Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas dome pieņēmusi pirmo Latvijā sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģiju

2009-06-30

Jūrmala, 30. jūnijs. Jūrmalas pilsētas dome ir pieņēmusi Jūrmalas pilsētas sporta un aktīvās atpūtas attīstības stratēģiju 2008.-2020.gadam, ar kuras pilnu tekstu var iepazīties mājas lapas www.jurmala.lv sadaļā par pašvaldību.


„Jūrmalas pilsētas sporta un aktīvās atpūtas stratēģija 2008.-2020.gadam ir pirmais šāda veida dokuments Latvijā,” informē Jūrmalas pilsētas domes Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Gunta Liepiņa. Stratēģiju, pamatojoties uz Pasaules bankas vietējās ekonomikas attīstības metodoloģiju, pēc pašvaldības pasūtījuma izstrādājusi SIA „DEA Baltika”, kam ir pieredze līdzīgu dokumentu sagatavošanā un kas jau ir piedalījusies vairāku Jūrmalas ilgtermiņa plānošanas dokumentu sagatavošanā.

Stratēģijā ir izanalizēta pašreizējā sporta un aktīvās atpūtas organizācijas situācija pilsētā salīdzinājumā ar divām citām lielajām Latvijas pilsētām - Jelgavu un Liepāju, iezīmēta attīstības vīzija, izvirzītas prioritātes, mērķi un uzdevumi, lai šo vīziju sasniegtu, kā arī iestrādāta konkrēta rīcības programma laikam līdz 2020.gadam. Ik pēc trim gadiem stratēģija tiks pārskatīta un koriģēta atbilstoši reālajai situācijai šīs jomas attīstībā.

Ņemot vērā iedzīvotāju skaitu, Jūrmalā jau tagad ir lielāks sporta skolu un organizāciju skaits nekā Jelgavā un Liepājā, kas nodrošina to, ka Jūrmalā ir vislielākā sporta pasākumu daudzveidība. Liels ir arī infrastruktūras objektu skaits: Jūrmalā ir pilsētas stadions, daļēji atklātais hokeja laukums, 9 ārstnieciskās fizkultūras zāles, 18 trenažieru zāles, 12 sporta spēļu zāles, 14 peldbaseini, 20 tenisa korti (tai skaitā 8 apjumtie), mini golfa laukums, 2 jāšanas sporta manēžas un laukumi, 4 jahtklubi, 7 kompleksie skolu sporta laukumi, airēšanas baseins, 2 ūdens slēpošanas bāzes, 5 biljarda zāles, 2 boulinga zāles un 2 skeitparki.

Lai īstenotu vīziju, ka Jūrmala ir starptautiskas un nacionālas nozīmes sporta centrs ar attīstītu un ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim pieejamu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūru un daudzveidīgiem sporta un aktīvās atpūtas pasākumiem, stratēģiskie mērķi ir sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras un materiāltehniskā nodrošinājuma attīstība, sporta nozares speciālistu kapacitātes un motivācijas celšana un pilsētas iedzīvotāju, it īpaši bērnu un jauniešu, aktīva līdzdalība sporta un aktīvās atpūtas pasākumos.

Par galvenajiem stratēģiskajiem uzdevumiem laika posmam līdz 2020.gadam sporta un aktīvās atpūtas jomā Jūrmalas pašvaldībā ir izvirzīta atbilstošās infrastruktūras pilnveide un pieejamības veicināšana, treneru un sporta speciālistu kapacitātes stiprināšana dažādos aspektos, daudzpusīgas sadarbības veicināšana, sabiedrības informēšana un līdzdalības veicināšana.

Stratēģija paredz, ka salīdzinājumā ar 2007.gadu līdz 2020.gadam Jūrmalā, piemēram, par trešdaļu pieaugs sporta un aktīvās atpūtas bāzu un objektu skaits, kā arī pasākumu skaits. Liela uzmanība tiks pievērsta tam, lai sportam un aktīvai atpūtai pievērstos pēc iespējas  vairāk jūrmalnieku, it sevišķi palielinot to sportotāju skaitu, kam jau pāri 25 gadiem.

Jūrmalas pilsētas dome pašlaik strādā pie visas pilsētas attīstības stratēģijas laika posmam līdz 2029.gadam. Tajā iekļausies arī atsevišķo nozaru stratēģijas. Jau ir izstrādātas un apstiprinātas trīs stratēģijas – tūrisma, kultūrvides un šī – sporta un aktīvās atpūtas stratēģija. Paredzēts, ka šādi ilgtermiņa plānošanas dokumenti tiks izstrādāti arī citām nozarēm, piemēram, komunālajai saimniecībai, izglītībai, veselības aprūpei, pilsētas sociālajam sektoram, uzņēmējdarbībai, nevalstiskajam sektoram un sabiedriskajām attiecībām.

 

Pēdējās ziņas

2009-06-30 Jaunpieņemto Jūrmalas pilsētas kultūrvides attīstības stratēģiju aktualizēs ik pēc trim gadiem
2009-06-30 airBaltic sāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Ženēvu
2009-06-29 Atpūtas, piedzīvojumu un labu emociju diena ģimenēm, draugiem un dabas mīļotājiem
2009-06-26 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs liepājniekiem piedāvā ekskursijas
2009-06-26 VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" šogad plāno vismaz 1,5 miljonus latu lielu peļņu
2009-06-26 airBaltic nav nodokļu parādu
2009-06-26 Uz Pētera Upīša dārzu - garšot saldos ķiršus!
2009-06-26 29. jūnijā Pētera baznīcā kamerkoris "Ave Sol" atskaņos 1973. gadā aizliegto koncertprogrammu
2009-06-25 Pirms ceļojuma uzsākšanas, apdrošinies bez maksas! Eiropas veselības apdrošināšanas karte

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski