Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Prakses laikā var nopelnīt studiju maksu

2009-07-17

Rīga, 17. jūlijs. Šādu iespēju piedāvā Biznesa augstskolas „Turība” Starptautiskā tūrisma fakultāte, un daudzi studenti to izmanto. Turklāt vēl mācību laikā var saņemt labus piedāvājumus darbam ārzemju viesnīcās.


Līdz sešsimt eiro mēnesī
Prakses laiks ir iekļauts Starptautiskā tūrisma fakultātes studiju programmā, un aizvien vairāk studentu praksi aizvada ārzemēs, lai iegūtu pieredzi un vienlaikus arī nopelnītu. „Turība” sniedz abas iespējas, jo augstskola ir noslēgusi sadarbības līgumus ar Grieķijas, Šveices, Itālijas, ASV, Francijas, Turcijas un citu valstu viesnīcām, restorāniem un tūrisma aģentūrām. 

Studenti var nopelnīt līdz sešsimt eiro mēnesī, un, saprātīgi plānojot izdevumus, praktikants mājās var pārvest aptuveni tūkstoš latu. Tas iespējams tāpēc, ka prakses vietu devēji daļēji vai pilnībā apmaksā ceļa izdevumus, turklāt visas pamatvajadzības – dzīvesvieta, ēdināšana, formastērpi – tiek nodrošinātas bez maksas. Labs budžeta papildinājums ir Erasmus stipendijas, kuras prakses laikā piešķir labākajiem studentiem.

„Turības” studenti iztur konkurenci
Šobrīd daudzi lūko pēc darba ārzemēs, taču jāņem vērā, ka ne tikai Latvijas darba tirgū, bet arī pasaulē konkurence ir nežēlīga. Agita Doniņa, Starptautiskā tūrisma fakultātes dekāne, kura nupat atgriezusies no prakses vietu pārbaudes Kiprā, stāsta, ka labākajās viesnīcās ir 15–20 pretendentu uz vienu vietu, bet tas nav šķērslis „Turības” studentiem: „Ne visas Eiropas augstskolas spēj nodibināt un uzturēt stabilas un ilgstošas attiecības ar vadošajām mūsu kontinenta viesnīcām. „Turība” šajā jomā ir viena no līderēm, un gan augstskola, gan studenti to ir sasnieguši ar grūtu darbu.”

Prakses laikā studenti strādā tikai  augsta līmeņa viesnīcās, kurās ir visaugstākais apkalpošanas līmenis, standarts un arī augstas prasības pret personālu. „Turības” studenti tās godam iztur, jo ne jau velti daudziem no viņiem piedāvā pastāvīga darba iespējas. Piemēram, šādu piedāvājumu saņēmusi šāgada absolvente Sanita Grickus. Arī Vinetu Erkenu, kas praksē Kiprā ir jau trešo vasaru, gaida labi atalgots darbs šajā viesnīcā.

Piecu zvaigžņu pieredzi apliecina sertifikāts
Katru gadu – no maija līdz septembrim – praksi ārzemēs aizvada aptuveni pusotra simta „Turības” studentu, bet šovasar to ir vēl vairāk. Prakses vietas ir gan ilggadējās, jau pārbaudītas, bet augstskola meklē arī jaunas. Piemēram, šogad tika sākta sadarbība ar Turcijas viesnīcām. Praktikantiem uzticētie pienākumi ir visai dažādi, taču viņiem nav jādara tā sauktais melnais darbs. Studenti strādā viesnīcu uzņemšanas dienestos, sagaida viesus restorānā, strādā par viesmīļiem vai bārmeņiem.

„Turības” mācībspēki regulāri pārbauda visas prakses vietas – gan studentu sadzīves apstākļus, gan darba vidi un darba attiecības, gan to, vai samaksa atbilst noslēgtajam trīspusējam līgumam. Tāpēc augstskola var garantēt studentam un viņa vecākiem, ka, lai cik tālas būtu vietas, uz kurām dodas „Turības” jaunieši, tās ir drošas. Ieguvums ir arī tas, ka studenti praksē nebrauc pa vienam: ja tik ilgi jāatrodas prom no mājām, ir labi saņemt atbalstu gūtā brīdī.

Turklāt prakses vietā studenti saņem sertifikātu un personalizētas rekomendācijas vēstules. Šie dokumenti Latvijas darba tirgū ir augstā vērtē, it īpaši, ja students ir bijis praksē vairākus gadus.

Profesija, kas garantē darbu
Kopš šā gada „Turības” Starptautiskā tūrisma fakultātes profesionālā bakalaura studiju programmas „Tūrisma un viesmīlības nozares uzņēmumu vadība” studenti var pretendēt ne tikai uz augstskolas, bet arī uz valsts apmaksātām budžeta vietām, jo tai atkārtoti piešķirts ANO Pasaules tūrisma organizācijas (UN/WTO) TedQual sertifikāts – apliecinājums studiju programmas atbilstībai augstākajām starptautiskās kvalitātes prasībām. Turklāt tūrisms mūsdienu pasaules mainīgajā darba tirgū ir nozare, kur vienmēr ir un būs vajadzīgi darbinieki.


 

Pēdējās ziņas

2009-07-17 Ar pārsteidzošu un emocionālu šovu pie vecā Ventas tilta atklās "Dzīres Kuldīgā"
2009-07-17 Drošības un kārtības jautājumu komiteja atbalsta Tūrisma policijas izveidi
2009-07-17 Starptautiskais Seno Motociklu Salidojums Kurzemes Riņķis - 3 dienu izturības brauciens pa Kurzemes pilīm
2009-07-17 Rīgas Gospelkoris sniegs koncertu Rundāles pilī
2009-07-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Frankfurti
2009-07-16 IV Jaunpagastu salidojums "Mūžam Jauni" Jaunlaicenes muižas svētkos
2009-07-16 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Ziemupi un Pāvilostu
2009-07-16 Aicinām gatavot nemotorizētos peldlīdzekļus konkursam "Alūksnes plosts 2009"
2009-07-16 Jūrmalā turpinās projekts "Vienā laivā"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski