Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sestdien notiks Dabas koncertzāles šī gada pirmais pasākums

2009-07-02

Valka, 2. jūlijs. Sestdien, 4. jūlija novakarē netālu no Strenčiem Valkas rajonā notiks “Dabas koncertzāles” šī gada pirmais pasākums.


Četru gadu laikā šī būs septītā reize, kad zinātnieki un mūziķi izstāstīs, izrādīs un izdziedās kopīgu stāstu par Latvijas dabu un cilvēkiem. Šoreiz lielāka uzmanība tiks ķērpjiem un mežam.

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta administrācija un ANO Attīstības programmas birojs Latvijā aicina uz ķērpju un meža pasaules iepazīšanas pasākumiem “Dabas koncertzāle – Graphis scripta”. Šogad pirmais no tiem notiks 2009. gada 4. jūlijā priežu silā netālu no Strenčiem Valkas rajonā.

Pasākuma pirmā daļa sāksies pl. 19:30 ar ķērpju un meža dzīves iepazīšanu izziņas darbnīcās un ķērpju takā. Otrajā daļā pl. 21 dzejnieks Pēters Brūveris, Dj Eduards Švāns, lihenoloģe Sandra Bērziņa un mežu speciālists Viesturs Lārmanis pavēstīs vēl kādus saistošus faktus par šo dabas pasaules brīnumu. Muzikālo stāstu trešajā daļā aptuveni pl. 21:40 vēstīs Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, Gints Sola, Kaspars Tobis, Valdis un Rūta Muktupāveli, Anrijs Grīnbergs, Roberts Rasa un Džuliāns. Neizpaliks arī gaismas un attēlu spēles.

Pasākuma organizatori ir sagatavojuši dažus padomus apmeklētāju labsajūtai un komfortam. Sēdēšanai uz zemes tiek ieteikts līdzi ņemt segu vai ko citu paklājamu. Kādu faktu pierakstīšanai ķērpju takā un risinot atjautības uzdevumus, noderēs rakstāmais. Pēc pasākuma, dodoties atpakaļ pie mašīnas, varētu būt nepieciešams lukturītis. Odu aizbaidīšanai kabatā var ielikt kādu ziedi vai aerosolu. Enerģijas un mundruma uzturēšanai noderēs līdzpaņemtais ūdens, kafija/tēja, pīrādziņi. Tie, kam uzturēšanās mežā ir ikdiena – mežsargi, mežziņi u.c. – uz pasākumu iesaka doties slēgtos apavos un garās virsdrēbēs.

Sakarā ar ugunsnedrošo sezonu, šogad pasākuma vietā nebūs iespējams nakšņot teltīs. Šim nolūkam var izmantot kādu no Valmieras vai Valkas rajonā esošajiem viesu namiem, viesu mājām vai kempingiem. Sīkāku informāciju par katru naktsmītni Jūs varat apskatīt mājas lapās www.valka.lv  vai www.valmiera.lv sadaļā “Tūrisms” >> “Naktsmītnes”.

“Dabas koncertzāle: Graphis scripta” bezmaksas pasākumus atbalsta Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts, ANO Attīstības programma/Pasaules vides fonds, Latvijas Vides aizsardzības fonds, SIA “Rīgas meži”, AS “Latvijas valsts meži” un Platforma Music.

 

Pēdējās ziņas

2009-07-02 E. Pāvula piemiņas dievkalpojums un koncerts
2009-07-02 Eduards Švāns piedāvā lejupielādēt putnu balsis
2009-07-02 Jūlijā Cēsis aicina baudīt čehu kultūru
2009-07-02 LRTIB informē par jauniem velomaršrutiem Liepājas rajonā
2009-07-02 Izmaiņas Ventspils muzeja darba laikā
2009-07-02 Latvijas smagā rokenrola grupa "Rūsa" sniegs bezmaksas koncertu
2009-07-02 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Nīcas skaistajiem dārziem
2009-07-02 airBaltic sāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Ženēvu
2009-07-02 Alūksnes muzejā - Pētera Zālīša mehānisko mūzikas instrumentu kolekcija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski