Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā glābēji mācās paši un māca atpūtniekus

2009-07-16

Jūrmala, 16. jūlijs. Aizvadītajā nedēļā Jūrmalas pašvaldības SIA „Jūrmalas ātrā palīdzība” glābšanas dienests uz ūdeņiem pieņēmis 13 izsaukumus, lielākoties, lai atpūtniekiem sniegtu medicīnisku palīdzību.


Bulduru glābšanas stacijā glābšanas dienesta uz ūdeņiem instruktoriem notika treniņi. Tajos piedalījās visi glābšanas stacijas darbinieki un divi instruktori. Treniņu laikā tika atkārtota pirmā palīdzība, izspēlētas dažādas negadījumu situācijas, visām darbībām veicot laika kontroli. Laika faktors glābšanas darbos ir ļoti būtisks. „Turpmāk šāda veida apmācības ir paredzētas visās glābšanas stacijās,” informē PSIA „Jūrmalas ātrā palīdzība” instruktors Andris Kraulis.

Glābēji uz ūdeņiem 9.jūlijā tālu jūrā pamanīja katamarānu. Viņi devās uz notikuma vietu, jo ar tālskata palīdzību nebija iespējams saskatīt, vai uz katamarāna atrodas cilvēki. Piepeldot tika konstatēts, ka uz katamarāna cilvēku nav. Jūrā tika pamanīti vēl divi katamarāni. Visi jūrā ieskalotie peldlīdzekļi tika atvilkti krastā un atdoti saimniekam. Katamarāni jūrā tika ieskaloti tāpēc, ka strauji paaugstinājās ūdens līmenis un pūta spēcīgs krasta vējš.

Bulduru glābšanas stacijas darbinieki 11.jūlijā saņēma izsaukumu no kutera, kuram radušās tehniskas problēmas un paša spēkiem nevarēja nokļūt krastā, jo bija spēcīgs krasta vējš. Rezultātā krastā tika nogādāts kuteris, uz kura atradās četri pieaugušie un divi bērni.

Ar glābēju palīdzību tika atrasts arī viens pludmalē noklīdis bērns.

Ūdens temperatūra Rīgas jūras līcī jau pārsniedz 18 grādus, līdz ar to pludmalēs ir ļoti daudz peldētāju. Tāpēc glābšanas dienesta uz ūdeņiem instruktori regulāri dodas pārbaudes patruļās arī uz peldvietām, kurās nav glābšanas staciju. Vairāki desmiti cilvēku ir brīdināti par drošības noteikumu ievērošanu, piemēram, par peldēšanu aiz peldvietu norobežojošām bojām, peldēšanos uz matračiem un par bērniem, kas uz katamarāniem atradās bez glābšanas vestēm. Novērotas arī situācijas, kad uz katamarāna atrodas vestes, taču bērni tās nav uzvilkuši vai arī nav aizsprādzējuši. Kādas patruļas laikā krastā tika nogādāts katamarāns, uz kura ratiņos atradās bērns ar neatbilstoša izmēra glābšanas vesti mugurā.

Jūrmalas glābšanas dienests uz ūdeņiem aicina iedzīvotājus un pilsētas viesus būt uzmanīgiem pie ūdens un ūdenī, lai atpūta sniegtu tikai prieku, gandarījumu un labsajūtu nevis nepatīkamus pārsteigumus. Tieši par to nomodā ir Jūrmalas pašvaldības SIA „Jūrmalas ātrā palīdzība” glābšanas dienests uz ūdeņiem.

 

Pēdējās ziņas

2009-07-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Frankfurti
2009-07-16 IV Jaunpagastu salidojums "Mūžam Jauni" Jaunlaicenes muižas svētkos
2009-07-16 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Ziemupi un Pāvilostu
2009-07-16 Aicinām gatavot nemotorizētos peldlīdzekļus konkursam "Alūksnes plosts 2009"
2009-07-16 Jūrmalā turpinās projekts "Vienā laivā"
2009-07-16 Iepazīšanās brauciens velomaršrutā Liepāja - Bernāti - Jūrmalciems
2009-07-16 Latgales mūzikas festivāls - šogad Līvānos!
2009-07-16 Neptūna svētki atpūtas kompleksā "Vilnis"
2009-07-16 Izmaiņas LMAC darba laikos

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski