Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tuvojas Alūksnes pilsētas svētki "Uzvelc buru, Alūksne!"

2009-07-14

Alūksne, 15. jūlijs. Trīs dienas - no 31. jūlija līdz 2. augustam aicinām alūksniešus, tuvākus un tālākus viesus gūt prieku, apmeklējot Alūksnes pilsētas svētkus „Uzvelc buru, Alūksne!”.


Svētku norišu plānojumu izstrādājusi Alūksnes pilsētas svētku režisore Sanita Eglīte.

- Šajā dižķibeles laikā mums reizēm liekas, ka laiks ir apstājies vai pat nedaudz mūs atsviedis atpakaļ pagātnē. Tāpēc šī gada pilsētas svētku moto „Uzvelc buru, Alūksne!” aicina pilsētu un tās iedzīvotājus sasparoties, jo daudzas lietas mēs spējam mainīt paši, tikai vajag mazāk meklēt vainu citos, bet kaut ko darīt pašiem. Kuģis ar buru traucas straujāk uz priekšu, buru regulējot, ir iespējams noturēt pareizo kursu. Es to vēlu arī savai pilsētai, - saka Sanita Eglīte.

Šogad Alūksnes pilsētas svētku ideja ir balstīta uz trīs stihijām - uguni, ūdeni un vēju.

Alūksnes pilsētas svētku režisore norāda, ka „uguns ir vistīrākā, visspēcīgākā enerģija. Tā attīra gan materiālos, gan nemateriālos cilvēka ķermeņus, attīra auru cilvēkam, mājai un arī pilsētai. Ūdens savukārt spēj dot dzīvību. Šīs stihijas enerģija liek daudz izjustāk izbaudīt notiekošo. Tā liek saprast, ka viss ir saistīts un nepastāv šķirti. Vējš ir gaisa stihijas enerģijas izpausme. Un vējš nav savaldāms – vienīgi zināšanas ļauj šo enerģiju izmantot.”

Nu jau vairākus gadus Alūksnes pilsētas svētki norit trīs dienu garumā, katrā dienā piedāvājot bagātīgu kultūras un atpūtas pasākumu klāstu. Līdzīgi būs arī šogad.

- Pilsētas svētki tiks atklāti jau piektdienas vakarā - 31. jūlijā ar krāšņu uzvedumu „Uguns burās”, ko gatavo gan pašmāju, gan viesu amatierkolektīvi, profesionāli mūziķi un viesi no Lietuvas. Par uzveduma vietu izvēlējāmies ezera krastu Pilssalā. Uzvedumā būs iespēja dzirdēt daļu no Karla Orfa kantātes „Carmina burana” Alūksnes un Siguldas jaukto koru izpildījumā, kurai pavadījumu nodrošinās profesionāli mūziķi no Rīgas, skatīties Alūksnes deju kolektīvu ugunsdejas. Interesanta un neredzēta būs Lietuvas uguns un lāzeru šova grupas „Fire circle” līdzdalība uzvedumā. Uguns, ūdens, nakts un gaismas spēles palīdzēs uzveduma dalībniekiem radīt skatītājos neaizmirstamas izjūtas. Uzveduma mākslinieciskais vadītājs ir Jānis Baltiņš. Pateicoties SIA „Valdis” atbalstam, alūksnieši šajā vakarā virs ezera varētu sagaidīt arī salūta krāšņos ziedus. Paldies Vidzemes kultūras programmas Kultūras projektu 2009. gada konkursam par finansiālu atbalstu uzvedumam.

Nebijis notikums pilsētas svētkos būs arī mazās nakts ballītes pilsētas kafejnīcās un ielās. Par atbalstu šo ballīšu noorganizēšanā paldies Ainaram Melderam un kafejnīcai „Pie Martas”, Edgaram un Evitai Ogņeviem un kafejnīcai „Pajumte”, Mairim un Jolantai Arājiem un kafejnīcai „Jolanta 2”, Aivim Kalniņam un klubam „Ideja”. Būs padomāts par mūziku visām gaumēm, varēs atpūsties gan pie šlāgera un lauku kapelas, gan disko mūzikām. Visos krodziņos noteiktā laikā būs vērojams arī ugunsbāra šovs.

Sestdiena, 1. augusts, būs vēja stihijas diena. Tradicionāli tā iesāksies ar amatnieku tirgu pie Alūksnes Jaunās pils, bet no pulksten 10 pils parkā būs Alūksnes novada diena, kur katrs pagasts sveiks savu pilsētu svētkos, dejos Alūksnes un Apes novadu un Rīgas dejotāji, skanēs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestra tauru skaņas, folkloras kopu un ansambļu dziedājums, jauniešu degsme sacels pamatīgu deju, dziesmu un mūzikas vēju. Labs ceļavējš būs nepieciešams arī plostu sacensību dalībniekiem. Vakarpusē Pilssala aicinās uz mūziklu un balli.

Svētdien, 2. augustā
pulksten 11 Alūksnes Lielajos kapos sāksies kapusvētki ar mirušo piemiņas brīžiem, bet pulksten 13 Tempļa kalnā visus aicinām uz Nacionālā teātra aktieru grupas „Drama” koncertu, - par svētku norisi stāsta S. Eglīte.

Lielākā daļa Alūksnes pilsētas svētku pasākumu ir bez maksas.

Svētku rīkotāji saka ļoti lielu paldies visiem, kas atbalsta Alūksnes pilsētas svētku pasākumus - svētku galvenajam atbalstītājam – SEB bankai, pilsētas uzņēmējiem, Alūksnes novada pašvaldībai, Alūksnes rajona padomei un informatīvajiem atbalstītājiem – laikrakstiem „Alūksnes Ziņas” un „Malienas Ziņas”.

Pēdējās ziņas

2009-07-14 Ansamblis Shady Brass Q sniegs Vecrīgas torņu mūzikas ieskaņu koncertus no Rīgas Rātsnama balkona
2009-07-14 Klajā nāk jauns Rhythms del Mundo albums
2009-07-14 Melo-M ar jauno dziesmu "viesojas" Āfrikā
2009-07-14 Sunny Groove Dixie - jautra mūzika - labs noskaņojums!
2009-07-14 Skibox veikalā skrituļslidas pa lēto!
2009-07-13 Tautas tradīciju uzplaukums Jūrmalā
2009-07-13 Somijas pilsētā Tamperē skatāma fotoizstāde "Jūrmalas reportāža - 2008"
2009-07-13 Sākas Ventspils 2009. gada fotoattēlu konkurss!
2009-07-13 Informācija par Daugavpili arī krievu valodā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski