Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT 2009

2009-06-03

Rīga, 3. jūnijs. No 4. līdz 12. jūnijam Rīgā norisināsies Starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls LAIKS DEJOT 2009. Festivāla norises vietas – Dailes teātris, Rīgas Mākslas telpa (RMT) un Rīgas Horeogrāfijas vidusskola (RHV).


"Jau sen ir laiks uzdot ļoti svarīgu jautājumu – kur paliek kustība PĒC TAM, kad tā ir notikusi, un arī atbildēt uz šo jautājumu. Tāpat ir interesanti padomāt par jautājumu, kur mīt kustība LĪDZ TAM, kad to izpilda dejotājs. Šie it kā vienkāršie jautājumi nekavējoties liek meklēt valodu, kurā uz tiem varētu atbildēt."
Aleksandrs Pepeļajevs, horeogrāfs, grupas APPARATUS (Krievija) vadītājs
 
Festivāla galvenais akcents – Krievijas laikmetīgā deja.
 
Ceturtdien, 4. jūnijā, plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē – LATVIJAS JAUNIE HOREOGRĀFI. Uz savu kompozīcijas darbu vakaru aicina Latvijas Kultūras akadēmijas Modernās dejas horeogrāfijas studenti un horeogrāfe Baiba Krieviņa ar izrādi Četras ceturtdaļas.
 
Piektdien, 5. jūnijā, plkst. 19.00 Dailes teātra Mazajā zālē – OLGAS ŽITLUHINAS DEJAS KOMPĀNIJA. Dmitrija Gaitjukēviča darba Dix-huit pas (Astoņpadsmit soļi) pirmizrāde, kas veidota pēc Patrika Zīskinda slavenā romāna Parfīms motīviem.
Savukārt plkst. 21.00 Rīgas mākslas telpā būs skatāma Tatjanas Gordejevas un Nikolaja Sudņika (Krievija) izrāde Velc skaņu iekšā. Izrādes laikā Tatjana Gordejeva rada skaņu, izmantojot objektus, savu balsi un balonus. Skaņa tiek fiksēta portatīvajā datorā. Tad Nikolajs Sudņiks ar maģiskām un dažādām citādām manipulācijām reālajā laikā to transformē par muzikālu materiālu. Katru reizi – jauns materiāls. UZ ABIEM PASĀKUMIEM DERĪGA TĀ PATI BIĻETE!
 
Sestdien, 6. jūnijā, plkst. 19.00 Dailes teātra Kamerzālē jūs uzrunās DEJAS ANATOMIJA (Latvija) ar Sintijas Siliņas izrādi Ziņnesis, kuras tapšanu iedvesmojis stāsts par Žannu d’Arku, un Elīnas Breices izrādi Es esmu dialogs, kā arī Gunta Spridzāna No prognozes līdz diagnozei (horeogrāfa un dejotāju kopdarbs par tēmām – sieviešu sarunas, iespējamās tēmas, sarunu veids, nopietni un ne tik nopietni) un angļu horeogrāfes Fionas Milvordas Hoop.
 
Sestdien, 6. jūnijā, plkst.  21.00 Rīgas mākslas telpā viesosies grupa APPARATUS (Krievija) un tās vadītājs Aleksandrs Pepeļajevs ar izrādi Muh Cokotuh, par kura bāzi ņemts citādā fokusā skatīts bērnu dzejolis Muha Cokotuha, ko 1924. gadā sarakstījis Kornejs Čukovskis. Tas ir mēģinājums raudzīties uz horeogrāfiju no citāda skatu punkta, kas ir atšķirīgs no muzikālā, dramatiskā un telpiskā.
 
Svētdien, 7. jūnijā, plkst. 19.00 Rīgas mākslas telpā būs skatāmas festivāla viesu izrādes: Gunta Spridzāna Rozā binoklis, Vladimira Golubeva (Krievija) Ne solo un Dinas Huseinas (Krievija) multimediālais projekts Cinestetic, kas tapis sadarbībā ar Patrick K.-H.
 
5. un 7. jūnijā Rīgas mākslas telpā skatāmas arī Latvijas horeogrāfu Elīnas Breices un Annas Dubrovskas dejas īsfilmas.

Pilna festivāla programma un sīkāka informācija par izrādēm un to autoriem – www.dance.lv.
 
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome, Rīgas Mākslas telpa, Rīgas kultūras aģentūra, DELFI.
 

Pēdējās ziņas

2009-06-03 Apciemosim Latvijas pilis virtuāli!
2009-06-03 Starptautiskā laikmetīgās dejas festivāla LAIKS DEJOT 2009 meistarklases
2009-06-03 Latvijas akmens sēkla Izraēlai
2009-06-02 22. jūnijā Lizumā, X parkā! Pirmsjāņu muzikāli teatrāls uzvedums - "Līga Jāni dancot veda!"
2009-06-01 Jau 10. Jūnijā Liepājā piestās grandioza jahtu regate
2009-06-01 Ingas Čeres personālizstāde Cēsu Izstāžu namā
2009-06-01 Svētdien grupa "Iļģi" ielīgos rīdziniekus
2009-06-01 Bertolts Fliks: Ārvalstu tūristi nemaksā ar taloniem, bet valūtā
2009-06-01 Lielā Stropu ezera pludmalēm - Zilais karogs

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski