Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Alūksnes muzejā - Pētera Zālīša mehānisko mūzikas instrumentu kolekcija

2009-07-02

Alūksne, 2. jūlijs. Otrdien, 30. jūnijā Alūksnes muzejā tika atklāta kolekcionāra Pētera Zālīša mehānisko mūzikas instrumentu kolekcijas izstāde.


Alūksnes muzeja direktore Inita Veismane izstādes atklāšanā, sveicot kolekcijas īpašnieku, vēlēja, lai izstādei būtu daudz apmeklētāju. Izstāde kļūs par vienu no pastāvīgi aplūkojamajām ekspozīcijām Alūksnes muzejā.

Interesanti, ka muzeja apmeklētāji ar šo kolekciju varēs iepazīties gan vienatnē, gan arī apskatīt to kopā ar pašu kolekcionāru. Par ekspozīcijas apskati kopā ar Pēteri Zālīti gan būs iepriekš jāvienojas.

- Šeit faktiski ir apskatāmas divas izstādes. Senāko mehānisko mūzikas instrumentu kolekcija ir tapusi ilgākā laikā – kopš apmēram 1975. gada. Savukārt rūpnīcas „VEF” ražoto mehānisko mūzikas instrumentu kolekciju izveidoju salīdzinoši neilgā laikā, - izstādes atklāšanā pastāstīja P. Zālītis.

Izstādē apskatāmi visdažādākie mūzikas skaņraži – sākot no mūzikas vācelītēm un lādītēm, līdz gramofoniem, patafoniem, modernākiem skaņuplašu atskaņotājiem, magnetofoniem un arī radio uztvērējiem. Vitrīnās apskatāmi visdažādākie radiouztvērēji, tostarp pirmais Padomju Savienībā 1956. gadā masveidā ražotais radio uztvērēja modelis „Tūrists”.

Pētera Zālīša kolekcijas priekšmeti ir iegūti dažādā veidā – iegādāti, dāvināti un arī paša izveidoti. Viena no interesantākajām mūzikas vācelītēm ir keramiķa Uģa Puzuļa veidots alus kauss, ko kolekcionārs papildinājis ar mūziku atskaņojošo mehānismu.


 
 

Pēdējās ziņas

2009-07-02 E. Pāvula piemiņas dievkalpojums un koncerts
2009-07-02 Eduards Švāns piedāvā lejupielādēt putnu balsis
2009-07-02 Jūlijā Cēsis aicina baudīt čehu kultūru
2009-07-02 LRTIB informē par jauniem velomaršrutiem Liepājas rajonā
2009-07-02 Izmaiņas Ventspils muzeja darba laikā
2009-07-02 Latvijas smagā rokenrola grupa "Rūsa" sniegs bezmaksas koncertu
2009-07-02 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Nīcas skaistajiem dārziem
2009-07-02 airBaltic sāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Ženēvu
2009-07-02 Sestdien notiks Dabas koncertzāles šī gada pirmais pasākums

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski