Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Gids-gardēdis Igors Ziemelis ielūdz visus CEĻOJUMĀ PA ŠĶĪVJIEM Teātra bāra restorānā

2009-07-02

Rīga, 2. jūlijs. Visu vasaru, ik nedēļu, plkst. 19.00, Teātra bāra restorāns aicina visus doties gardos ceļojumos un iepazīt dažādu valstu raksturīgus un savdabīgus ēdienus.


Būs iespēja iepazīt gan Spānijas, Itālijas, un Grieķijas, gan Portugāles, Norvēģijas u.c. valstu tradicionālos ēdienus un dzērienus. Ceļojumus košākus padarīs arī stāsti un leģendas par un ap šķīvjiem, ko tur liek iekšā un no kurienes tas radies, kā arī atmosfēra. Teātra bāra restorāns mainīsies līdzi nacionālajam kolorītam.

GARDIE CEĻOJUMI visas vasaras garumā:

 

2.jūlijs

 

SPĀNIJA

KATALONIJA

 

Jūras lielvalsts Pireneju pakājē, anarhistu un modernistu citadele. Katalonija un Valensija - daļa no “zaļās” Spānijas - rīsa un dārzeņu impērija. Ko mēs ēstu, ja Kolumbs uz Indiju būtu aizbraucis pa pareizo ceļu? Gaspačo. Paelja (taps jūsu acu priekšā), absints, cava un Torresu vīni.

 
9.jūlijs

 

ITĀLIJA

 

Senās Romas orģijas. Ko patricieši simpozijos darīja ar zoss spalvu? Toskāna - renesanses un progresa dzimtene. Venēcijas bagātības un romantika.

Pasta un antipasta. Saldējuma un zemeņu balle. Ziemeļitālijas un Toskānas vīnu degustācija.

 

16.jūlijs

 

GRIEĶIJA

 

Olīvu un olīveļļas slavinājums. Atklāti par Zeva nedarbiem un patiesība par Afrodītes dzimšanu. Senās Arkādijas ganu noslēpumi (kulinārijā).

Dievu ambrozijs (metaxa) un uzo.  Musaki un suvlaki. Pildīti pipari vai „balodīši“ ar tsadziki. Grieķu (lauku) salāti. Jūras mošķi (veltes).

 

23.jūlijs

 

OSMĀŅU IMPĒRIJA

 

1001 nakts noskaņas.Izpriecas sultāna galmā un korāna likumi tautai.

Ūdenspīpes dūmos tinušās vēderdejotājas. Turku kafijas noslēpums. Dolma, šiš – doner – luļa – kebabi. Halva, pahlava, lukums un citi austrumu saldumi.

Korāns aizliedz lietot raudzētus dzērienus, bet vai arī tvaicētus?

 

30.jūlijs

AUSTRO-UNGĀRIJAS IMPĒRIJA

 

Smeldzīgās čigānu romances un Habsburgu galma smalkumi. Ēdieni pēc Gundeļa

receptes. Guļāšs un čardāšs. Virces un garšvielas.Vīnes kafija un strūdele. Tokajas vīni un Egeri bikover. Vīnu degustācija.

 

6.augusts

 

PORTUGĀLE

 

Visu GARDĒŽU  pateicība Vasko de Gamam. Drosmīgo luzitāņu zeme, ko ietekmē gan Atlantijas okeāna bagātības, gan Vidusjūras tradīcijas. Fado Lisabonas krodziņos ir neatņemama ēdienkartes sastāvdaļa. Kalvadoss, portvīns un vino verde. Sardīnes, kaltētas mencas, astoņkāji. Vai var uzvārīt zupu no akmens? Vīnu degustācija.

13.augusts

 

SPĀNIJA

ANDALŪZIJA

 

Ko Eiropas civilizācijai devuši mauri? Zem flamenko un koridas vadmotīva. Liktenīgā sieviete – Karmena. Tapas, tapas, tapas – olīvas, jamon, čuriļjo, siers. Buļļi arēnā  un zupas katlā.  Anīsu šņabītis vai heress. Vīnu degustācija.

 

27.augusts

 

SKANDINĀVIJA NORVĒĢIJA

 

Kurš gan nav bijis Norvēģijā? Skarbo vikingu tradīcijas senatnē un melnā zelta ietekme mūsdienās. Lapu ēdieni no Lapzemes. Medalus un mušmires, bērzu pumpuri pavasarī un ķērpju sūnas rudenī. Laši un ziemeļbrieži. Akvavits un lāceņu liķieris. Vīnu Norvēģijā neražo, bet kas ir Vinomonopolets?

 

Viena pasākuma pamatcena Ls 25. Cenā ietilpst ēdieni un dzērieni, degustācijas, mūzika, gida stāsti, atkarībā no pasākuma, arī citi tematiski priekšnesumi.

Papildus informācija un pieteikšanās: Teātra bāra restorānā, Lāčplēša iela 25. Jaunā Rīgas teātra pagalmā. Rezervācijas pa tālr. 67285051; restorans@teatrabars.lv; www.teatrabars.lv


 

Pēdējās ziņas

2009-07-02 E. Pāvula piemiņas dievkalpojums un koncerts
2009-07-02 Eduards Švāns piedāvā lejupielādēt putnu balsis
2009-07-02 Jūlijā Cēsis aicina baudīt čehu kultūru
2009-07-02 LRTIB informē par jauniem velomaršrutiem Liepājas rajonā
2009-07-02 Izmaiņas Ventspils muzeja darba laikā
2009-07-02 Latvijas smagā rokenrola grupa "Rūsa" sniegs bezmaksas koncertu
2009-07-02 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs piedāvā doties ekskursijā uz Nīcas skaistajiem dārziem
2009-07-02 airBaltic sāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Ženēvu
2009-07-02 Alūksnes muzejā - Pētera Zālīša mehānisko mūzikas instrumentu kolekcija

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski