Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sestdien pie Daugmales notiks otrais Dabas koncertzāles pasākums

2009-07-08

Rīga, 8. jūlijs. Sestdien, 11. jūlija novakarē Vilku kalnos netālu no Daugmales Rīgas rajonā notiks “Dabas koncertzāles” otrais šī gada pasākums “Graphis scripta”.


Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija un ANO Attīstības programmas birojs Latvijā aicina uz ķērpju un meža pasaules iepazīšanas pasākumiem “Dabas koncertzāle – Graphis scripta”. Četru gadu laikā šī būs 8. reize, kad zinātnieki un mūziķi izstāstīs, izrādīs un ieskandinās kopīgu stāstu par Latvijas dabu un cilvēkiem. Šogad uzmanības centrā ķērpji un mežs.

Pasākuma 1. daļa sāksies pl.19:30 ar ķērpju un meža dzīves iepazīšanu piecās izziņas darbnīcās un ķērpju takā. Otrajā daļā pl.21 dzejnieks Pēters Brūveris, Dj Eduards Švāns, ķērpju pētniece jeb lihenoloģe Sandra Bērziņa un mežu speciālists Viesturs Lārmanis pavēstīs vēl kādus saistošus faktus par šo dabas pasaules daļu. Trešajā daļā aptuveni pl.22 ambientās jeb noskaņu mūzikas stāstu ar gaismas un attēlu spēli vēstīs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Valdis un Rūta Muktupāveli, Anrijs Grīnbergs, Roberts Rasa un Džuliāns.

Pasākuma organizatori ir sagatavojuši dažus padomus apmeklētāju labsajūtai un komfortam. Sēdēšanai uz zemes līdzi jāpaņem sega vai kas cits paklājams. Kādu faktu pierakstīšanai ķērpju takā un risinot atjautības uzdevumus, noderēs rakstāmais. Pēc pasākuma, dodoties atpakaļ pie mašīnas, varētu būt nepieciešamas lukturītis. Odu aizbaidīšanai kabatā var ielikt kādu ziedi vai aerosolu. Enerģijas un mundruma uzturēšanai noderēs līdzpaņemtie dzērieni un uzkodas. Tā kā pasākums ilgst līdz vēlai naktij un notiek mežā, ieteikums kājas ieaut slēgtos apavos un vilkt garās virsdrēbes. 

Sakarā ar ugunsnedrošo sezonu, šogad pasākuma vietā nebūs iespējams nakšņot teltīs. Šim nolūkam var izmantot kāda no Daugmales vai Ķeguma apkaimē esoša viesu nama, viesu mājas vai kempinga pakalpojumus. Sīkāku informāciju par naktsmītnēm Jūs varat apskatīt mājas lapās www.vietas.lv, www.celotajs.lv vai www.latviatourism.lv

“Dabas koncertzāle – Graphis scripta” bezmaksas pasākumus atbalsta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, ANO Attīstības programma un Pasaules vides fonds, Latvijas Vides aizsardzības fonds, SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas valsts meži”, Platforma Music, Latvijas ornitoloģijas biedrība un Latvijas Valsts mežu dienests. Informatīvais atbalsts – Diena, LNT, Star FM, Latvijas Radio 1, TVNET, LMK, Mammām&Tētiem.


 

Pēdējās ziņas

2009-07-08 Izstādē "Riga Food" noskaidros 2009. gada Latvijas labāko pavāru
2009-07-08 Pirmo reizi Latvijā - gaisa dejas
2009-07-08 Īpašais tūrisma piedāvājums Kantrī mūzikas festivāla viesiem un baušķeniekiem 11. jūlijā
2009-07-08 airBaltic sāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Turku
2009-07-08 Umbria Jazz Festival 2009
2009-07-08 Operas festivāls zem klajas debess "ARENA DI VERONA"
2009-07-07 Daugavpilī darbību atjaunojusi viesu māja "Flora"
2009-07-06 Jauns Liepājas reģiona velomaršrutu ceļvedis
2009-07-06 Talsi aicina tirgotājus uz Dižmāras tirgu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski