Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalā apmāca Igaunijas un Latvijas glābējus darbam pludmalē

2009-06-16

Jūrmala, 16. jūnijs. No 15. līdz 19. jūnijam Jūrmalā risināsies Eiropas Savienības līdzfinansētās Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas projekta „Zilā karoga prasību nodrošināšana Baltijas Jūras reģionā (Beach Hopping)” aktivitātes „Apmācības programma „Pirmā palīdzība glābējiem uz ūdens (First aid on water training for life-savers)”” otrā kārta.


Projektā piedalās septiņi partneri – divi no Igaunijas un pieci no Latvijas: Saulkrastu pilsētas ar lauku teritoriju dome (kā vadošais partneris); Audru pašvaldības dome; Carnikavas novada dome; Hēdemēstes pašvaldības dome; Jūrmalas pilsētas dome; Liepupes pagasta pašvaldība un Salacgrīvas pilsētas ar lauku teritoriju dome.

Uz apmācību pirmo kārtu, kas notika no 6.līdz 10.aprīlim partneri atsūtīja 22 dalībniekus. Visi, kas veiksmīgi nokārtos eksāmenus, 19.jūnijā saņems profesionālu glābēju sertifikātus. Apmācības vada un savā pieredzē dalās instruktori Andris Kraulis, Pēteris Pētersons un Kaspars Karlsons. Mācības notiek gan auditorijā, gan atklātā jūrā vai upē.

Glābēji būs apguvuši pirmo palīdzību – kardiopulmonālo reanimāciju (CPR), dzīvībai bīstamas asiņošanas apturēšanu, cietušā noguldīšanu un pareizas pozas saglabāšanu un citas specifiskas zināšanas un prasmes. Instruktori apmācībās izmanto pirmās palīdzības manekenu, kas pieslēgts pie datorprogrammas.

Atklātā jūrā glābējiem jānokārto peldēšanas normatīvi un praktiskie vingrinājumi cietušā transportēšanā, atbrīvošanās paņēmienu pielietojumā, cietušā izvilkšanā no ūdens, niršanā un jāveic citi uzdevumi.

Jūrmalā ir vislielākais glābšanas staciju skaits Latvijā, kā arī Jūrmalas pašvaldības dienestiem ir liela pieredze glābšanas jomā. ES projekta „Bay Watch” (Pludmales patruļa) ietvaros Jūrmalā pirms pāris gadiem tika izveidots Drošības uz ūdens un medicīnas mācību centrs un izstrādātas apmācību programmas, uz kuru bāzes pašlaik tiek realizēts jaunais „Beach Hopping” projekts.
 

Pēdējās ziņas

2009-06-16 Jaunumi no viesnīcas Park Hotel Latgola
2009-06-16 K.Peters ir ievēlēts "ACI Europe" valdē
2009-06-16 Daugavpils Oranžais koris noslēgs koncertu sēriju klubā "Essential"
2009-06-16 Atklās jaunu mūzikas klubu "Katrīnbāde"
2009-06-16 Aicinām uz Jāņu dienas svinībām Jūrmalā - "Pulks sanāca Jāņa bērnu"
2009-06-16 Melo-M atklāj jau piekto dziesmu no gaidāmā albuma
2009-06-16 Jaunumi autonomas un autoservisa uzņēmumā MALEK
2009-06-16 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs apkopo statistiku par Liepājas pilsētas viesiem šī gada pirmajos piecos mēnešos
2009-06-16 Teātra Observatorija slēdz savu 1.sezonu, bet Gaļina Poļiščuka turpina karjeru Maskavā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski