Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Lielā Stropu ezera pludmalēm - Zilais karogs

2009-06-01

Daugavpils, 1. jūnijs. Šā gada 3. jūnijā Daugavpilī Lielā Stropu ezera pludmalēs notiks Zilā karoga pacelšanas ceremonija.


Daugavpils pilsētas Lielā Stropu ezera divas pludmales ir vienīgās Austrumlatvijā, kurām piešķirts Zilais karogs. Vienu no pludmalēm apsaimnieko atpūtas komplekss „Vilnis”, bet otru – pilsētas pašvaldība.

Zilā Karoga balvai šogad Latvijā tika pieteikti četrpadsmit kandidāti, bet uz starptautisko žūriju tika izvirzīti tikai vienpadsmit.  Saskaņā ar ZK Starptautiskās žūrijas lēmumiem šogad Ziemeļu puslodes valstīm (Eiropas reģions, ASV, Kanāda, Tunisija, Maroka) šie pasaulē populārākie tūrisma ekosertifikāti ir piešķirti 2699 peldvietām un 639 jahtu ostām 34 valstīs. Ņemot vērā sezonālās atšķirības par peldvietām citos pasaules reģionos tiks lemts septembrī. Starptautiskās Zilā Karoga žūrijas sastāvā ir pārstāvji no ANO Vides programmas, ANO Pasaules tūrisma organizācijas, Starptautiskās dzīvības glābšanas federācijas, Eiropas un pasaules piekrastes aizsardzības organizācijām, kā arī citām institūcijām.

Zilais Karogs ir pasaulē populārākais tūrisma ekosertifikāts, ko pasniedz peldvietām un jahtu ostām par augstu vides kvalitātes un apsaimniekošanas līmeni. Lai iegūtu ZK balvu, peldvietām un jahtu ostām ir jāatbilst attiecīgi 29 un 22 kritērijiem vides informācijas, ūdens kvalitātes, apsaimniekošanas kvalitātes, servisa un drošības jomā.

Zilā Karoga programmu īsteno starptautiskā vides organizācija Vides izglītības fonds (Foundation for Environmental Education - FEE), kas darbojas 58 pasaules valstīs un līdztekus Zilā Karoga kampaņai īsteno arī četras citas globāli atpazīstamas un populāras programmas ekosertifikācijas un vides izglītības jomā. FEE ir ANO partnerorganizācijas statuss vides izglītībā.

Zilā Karoga kampaņu un citas FEE programmas Latvijā īsteno nodibinājums „Vides izglītības fonds” sadarbībā ar Vides ministriju. Kampaņas norisi atbalsta Latvijas Vides aizsardzības fonds.
Informācija: Vides izglītības fonds www.videsfonds.lv


 

Pēdējās ziņas

2009-06-01 Jau 10. Jūnijā Liepājā piestās grandioza jahtu regate
2009-06-01 Ingas Čeres personālizstāde Cēsu Izstāžu namā
2009-06-01 Svētdien grupa "Iļģi" ielīgos rīdziniekus
2009-06-01 Bertolts Fliks: Ārvalstu tūristi nemaksā ar taloniem, bet valūtā
2009-06-01 Tallink Latvija apkalpojusi miljono ceļotāju
2009-06-01 Grupa "Nothing special" velta dziesmu kandidātiem!
2009-06-01 Dailes teātra sezonas noslēgumā - koncerts "Par spīti grūtiem laikiem..." un balle
2009-06-01 Izbaudiet vasaru Kurzemē!
2009-06-01 airBaltic uzsāks tiešos lidojumus no Rīgas uz Tartu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski