Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā turpinās projekts "Vienā laivā"

2009-07-16

Jūrmala, 16. jūlijs. Nedēļas sākumā no Somijas atgriezās trīs Jūrmalas gleznotāji: Jānis Jēkabsons, Maira Veisbārde un Inese Ziemele, kuri septiņas dienas gleznoja plenērā teiksmaino Somijas dabu Ruovesi pilsētas apkārtnē.


Māksliniekiem bija plaša un ļoti interesanta programma, viņi radoši strādāja un gleznoja visdažādākās Somijas vietas un iemūžināja savos darbos skaistākos Somijas ezerus, klintis, mežus, arhitektoniski vērtīgās vecās koka ēkas etnogrāfiskajā muzejā.

Plenēra noslēgumā Ruovesi tika organizēta I.Ziemeles, J.Jēkabsona un M.Veisbārdes darbu izstāde, kuru svinīgā atmosfērā atklāja 17.jūlijā. Somu mākslinieki un izstādes apmeklētāji bija pārsteigti par to, ka mūsu mākslinieki ļoti īsā laikā ir radījuši tik daudz vērtīgu mākslas darbu.

Plenērs notika Bulduru kultūras nama projekta „Vienā laivā” ietvaros. Projekta galvenās aktivitātes ir Jūrmalas un somu mākslinieku kopēji plenēri un izstādes gan Jūrmalā, gan Somijā.

„Latviju ar Somiju vieno ģeogrāfija, vēsture, tautu likteņi, literatūra, kultūra, māksla. Mums ir vienota Ziemeļu reģiona sajūta, kopīga identitāte un cilvēku mentalitāte. Ne velti latviešu un somu valodā ir kopīgs vārs „Laiva”, lai gan somu valodā tas nozīmē kuģis. Pateicoties projektam „Vienā laivā” mēs varam lepoties ar to, ka Jūrmalas vārds kārtējo reizi izskan pasaulē,” stāsta projekta vadītāja, Bulduru kultūras nama direktore Zinaīda Skuja.

Projekts aizsākās 2003.gadā, kad četri Jūrmalas mākslinieki - Maira Veisbārde, Andrejs Ģērmanis, Olita Gulbe un Zita Sudņika vairākas dienas gleznoja Somijā kopā ar somu māksliniekiem, bet pēc tam sarīkoja plenērā radīto darbu izstādi Somijā. Tā paša gada vasarā Jūrmalā ieradās četri somu mākslinieki, kuri gleznoja Jūrmalu plecu pie pleca ar Jūrmalas māksliniekiem, un pēc tam tika sarīkota ekspressizstāde „Vienā laivā” Bulduru kultūras namā. Projekta turpinājumā Somijā gleznoja Dzintars Adienis un Kristīne Belte, bet savukārt Jūrmalā katru gadu Starptautiskajā mākslas forumā „Māksla vieno tautas” piedalās somu mākslinieki.

Projekta „Vienā laivā” nākamā aktivitāte paredzēta augusta sākumā, kad Jūrmalā ieradīsies trīs somu mākslinieki uz 6.Starptautisko mākslas forumu „Māksla vieno tautas”, kurā 22 mākslinieki no astoņām valstīm gleznos Jūrmalu.

 

Pēdējās ziņas

2009-07-16 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Frankfurti
2009-07-16 IV Jaunpagastu salidojums "Mūžam Jauni" Jaunlaicenes muižas svētkos
2009-07-16 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Ziemupi un Pāvilostu
2009-07-16 Aicinām gatavot nemotorizētos peldlīdzekļus konkursam "Alūksnes plosts 2009"
2009-07-16 Iepazīšanās brauciens velomaršrutā Liepāja - Bernāti - Jūrmalciems
2009-07-16 Latgales mūzikas festivāls - šogad Līvānos!
2009-07-16 Neptūna svētki atpūtas kompleksā "Vilnis"
2009-07-16 Izmaiņas LMAC darba laikos
2009-07-16 airBaltic pasažieru skaits Rīgā jūnijā palielinās par 31%

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski