Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas dome uzsākusi projekta "Veloceliņa Dubulti - Vaivari attīstība" īstenošanu

2009-06-17

Jūrmala, 17. jūnijs. Jūrmalas pilsētas dome un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra 2009.gada 3.jūnijā noslēdza vienošanos par projekta „Veloceliņa Dubulti – Vaivari attīstība” īstenošanu.


Jūrmalas pilsētas domes projekts uzvarēja atklātajā projektu pieteikumu konkursā darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" papildinājuma 3.4.2.1.2. apakšaktivitātē „Nacionālas nozīmes velotūrisma produkta attīstībai”. Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

Šī projekta ietvaros tiks veikta 7,5 kilometrus gara veloceliņa izbūve Jūrmalā (Dubulti – Vaivari), tādējādi paplašinot kvalitatīvas un drošas aktīvās atpūtas iespējas Jūrmalā, veicinot velotūrismu, kā arī piesaistot jaunus tūristus. Projekta īstenošana veicinās velotūrisma attīstību, izveidojot veloceliņu infrastruktūru un ievērojot tūristu drošības un tūrisma resursu ilgtspējīgas attīstības prasības.

Veloceliņa izbūves rezultātā ir plānots izvietot norādes pie nobrauktuvēm uz jūru, pie dzelzceļa stacijām, tūrisma objektiem, kā arī izveidot jaunas velonovietnes ar jumtiem. Veloceliņa posmā no Dubultiem līdz Vaivariem tiks izvietotas tūrisma informatīvās zīmes un informācijas stendi. Jaunveidojamā veloceliņa maršrutā atrodas vairāk nekā desmit tūrisma mītņu un sabiedrisko ēdināšanas vietu, sešas dzelzceļa stacijas un viena autobusa pietura. Veloceliņa maršrutā atrodas sešas autostāvvietas, četras labiekārtotas atpūtas vietas un pieci tūrisma objekti.

Kopējās projekta izmaksas ir 1 541 584,52 lati, no kuriem Jūrmalas pilsētas domes līdzfinansējums būs 821 033,02 latu, bet Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums 682 554,41 latu, bet 37 997,09 latu veido valsts budžeta dotācija.

Tieši velotūrisms ar kvalitatīviem un drošiem veloceliņiem, kas ietver gan kultūrvēsturisku, gan dabas objektu apskates iespējas, aptver trīs no četriem Jūrmalai prioritāriem tūrisma veidiem - gan veselības, gan kultūras, gan aktīvo tūrismu. Velotūrisms ir viens no aktīvās atpūtas veidiem, kas Jūrmalā ir bijis attīstīts jau vēsturiski. Pozitīvas iezīmes ir saskatāmas pēdējos gados, kad rekonstruēti un no jauna izbūvēti veloceliņi, kas gandrīz pilnībā caurvij visu pilsētu. Līdz ar to Jūrmala ir viena no retajām Latvijas pilsētām, kas pēdējos gados ir mērķtiecīgi strādājusi, lai attīstītu velotūrismu.

Lai turpmāk plānotu, veicinātu un popularizētu daudzveidīgas atpūtas iespējas Jūrmalas pilsētā, kā arī lai atjaunotu velotūrisma tradīcijas, Jūrmalas pilsētas domes izstrādātajā Tūrisma attīstības stratēģijā 2007. – 2018.gadam tika paredzētas jaunu veloceliņu izveide un esošo atjaunošana. Un tieši šī iemesla dēļ arī ir paredzēts izveidot veloceliņu posmā Dubulti – Vaivari.
 

Pēdējās ziņas

2009-06-17 12. jūlijā Apē - motokross "Vaidavas kauss"!
2009-06-17 Jūrmalā atver kūrorta poliklīniku "Jaunķemeri"
2009-06-17 Ielādē Eiropas sieviešu basketbola čempionāta himnu par brīvu!
2009-06-17 Jūrmalu reklamē tūrisma darba seminārā Zviedrijā
2009-06-17 Grupa "Iļģi" uzstāsies modes un izklaides centrā "Riga Plaza"
2009-06-17 Laumiņu svētki "Laumu" dabas parkā 4. jūlijā!
2009-06-16 Jaunumi no viesnīcas Park Hotel Latgola
2009-06-16 K.Peters ir ievēlēts "ACI Europe" valdē
2009-06-16 Jūrmalā apmāca Igaunijas un Latvijas glābējus darbam pludmalē

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski