Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sunny Groove Dixie - jautra mūzika - labs noskaņojums!

2009-07-14

Rīga, 14. jūlijs. Sunny Groove Dixie spēlē dažādos saviesīgos pasākumos – pilsētas svētkos, dzimšanas dienas svinībās, sporta spēlēs, ballītēs u.tml. diksilends, vieglā, diksilendam raksturīgā, augstā profesionālā līmenī izpilda oriģinālskaņdarbus.


Jau gadus 10 diksilends radās mūsu galvās, bet bija jāpaiet šiem gadiem lai mēs satiktos un sāktu spēlēt kopā. Ideja par diksilenda veidošanu  radās strādājot kopā Jānim Retenais un Edmundam Brīvkalnam pie Normunda Rutuļa CD "Vēlreiz mājās". Vēlākā Sunny Groove Dixie sastāva veidošanās ir Jāņa Retenais un Ivara Jercuma nopelns, kuru pūles un ieceres realizējās 2009.gada aprīlī-maijā, kad šis sastāvs sanāca uz pirmo iesildīšanās mēģinājumu. Tā nu radās viens no profesionālakajiem, patreiz, Latvijā aktīvi muzicējošiem diksilendiem. Pagaidām īsa, bet liekas, ka tikai iesākta vēstures lapa Latvijas diksilendu mūzikas vēsturē......Klausieties, vērtējiet, ja Jums patīk, mēs par to tikai priecāsimies.

Kontakti:
+37129408752 Jānis Retenais
janis.retenais@gmail.com
janis@shady.lv

Sunny Groove Dixie   demo ierakstus un bildes varat aplūkot un noklausīties šeit:

http://www.draugiem.lv/sunnygroovedixie

Edmunds Brīvkalns – klarnete, saksafons, padomdevējs, dixilenda jautrais gariņš. Edmunds Brīvkalns pagājušajā gadsimtā tika atdzīts par labāko Dixilenda klarnetistu Latvijā. Lielisks klarnetes spēles un improvizācijas meistars, kurš ilgus gadus bija Latvijas senākā Diksilenda “Retro” klarnetists. Edmunds ir liels dziļo New Orleans tradīciju piekritājs. Balstoties uz tām, ir atrasts savs stils ar dinamisku ansambļa spēli, spožiem solo. Edmunda spēlē ir jūtama spēcīga tādu džeza gigantu kā L.Armstrong, G.Lewis ietekme. Edmund regulāri  dažādos sastāvos uzstājas džeza klubos, resturānos , “Retro”  sastāvā koncertējis  Baltijas valstīs, Vācijā, Somijā, Ungārijā, Polijā, Dānijā, Zviedrijā, Krievijā un citur. Piedalijies dažādos džeza festivālos: 1990 Espoo (Somija), 1991 Kajanie (Somija), 1992 Kiel (Vācija), 1994 Schleswig (Vācija), 1995 Kiel (Vācija), 1996 Femo (Dānija), 1997 Drēzdene (Vācija), 1998 Torgau (Vācija), 1998 Uppsala (Zviedrija), 1998 St.Petersburg (Krievija), 2004 Kaunas (Lietuva), 2005 Paris(Francija)

Jānis Retenais – tuba, sosaphone. Latvijas mūziķu aprindās pazīstams, kā Latvija Mūzikas akadēmijas(LMA) tubu/eifoniju klases docents un basģitārists dažādās Latvijā pazīstamās grupās. Paralēli darbam LMA strādā par tubas/eifonijas klases un kameransambļa klases pedagogu J. Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Kā viesmākslinieks sadarbojies ar dažādiem Latvijas orķestriem - LNSO, LNO simfonisko orķestri, pūtēju orķestri Rīga, Rīgas Festivāla orķestri. Ir trombonu/tubas kvarteta Shady Brass Q dalībnieks kopš tā pastāvēšanas sākuma. Jau kopš 1991. gada spēlē basģitāru dažādos sastāvos un grupās - Mākoņi, Gunāra Meijera pavadošā grupa, Spoguļparks, Dakota u.c. Dažādos sastāvos spēlējis kopā ar Normundu Jakušonoku, Andri Ābelīti. Bieži sadarbojies ar Latvijas šlāgermūzikas grandiem Normundu Rutuli, (N.Rutuļa jaunā CD Vēlreiz mājās ieraksta producents), V. Tilčiku, J. Krūmiņu („Apvedceļš”) Māri Sloku („Klaidonis”) H. Joniškānu. Jau trīs gadus sadarbojas ar producentu A. Leimani, kopā veidojot dažādus šlāgermūzikas CD.

Artūrs Bērziņš – trombons. Latvijas Nacionālās operas un Latvijas simfoniskā orķestra mūziķis, izcils trombona spēles un improvizācijas meistars. Aktīvi darbojas kvarteta Shady Brass Q sastāvā un ir K.Vanaga City Jazz Big Band bass trombonists. Regulārs dažādu Latvijas popzvaigžņu (I.Busulis, J.Stībelis, L.Leen u.c) pavadošo sastāvu Brass sekcijas mūziķis. Piedalījies dažādos Jazz mūzikas festivālos, Rīgas ritmi, Saulkrastu džeza festivāls. Apmeklējis meistarklases pie pasaulslaveniem trombonistiem tādiem kā K.Svembergs, K.Lindbergs u.c. 1996 – 1997. gadam studējis trombona spēli Amerikas savienotajās valstīs Ziemeļkarolīnas universitātes mūzikas nodaļā.

Edgars Švembergs – trompete, flīgelhorns. Latvijas Nacionālās operas un Simfonieta Rīga trompetists. Metālpūšaminstrumentu kvintetā 5 –atā  dalībnieks. Spēlējis arī Bruņoto spēku štāba orķestrī, PPO „Rīga”,  Rīgas Festivāla orķestrī. Ir strādājis par trompetes pedagogu Jāz.Mediņa MS, Rīgas 1.MS. Aktīvs dažādu metālpūšaminstrumentu ansambļu mūziķis, ir labas kafijas pazinējs un kaislīgs burātājs. Piedalījies dažādos jazz mūzikas festivālos un projektos bigbenda Volo sastāvā.

Ivars Jercums - bandžo, vokāls. Latvijā pazīstams, profesionāls „dziedošais” ģitārists. Sadarbojies un turpina sadarboties ar tādiem māksliniekiem kā Igo, Arnis Mednis, Uģis Roze, Guntis Skrastiņš, grupām „Fortūnas džentelmeņi”, „The Hobos”, „No pusvārda”, džeza „Trio J.K.K.”. Ir komponējis dziesmas Igo un Guntim Skrastiņam, kā arī aranžējis un piedalījies daudzos ierakstos. Ierakstīts arī solo albums „Stargazers & Zeta Project”, kurš „dzīvajā” tika realizēts tāda paša nosaukuma grupās. Paralēli profesionālā mūziķa darbībai strādā arī kā pedagogs gan privāti, gan arī Vangažu mūzikas un mākslas skolā.

Gundars Lintiņš – bungas,perkusijas. Viens no Latvijā redzamākajiem un talantīgākajiem jazz un rock žanru  bundziniekiem. Piedalījies neskaitāmos TV šovos un jauno izpildītāju konkursos kā pavadošā sastāva bundzinieks  (Dejo ar zvaigzni, Dziedi ar zvaigzni, Latvijas Talants , Meklējam solistu). Paralēli bungu spēlei aktīvi nodarbojas ar pedagoģisko darbu Iecavas bērnu mūzikas skolā un Jelgavas mūzikas vidusskolā. Ieguvis maģistra grādu pedagoģijā, studējot LLU Izglītības un mājsaimniecības institūta pedagoģijas fakultātē. Studiju gados izdevis grāmatu mūzikas skolu sitaminstrumentu skolotājiem "Ritma izjūtas attīstība sitaminstrumentu spēles apguvē". Aktīvi muzicējis un turpina to darīt dažādos sastāvos - J. Romanovska Jazz Big-band GAMMA, artrock grupa Studija A. Pantaļa vadībā, Jelgavas Dixiland Viļņa Dumpja vadībā, R. Ašmaņa Big-band. Spēlējis grupās Jaunais Laiks, REBEL, Mitrochin Master Band, Dakota. Šobrīd darbojas grupā CREDO un jazz bendā Jamorchestra.

Kontakti:
+37129408752 Jānis Retenais
janis.retenais@gmail.com
janis@shady.lv

Sunny Groove Dixie   demo ierakstus un bildes varat aplūkot un noklausīties šeit:

http://www.draugiem.lv/sunnygroovedixie


 

Pēdējās ziņas

2009-07-14 Ansamblis Shady Brass Q sniegs Vecrīgas torņu mūzikas ieskaņu koncertus no Rīgas Rātsnama balkona
2009-07-14 Tuvojas Alūksnes pilsētas svētki "Uzvelc buru, Alūksne!"
2009-07-14 Klajā nāk jauns Rhythms del Mundo albums
2009-07-14 Melo-M ar jauno dziesmu "viesojas" Āfrikā
2009-07-14 Skibox veikalā skrituļslidas pa lēto!
2009-07-13 Tautas tradīciju uzplaukums Jūrmalā
2009-07-13 Somijas pilsētā Tamperē skatāma fotoizstāde "Jūrmalas reportāža - 2008"
2009-07-13 Sākas Ventspils 2009. gada fotoattēlu konkurss!
2009-07-13 Informācija par Daugavpili arī krievu valodā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski