Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Siguldā vecais ūdenstornis nodrošina tvaiku kultūras un mākslas pasākumiem

2009-05-29

Sigulda, 29. maijs. Nu jau pāris mēnešus Siguldā darbu netradicionālā ēkā – vecā ūdenstornī - uzsākusi kultūras un mākslas telpa Siguldas tornis.


Savulaik 1951. gadā celtā ūdenstorņa misija bija apgādāt ar ūdeni tvaika lokomotīves, lai ceļotāji no Rīgas un citām vietām pēc Siguldas apskates varētu doties tālāk. Pēc tvaika lokomotīvju ēras beigām tornis ilgu laiku netika izmantots, līdz beidzot šī gada pavasarī, pēc vairāku gadu darba, tas ir pārtapis Siguldas kultūras un mākslas telpā Siguldas tornis.

Ideja par mākslas telpas izveidi radusies, savulaik kordiriģentei Līgai Ādamsonei un mājsaimniecei Ligitai Zilgalvei apgūstot gleznošanas iemaņas pie Līgas tēva, Siguldas gleznotāja Voldemāra Gudovska. Tad arī sanācis viesoties citu mākslinieku darbnīcās un gūta pārliecība par nepieciešamību pēc tādas telpas izveides, kas padarītu krāšņos mākslas darbus pieejamus ne vien to autoriem, bet arī visiem citiem. Ideju par īpašas mākslas telpas izveidi atbalstījis arī kultūru mīlošais Siguldas mērs Tālis Puķītis.

Tā nu Ādamsonu un Zilgalvju ģimenēm apvienojot spēkus, četru gadu laikā pārgalvīgā iecere ir realizēta. Darbs pie ūdenstorņa piemērošanas ir prasījis ne mazums pārvērtību, lai ēka saglabātu savu šarmu un būtu draudzīga gan gleznām un stikla skulptūrām, gan fotogrāfijām un citiem mākslas darbiem. Sadarbojoties ar arhitekti Katrīnu Kotello, torņa iekšpusē vairs nav ne vēsts no metāla ūdenstvertnes, tas ir pārtapis par mūsdienīgu kultūras un mākslas centru. Torņa pirmajā stāvā atrodamas fotogrāfijas un informācija par ēkas vēsturi. Kāpjot augstāk un vērojot mākslas priekšmetus, ceļš apmeklētāju aizved līdz pat piektajam stāvam, kur iekārtota atpūtas telpa un gluži kā Turaidas pils tornī iespējams uz Siguldu paskatīties no visām debespusēm.

Tā kā Siguldas novadā dzīvo daudz radošu personību, tad viņu darbu izstādīšana ir viena no kultūras telpas prioritātēm. To apliecinot, savas durvis Siguldas tornis vēra ar vietējo mākslinieku Voldemāra Gudovska un Oskara Plāciņa akvareļiem un gleznām, fotomākslinieka Alberta Linarta darbiem, kā arī Daiņa Gudovska akvareļiem un stikla skulptūrām.

Pilsētas svētkus aizsākot, 28. maijā plkst. 16.00 Siguldas tornī tiks atvērta nākamā izstāde -  tajā būs apskatāms mākslinieces Dinas Dubiņas apgleznotais zīds un emaljas darbi, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Dainis Gudovskis papildinās ekspozīciju ar jaunām stikla skulptūrām un Tālis Puķītis atklās savu vaļasprieku – fotogrāfijas.

Torņa moto ir: Uzzini ko jaunu, apgūsti iemaņas un prasmes! un tā ir pirmā mākslas telpa Siguldā, kas piedāvā iespēju ne vien baudīt izstādes, bet arī pašiem piedalīties mākslas procesā. Šeit Oskara Plāciņš vada gleznošanas studiju, notiek jogas nodarbības, tiek plānota sadarbība ar Mākslas akadēmiju un pašmāju mākslas skolu. Tiks organizētas gan aktivitātes bērniem, gan labdarības akcijas. Tornis ir atvērts dažādām radošām aktivitātēm – literatūras lasījumiem, kamermūzikas koncertiem, iecerēts organizēt arī dažādus tematiskos vakarus – vīna degustāciju, kulinārijas priekšlasījumus u.tml.

Ikviens Siguldas apmeklētājs ir aicināts padarīt dzelzceļa stacijai blakus esošo Torni par regulāru pieturas vietu un iepazīties ar Siguldas novada mākslinieku darbiem, lai smeltos pozitīvas emocijas, iedvesmu un varbūt kādreiz paši ķertos pie otām, fotoaparāta, māla vai stikla!
Gaidīsim ciemos!

Siguldas torņa radošā komanda

Mūsu kontakti:
Kultūras mākslas telpa „Siguldas Tornis”
Ausekļa iela 6, Sigulda
Līga Ādamsone -   29218240, Ligita Zilgalve -   29222099 
E-pasts siguldas.tornis@gmail.com

Darba laiks
P. ,O. --
T. , C, P. 11.00 – 17.00
S. 11.00 – 16.00
Sv.12.00 – 16.00

Kultūras un mākslas telpas apmeklējums citā laika iespējams, iepriekš piesakoties

Ieeja par ziedojumiem.
 

Pēdējās ziņas

2009-05-29 airBaltic sāk tiešos lidojumus no Rīgas uz Dušanbi
2009-05-29 Klajā nācis Eros Ramazzotti jaunais albums "Ali e Radici"
2009-05-29 Merilins Mensons izdod jaunu albumu
2009-05-29 Melo-M publisko jaunu dziesmu no gaidāmā albuma
2009-05-27 LU Lielajā aulā jauniešu kora "DeCoro" koncerts
2009-05-27 Krustpils pilī Sanktpēterburgas vaska figūru muzeja izstāde "Vēsturiskās personības"
2009-05-27 Trešie pūtēju orķestru svētki Līgatnē
2009-05-26 Ārlietu ministrs aicina Taizemes pusi izvērtēt iespējas tālākai ieceļošanas nosacījumu atvieglošanai Latvijas tūristiem
2009-05-25 22. jūnijā Lizumā, X parkā! Pirmsjāņu muzikāli teatrāls uzvedums - "Līga Jāni dancot veda!"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski