Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tautas tradīciju uzplaukums Jūrmalā

2009-07-13

Jūrmala, 13. jūlijs. Sestdien, 18. jūlijā, Jūrmalā tiks svinēta Latvijas piejūras pilsētu vidējās paaudzes tautisko deju festivāla „Soļi smiltīs” desmitgade, uz kuru tiek aicināti visi skatītāji, kam tuvas ir latviskās un citu tautu dejas.


Šogad festivālā piedalīsies 22 kolektīvi no visas Latvijas. Plkst.10.30 Horna dārzā pie Majoru kultūras nama Jomas ielā 35 notiks festivāla atklāšanas koncerts un dalībnieku fotografēšanās, veidojot uzrakstu „Soļi smiltīs”. Plkst.11.30 Majoru pludmalē festivāla dalībnieki piedalīsies sportiskās un radošās aktivitātēs. No plkst.15.00 līdz 17.00 piecos laukumos notiks ielu koncerti Majoros un Kaugurciemā. Bet plkst.17.30 festivāla dalībnieku svētku gājiens „Ņem to kurpīt’” no Dzintaru koncertzāles dosies uz Horna dārzu, kur plkst.18.30 sāksies dižkoncerts „Desmit soļi smiltīs”. Projekta vadītāja Dace Kalēja aicina jūrmalniekus arī uz svētku balli pēc koncerta, kurā uzstāsies jūrmalnieks, leģendārās grupas „Menuets” solists un komponists Adrians Kukuvass.

Pirmais festivāls „Soļi smiltīs”, ko organizēja Jūrmalas vidējas paaudzes tautisko deju kolektīva „Tapa” vadītāja Dace Kalēja, savu jubileju atkal svin mājās, pirms tam gadu pa gadam apceļojis visas lielākās Latvijas piejūras pilsētas.

Ar katru gadu Jūrmalā notiek arvien vairāk kultūras pasākumu, kuros piedalās dažādu žanru tautas mākslas kolektīvi, tādējādi popularizējot latviešu tautas kultūru jūrmalniekiem un pilsētas viesiem. Interesi par to apliecina tautas kolektīvu un skatītāju lielā atsaucība. Pasākumi tiek organizēti ar Jūrmalas pilsētas domes iniciatīvu un atbalstu. Festivāla „Soļi smiltīs” organizēšanas atbalstam Jūrmalas pilsētas dome šā gada budžetā  bija paredzējusi 2500 latus.

Jau vasaras sākumā Dzintaru koncertzālē notika Latvijas labāko tautas deju ansambļu koncerts „Deju pavasaris Jūrmalā”, tam sekoja V Jauniešu koru populāras mūzikas lielkoncerts “Dziedam Jūrmalā!” ar profesionālu džeza mākslinieku un solistu piedalīšanos, Jāņu ielīgošana ar visas Latvijas koklētāju ansambļu piedalīšanos Dzintaru koncertzālē un Majoru pludmalē, Jomas ielas svētku koncerts „Veltījums Jūrmalai” un 6.augustā Jūrmalā tiks atklāts starptautiskais deju festivāls „Sudmaliņas”.

„Tautas tradīcijas ir neatņemama mūsu kūrorta sastāvdaļa,” norāda Jūrmalas pilsētas domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Gunta Liepiņa. „Arvien vairāk pilsētas iedzīvotāju iesaistās dažādu tautas kolektīvu darbībā. Tautas deju kolektīvu un koru sniegums apliecina nākotnes mērķu sasniedzamību - kļūt par labākajiem tautas mākslas kolektīviem Latvijā. Tautas mākslas tradīciju saglabāšana un izkopšana ir arī viena no nesen pieņemtās Jūrmalas kultūrvides attīstības stratēģijas sastāvdaļām.”


 

Pēdējās ziņas

2009-07-13 Somijas pilsētā Tamperē skatāma fotoizstāde "Jūrmalas reportāža - 2008"
2009-07-13 Sākas Ventspils 2009. gada fotoattēlu konkurss!
2009-07-13 Informācija par Daugavpili arī krievu valodā
2009-07-13 airBaltic finanšu rezultātus publiskos līdz augusta vidum
2009-07-13 Starptautiskā lidosta "Rīga" turpina saglabāt stabilu pasažieru skaita pieaugumu Eiropā
2009-07-13 Noteiks labākos izmitināšanas uzņēmumus Ventspilī 2009. gadā
2009-07-13 Tavas brīvdienas tepat Latvijā - atrodi sev vispiemērotāko
2009-07-10 Cēsis saņēmušas atzinīgu novērtējumu tūrismā
2009-07-10 Jauna Kuldīgas krāsojamā grāmata

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski