līdz Varkaļu kanālam.

Starptautiskajā „Topcat” klases katamarānu regatē drošību uz ūdens nodrošināja viena glābēju brigāde - divi glābēji ar motorlaivu un glābšanas inventāru.

Glābšanas stacijā „Jaunķemeri” tika veiktas glābēju apmācības. Treniņos piedalījās visi glābēji un divi instruktori. Treniņu sākumā glābēji atkārtoja pirmo palīdzību, tad sekoja praktiskie treniņi jūrā. Tika izspēlētas dažādas negadījumu situācijas.
 

Pēdējās ziņas

2009-07-21 Reģionālās tūrisma asociācijas dibinās Latvijas tūrisma asociāciju Sadarbības padomi
2009-07-20 M.Čehova Rīgas krievu teātrī - spāru svētki
2009-07-20 Alūksnes pilsētas svētku laikā notiks amatnieku tirgus
2009-07-20 airBaltic vasaras sezonā palielina lidojumu skaitu 5 maršrutos
2009-07-17 Ar pārsteidzošu un emocionālu šovu pie vecā Ventas tilta atklās "Dzīres Kuldīgā"
2009-07-17 Drošības un kārtības jautājumu komiteja atbalsta Tūrisma policijas izveidi
2009-07-17 Prakses laikā var nopelnīt studiju maksu
2009-07-17 Starptautiskais Seno Motociklu Salidojums Kurzemes Riņķis - 3 dienu izturības brauciens pa Kurzemes pilīm
2009-07-17 Rīgas Gospelkoris sniegs koncertu Rundāles pilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski