Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

No 9. jūnija - biļetes uz septembra un oktobra izrādēm Dailes teātrī

2009-06-09

Rīga, 9. jūnijs. 2009./2010. gada sezona sāksies jau 31. augustā un 1. septembrī, kad Dailes teātrī notiks pasākums "Nosvini skolas sākumu kopā ar Punktiņu un Antonu Dailes teātrī!".


Septembris ir Dzejas dienu laiks. Tādēļ šoreiz Dailes teātris atklāj sezonu ar koncertu, kas veltīts latviešu Dzejniekam Jānim Peteram. Personībai, kuras pieturvietas dzejā un mūzikā apdzejos pats Jānis Peters un Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Ulda Stabulnieka, Ivara Vīgnera un Imanta Kalniņa dziesmās izdziedās aktieri Lilita Ozoliņa, Jānis Paukštello, Andris Bērziņš, Artūrs Skrastiņš, Artis Robežnieks, Ieva Pļavniece un Ērika Eglija. Pie klavierēm būs maestro Raimonds Pauls. Koncerta režisors - Valdis Liepiņš, muzikālais konsultants - Juris Vaivods. JĀŅA PETERA jubilejas vakars DZEJNIEKA MĪLAS VĀRDI notiks 12. un 13. septembrī.

16. septembrī Mazajā zālē pirmizrāde Ērika Emanuela Šmita detektīvam MAZIE LAULĪBU NOZIEGUMI, ko iestudēs viesrežisors Rolands Atkočūns. Filigrāni izstrādātajā attiecību trillerī „Mazie laulību noziegumi” (2003) satiksies visi trīs 2008. gada skatītāju aptaujas „METAXA teātra zvaigzne” uzvarētāji - labākie aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris, kā arī labākās izrādes „Manu sievu sauc Moriss” režisors Rolands Atkočūns. Kāda laulāta pāra dzīvē ir noticis lūzums, kas mainīs visu nākotnes eksistenci. Vai viņi spēs un vēlēsies palikt kopā vai arī ne? Luga slēpj daudz pārsteigumu un noslēpumu, saglabājot intrigu, kas skatītājam atklājas tikai pamazām. „Mazie laulību noziegumi” ir izrāde intelektuāliem un emocionāliem gardēžiem, kas pierāda, ka filozofija var būt sulīga un aizraujoša, bet vīrieša un sievietes attiecības – mūžam nea! tminama un allaž vilinoša mīkla.

Pirmā sezonas pirmizrāde Lielajā zālē gaidāma 24. septembrī – Dž.Dž.Džilindžers iestudēs angļu dramaturga Reja Kūnija (1932) komēdiju JA MANA SIEVA UZZINĀS... Luga „Ja mana sieva uzzinās...” saņēmusi prestižo Lorensa Olivjē balvu kā labākā 1991. gada komēdija. Notikumus šeit pārstāstīt nav iespējams. Autors izliek nemitīgas lamatas saviem personāžiem. Neprātīgais pārpratumu karuselis griežas arvien ātrāk, un nekas nav tāds, kā izskatās. Intrigas augstākajā un ne tik augstā sabiedrībā, prātam neaptveramas notikumu šarādes, pārpratumu kaskādes un farsa situāciju lavīna gāžas pār publiku. Tie ir azarta, fantāzijas un asprātības svētki. Jauniestudējumā spēlēs Andris Bērziņš, Artis Robežnieks, Elīna Dzelme, Pēteris Liepiņš, Intars Rešetins, Lauris Subatnieks, Vita Vārpiņa, Marīna Janaus, Kristīne Belicka un Aldis Siliņš.

2. un 3. oktobrī iecerēts JĀŅA LŪSĒNA teatralizēti bohēmisks vakars ar JURI KULAKOVU un skatītājiem LABVAKAR, LATVIJA!. Jānis Lūsēns un Juris Kulakovs ir laikabiedri. Savulaik kopā pudu sāls apēduši un viens otra radītajās dziesmās savu dvēseli ielikuši. Tāpēc Jāņa Lūsēna koncertā aicināts piedalīties Juris Kulakovs, kā arī Dailes teātra aktieri un instrumentālā grupa Jāņa Lūsēna vadībā.

9. oktobrī Mazajā zālē vērsies priekškars kanādiešu dramaturga Norma Fostera (1949) it kā komēdijai KAD CITI JAU GUĻ (2006). Tā ir inteliģenta komēdija, kas uzrunā skatītāju, piedāvājot viņam jokus ar nopietnu zemtekstu un veselu zīmīgu personāžu plejādi: te ir padzīvojis rokenrola seniors, neveikla eksotisko deju dejotāja, ambiciozs radio naktsputns, pļāpīgs zaglis, aptrakusi fane un vēl, un vēl. Cilvēki, kas cenšas spēlēt ar tām kārtīm, kuras dzīve viņiem ir iedalījusi. Ikdienas sīkās ķibeles skaidri parāda, cik daudz pasaulē ir skumju, bet arī mīlestības. Pēc dramaturga norādījumiem lugas piecpadsmit personāžus izspēlē pieci aktieri – sešos vakara stāstos, kas nesaraujami saausti kopā smeldzīgi komiskā simfonijā. Režisors Kārlis Auškāps lomas uzticējis Jānim Paukštello, Mirdzai Martinsonei, Gintam Grāvelim, Aijai Dzērvei un Ivaram Auziņam.

Biļetes Dailes teātra un „Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Iespējams iegādāties arī e-biļetes.

P.S. 10. JŪNIJĀ GAIDĀM JŪS TEĀTRĪ, LAI KOPĀ  AR JUMS NOSLĒGTU ŠO SEZONU - KONCERTĀ "PAR SPĪTI GRŪTIEM LAIKIEM" UN BALLĒ!
P.P.S. ATGĀDINĀM, KA LĪDZ 1. SEPTEMBRIM VAR MAINĪT UN IEGĀDĀTIES NĀKAMĀS SEZONAS ABONEMENTUS!
P.P.P.S AICINĀM PIEVĒRST UZMANĪBU FAKTAM, KA DAUDZĀM IZRĀDĒM NĀKAMSEZON PAZEMINĀTAS BIĻEŠU CENAS!

 

Pēdējās ziņas

2009-06-09 airBaltic atklās trīs jaunus maršrutus uz Ženēvu, Turku un Kauņu
2009-06-09 Jaunais dziedātājs Kristaps Krafte: Mīlestība nedalās
2009-06-09 Sākusies pieteikšanās 7. Velobraucienam "No pilsētas uz pilsētu" - "Kurzemes Šveice"
2009-06-09 Klajā nāk grupas "Iļģi" albums "Īsākās nakts dziesmas"
2009-06-09 Akvaparks "Ventspils" gatavs uzsākt sezonu
2009-06-09 Mākslas festivāls "Cēsis 2009" no 25. jūlija līdz 15. augustam
2009-06-09 Izstāde "Krītošās mēbeles" RIXC galerijā
2009-06-05 airBaltic atkārtoti aicina taksometrus uz godīgu biznesu
2009-06-05 "Keggi velo" - jau 20. reizi!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski