Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ārlietu ministrs aicina Taizemes pusi izvērtēt iespējas tālākai ieceļošanas nosacījumu atvieglošanai Latvijas tūristiem

2009-05-26

Rīga, 26. maijs. 26.maijā ārlietu ministrs Māris Riekstiņš tikās ar Taizemes ārlietu ministru Kasitu Piromju (Kasit Piromya). Tikšanās norisinājās Āzijas un Eiropas ārlietu ministru sanāksmes ietvaros Hanojā, Vjetnamā.


Latvijas un Taizemes ārlietu ministri pārrunāja iespējas attīstīt abu valstu politisko, ekonomisko un citu nozaru dialogu. "Taizeme ir galvenais Latvijas tūristu galamērķis Āzijas reģionā un tūristu skaits varētu palielināties, ja Taizemes puse izvērtētu iespējas tālākai ieceļošanas nosacījumu atvieglošanai Latvijas tūristiem," uzsvēra ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Tikšanās ietvaros ministri pārrunāja ari līgumtiesiskās bāzes stiprināšanu, paužot gatavību tuvākajā laikā noslēgt Latvijas un Taizemes līgumu par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu. Ministri bija vienisprātis, ka līgumtiesiskās bāzes izveide veicinātu uzņēmēju turpmāko sadarbību. Taizemes ārlietu ministrs atzīmēja galvaspilsētas Bangkokas kā reģionālā sadarbības centra lomu, aicinot meklēt jaunus sadarbības virzienus gan valsts, gan privātajā sektorā. K.Piromja kā perspektīvas divpusējās sadarbības nozares, kur Taizemes puse atzinīgi vērtē Latvijas pieredzi, iezīmēja farmāciju un medikamentu ražošanu, kā ari zinātni un pētniecību. Abi ministri vienojās par turpmākām konsultācijām ekspertu līmenī par šādas sadarbības praktiskajām iespējām.

Diplomātiskās attiecības starp Latviju un Taizemi nodibinātas 1992.gada 19.martā. Latvijas intereses Taizemē kopš 1994.gada pārstāv goda konsuls Prasongs Čongratanakuls (Prasong Chongratanakul), savukārt Taizemi Latvijā pārstāv vēstnieks Julapongs Nosričai (Jullapong Nosrichai), kas rezidē Oslo, Norvēģijā.


 

Pēdējās ziņas

2009-05-25 22. jūnijā Lizumā, X parkā! Pirmsjāņu muzikāli teatrāls uzvedums - "Līga Jāni dancot veda!"
2009-05-25 Teātra RīBēJa MuTe ceturtās dzimšanas dienas koncerts!
2009-05-22 Dabas koncertzāles mēģinājums mežā
2009-05-22 Cēsu Vēstures un mākslas muzejs iekārtojis restaurācijas darbnīcu
2009-05-21 Vecākiem stāstīs par bērnu drošību
2009-05-21 "Vecāku skolas" seminārs par bērnu drošību
2009-05-20 Rīgā notiks antīko automobiļu brauciena "Melngalvju rallijs 2009" posms
2009-05-20 Maijā Rīgā atzīmēs Kaimiņu dienas
2009-05-20 Ventspils Amatu māja piedalās akcijā "Dižā Baltijas apceļošana"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski