Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Līvāni gatavojas starptautiskajiem Ūdens sporta un aktīvā tūrisma svētkiem

2009-07-02

Līvāni, 2. jūlijs. 2009.gada 18.-19.septembrī Līvānu novadā norisināsies viens no lielākajiem šī gada starptautiskajiem pasākumiem gan aktivitāšu apjoma, gan apmeklētāju ziņā - starptautiskie Ūdens sporta un aktīvā tūrisma svētki.


Pasākuma mērķis ir popularizēt aktīvo atpūtu un veselīgu dzīvesveidu, vienlaicīgi veicinot iedzīvotāju personīgo atbildību par savu drošību un veselības uzturēšanu. Paredzams, ka pasākumā piedalīsies vairāk kā 300 dalībnieku no Latvijas un Lietuvas.

Vērienīgais pasākums sāksies ar jaunizveidotā Līvānu novada Aktīvās atpūtas centra atklāšanu uz pussalas starp Dubnu un Daugavu. Centrs tiek veidots Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projekta „WaterJoy” (pilns nosaukums: „Uz ūdens balstīta kopējā tūrisma piedāvājuma radīšana Latgalē un Utenas apgabalā”) ietvaros. Līvānu pilsēta jau ceturto gadu piedalās Eiropas Mobilitātes nedēļas (notiek katru gadu no16.-22.septembrim) atzīmēšanā vietējā mērogā, un Aktīvās atpūtas centra atklāšana būs arī viens no centrālajiem šī gada Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumiem Līvānos. Šeit tiks paziņots Aktīvā tūrisma centra logo izstrādes konkursa uzvarētājs, kā arī radošo darbu konkursa „Aktīvā atpūta un veselība” rezultāti. Darbi konkursam būs jāiesniedz līdz 4. augustam.

Pēc jaunā centra atklāšanas 18.septembra pēcpusdienā sākies komandu sacensības dažādās aktīvās atpūtas un sporta disciplīnās, t.i. laivu nobrauciens (ātrumsacensības) pa Daugavu un Dubnas upi, ūdens tūrisma tehnikas zināšanu un prasmju pārbaude (stafetes ar atraktīviem tūrisma elementiem), velo-orientēšanās, velo veiklības braucieni, tūrisma stafetes, veselības un drošības tehnikas teorētisko zināšanu pārbaudes tests, kā arī pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanas praktisko prasmju pārbaude. Dienas garumā interesentiem tiks nodrošināta iespēja nokārtot velosipēda vadītāja eksāmenu lai saņemtu velosipēda vadītāja apliecību. Pirmās dienas vakarā pasākuma dalībnieku nometnē ieplānots komandu saliedēšanās pasākums, t.sk. arī velosipēdu un velosipēdistu Modes skate (formām izmantojot videi un veselībai draudzīgus materiālus). Visi pasākuma dalībnieki dienas laikā varēs cienāties ar ugunskurā vārītu veselīgu zupu.

Svētku pirmās dienas aktivitātēs īpaši tiks aicinātas piedalīties Līvānu novada izglītības iestāžu darbinieku komandas, kurām šogad būs iespēja apliecināt sevi neierastākās novada izglītības iestāžu darbinieku sporta spēlēs. Blakus Līvānu novada komandām svētkos piedalīsies Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības projekta „WaterJoy” parteru reģionu komandas no Latgales reģiona attīstības padomes, Ilūkstes, Ludzas, Balvu, Viļakas, Medumu un Krāslavas novadiem Latvijā, kā arī Utenas, Anikščai un Zarasu apgabaliem Lietuvā un tūristu grupas.

Svētku otrajā dienā blakus citiem dalībniekiem sevišķi tiks aicināti piedalīties Latgales reģiona vietējo pašvaldību tūrisma un veselības veicināšanas speciālisti, lai, skatoties un praktiski piedaloties, varētu apmainīties ar pieredzi un līdzīgus pasākumus organizēt citās teritorijās. Otrās dienas nozīmīgākie pasākumi būs brīvdabas konference „Aktīvā atpūta un veselība” (kurā uzstāsies eksperti veselības, tūrisma, satiksmes drošības, aktīvās atpūtas inventāra u.c. jomās), izglītojoši informatīvā izstāde, akcija „Ritenis pie riteņa garākās Latvijas Rīgas ielas garumā”, BMX paraugdemonstrējumi. Arī šajā dienā turpināsies velo-braukšanas veiklības stafetes, airēšanas slaloms, ūdens tūrisma tehnikas stafetes, veselības un drošības tehnikas teorētisko zināšanu pārbaudes tests, kā arī velosipēdu un velosipēdistu Modes skates otrā kārta. Dienas garumā darbosies „Zaļā kafejnīca” un interesentiem būs iespēja iejusties autobraucēju - šofera un pasažieru - lomās, izmēģinot simulētas avārijas situācijas, lai pārliecinātos par drošības jostas nepieciešamību.

Pasākuma noslēgumā plānota Latgales reģiona vietējo pašvaldību tūrisma un veselības veicināšanas speciālistu tikšanās un pasākuma izvērtēšana no metodiskā un pieredzes pārņemšanas viedokļa.
Starptautiskajos Ūdens sporta un aktīvā tūrisma svētkos Līvānos aicināti piedalīties ūdens sporta un aktīvā tūrisma aprīkojuma tirgotāji, lai iepazīstinātu ar jauninājumiem un bez maksas reklamētu savu produkciju, kā arī visi citi Eiropas Mobilitātes nedēļas un veselīga dzīvesveida atbalstītāji.

Pasākuma organizēšanā piedalās un to atbalsta Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2007-2013 projekta „WaterJoy” partneri (sevišķi Latgales reģiona attīstības padome un Līvānu novada dome), VA „Sabiedrības veselības aģentūra” (sevišķi reģionālā Veselības veicināšanas koordinētāja M.Rudzīte-Griķe), CSDD Preiļu nodaļa, biedrība „Veloklubs Līvāni”, kā arī vietējā iniciatīvas grupa LOVELO.

Uz tikšanos š.g. 18.-19.septembrī Līvānos!

Pēdējās ziņas

2009-07-02 E. Pāvula piemiņas dievkalpojums un koncerts
2009-07-02 Eduards Švāns piedāvā lejupielādēt putnu balsis
2009-07-02 Jūlijā Cēsis aicina baudīt čehu kultūru
2009-07-02 LRTIB informē par jauniem velomaršrutiem Liepājas rajonā
2009-07-02 Izmaiņas Ventspils muzeja darba laikā
2009-07-02 Latvijas smagā rokenrola grupa "Rūsa" sniegs bezmaksas koncertu
2009-07-02 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Nīcas skaistajiem dārziem
2009-07-02 airBaltic sāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Ženēvu
2009-07-02 Alūksnes muzejā - Pētera Zālīša mehānisko mūzikas instrumentu kolekcija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski