Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla LAIKS DEJOT 2009 meistarklases

2009-06-03

Rīga, 3. jūnijs. Festivāla LAIKS DEJOT rīkotāji – Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija un Olgas Žitluhinas dejas kompānija aicina VISUS INTERESENTUS pieteikties FESTIVĀLA MEISTARKLASĒM, kas no 4. līdz 7. jūnijam notiks Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā un Rīgas mākslas telpā.


Tāpat kā iepriekšējos gados arī šoreiz LAIKS DEJOT piedāvās dažādu dejas tehniku un kontaktimprovizācijas meistarklases, kuras pasniegs festivāla dalībnieki un viesi. Piedalīties meistarklasēs aicināti gan iesācēji, gan tie, kuriem jau ir iepriekšēja dejotāja pieredze, jo meistarklases notiks divos sagatavotības līmeņos.
Pieteikšanās meistarklasēm – līdz 1. jūnijam, aizpildot anketu www.dance.lv.

Nodarbības
•    Release tehnika – Tatjana Gordejeva (Krievija); metodikas pamatā ir centieni uzlabot kustības kvalitāti, balstoties uz ķermeņa apzināšanās procesu.
•    Laikmetīgās dejas tehnika – Vladimirs Golubevs (Krievija); pasniedzēju vienmēr interesējis stāsts, ko stāsta dejojoša persona – secīgs vai abstrakts. Būtiska meistarklases sastāvdaļa ir improvizācija – brīva vai ierobežota ar konkrētu uzdevumu. Darba procesā dalībnieki mācīsies izvairīties no standarta risinājumiem.
•    Kontaktimprovizācija – Dina Huseina (Krievija).
•    Kontaktimprovizācija – Ilze Zīriņa (Latvija); nodarbība balstīta uz vingrinājumiem, kas palīdz uzticēties sev, otram un grupai, pētot, cik tālu varam atbīdīt nedrošības sajūtas robežu, paliekot sveiki, veseli un priecīgi.
•    Body Mind Logic – Annemarija Autere (Francija); šī metode balstās uz atziņu, ka, respektējot ķermeņa individualitāti un ķermeņa iekšējo loģiku, dejošana, pat balets, kļūst viegla un notiek bez piepūles.
•    Franklin Method – Fiona Milvorda (Lielbritānija); meistarklases bāzētas Franklina Dinamiskās centrēšanas metodē, procesā izmantojot vingrinājumus ar Franklina bumbiņām. Šo vingrinājumu dažādība piedāvā vienkāršu ceļu, kā pilnveidot kustību vieglumu, līdzsvaru, lokanību un spēku.
•    Seminārs Deja un tēlotājmāksla – Stjuarts Svīnijs (Lielbritānija); divas lekcijas (angļu valodā) par tēmu Deja un vizuālā māksla.
•    Multimediju meistardarbnīca – Dina Huseina (Krievija).

No 8. līdz 12. jūnijam meistardarbnīcu profesionāļiem dejas kompozīcijā piedāvā krievu horeogrāfs Aleksandrs Pepeļajevs.

Pilna festivāla programma un meistarklašu nodarbību grafiks – http://www.dance.lv/meisterklases_09.htm
 

Pēdējās ziņas

2009-06-03 Apciemosim Latvijas pilis virtuāli!
2009-06-03 Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT 2009
2009-06-03 Latvijas akmens sēkla Izraēlai
2009-06-02 22. jūnijā Lizumā, X parkā! Pirmsjāņu muzikāli teatrāls uzvedums - "Līga Jāni dancot veda!"
2009-06-01 Jau 10. Jūnijā Liepājā piestās grandioza jahtu regate
2009-06-01 Ingas Čeres personālizstāde Cēsu Izstāžu namā
2009-06-01 Svētdien grupa "Iļģi" ielīgos rīdziniekus
2009-06-01 Bertolts Fliks: Ārvalstu tūristi nemaksā ar taloniem, bet valūtā
2009-06-01 Lielā Stropu ezera pludmalēm - Zilais karogs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski