Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Diriģents Māris Sirmais un jauniešu koris "Kamēr..." aicina kopīgi sagaidīt vasaru!

2009-06-05

Rīga, 5. jūnijs. Šī gada 20. jūnijā plkst. 20:00 koncertzālē AVE SOL notiks jauniešu kora „Kamēr…” koncerts „Vasaras sagaidīšana”.


Diriģents Māris Sirmais un jauniešu koris „Kamēr...” pēc ilgāka pārtraukuma atkal priecēs savus klausītājus ar vienīgo koncertu Rīgā, piedāvājot īpašu  programmu, kurā lielākā daļa skaņdarbu veltīta tieši „Kamēr...” – gan saņemtie veltījumi no komponistiem Pētera Vaska (Līdzenuma ainavas, Zīles ziņa) un Ērika Ešenvalda (Piliens okeānā, īpaši veltītais skaņdarbs „Kamēr...” dalībai Pasaules koru olimpiādē Ķīnā), gan pasūtītie skaņdarbi kora 20 gadu jubilejas koncertam, kas notiks 2010. gada pavasarī (Arturs Maskats, Jānis Liepiņš). Koncerta apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja klātienē dzirdēt pasaulē atzinību guvušu Latvijas un ārzemju komponistu skaņdarbus, kas veltīti „Kamēr...” pērn organizētajam, unikālajam starptautiskajam projektam „Pasaules saules dziesmas”, no kuriem šajā koncertā tiks atskaņotas  Raimonda Paula, Vītauta Miškina, Urmasa Sisaska, Ko Matsušita, Alberto Grau, Stīvena Līka un citu skaņražu kompozīcijas.

Māris Sirmais: „Lepojamies ar to, ka visi solo balsu dziedātāji šīs koncertprogrammas ietvaros ir mūsu pašu koristi, kā arī ar to, ka koncerta otrajā daļā muzicēsim kopā ar Latvijā zināmiem, izciliem mūziķiem – ērģelnieci Kristīni Adamaiti, vijolnieci Ilzi Zariņu un čellisti Diānu Ozoliņu. Šos un citus, mums tuvos kora mūzikas skaņdarbus, kurus dzirdēsiet 20. jūnija koncertā, atskaņosim arī virknē starptautisku prestižu mūzikas festivālu Vācijā, Šveicē un Slovēnijā šovasar”.

„Kamēr...” 1990. gadā dibinājis kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais. Kora vokālie pedagogi - Aina Bajāre un Ansis Sauka. Kopš 2006.gada „Kamēr...” otrais diriģents ir Jānis Liepiņš.
Savā darbības laikā jauniešu koris „Kamēr...” un Māris Sirmais iekarojuši gan Latvijas, gan plašas starptautiskas publikas atzinību un mīlestību. „Kamēr...” uzstājies festivālos, koncertos un konkursos Vācijā, Polijā, Lietuvā, Igaunijā, Ungārijā, Austrijā, Šveicē, Francijā, Itālijā, Nīderlandē, Somijā, Čehijā, Dānijā, Spānijā, Turcijā, Ķīnā, ASV un Īrijā.

Koncertu rīko: Rīgas domes Kultūras departamenta Koncertorganizācija „Ave Sol”.
 

Pēdējās ziņas

2009-06-05 airBaltic atkārtoti aicina taksometrus uz godīgu biznesu
2009-06-05 "Keggi velo" - jau 20. reizi!
2009-06-05 Jaunumi Siguldas piedzīvojumu parkā
2009-06-05 Bezmaksas ekskursija - Iepazīsti viduslaiku Cēsis!
2009-06-05 BMX un golfa dienas Valmierā tuvojas
2009-06-05 Starptautiskais amatierteātru un pūtēju orķestru festivāls "Hepenings 2009"
2009-06-05 6. - 7. jūnijā viduslaiku svētki Cēsīs!
2009-06-05 Trešajā ceturksnī Tallink apkalpoto pasažieru skaits palielinājies par 12%
2009-06-05 Jūrmalas pilsētas domes pārstāvis piedalās tūrisma darba seminārā Jūrmalas sadraudzības pilsētā Kazaņā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski