Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ventspils Amatu māja piedalās akcijā "Dižā Baltijas apceļošana"

2009-05-20

Ventspils, 20. maijs. Ventspils Amatu māja ir viens no divpadsmit Latvijas un viens no diviem Kurzemes objektiem, kas pārstāvēs Latviju visu trīs Baltijas valstu organizētajā akcijā „Dižā Baltijas apceļošana”, kuru Tūrisma Attīstības Valsts Aģentūra atklāj un prezentē preses konferencē šī gada 20.maijā, restorānā "Hospitālis" Stabu ielā 14, plkst. 13:00.


Amatu māja atrodas Kurzemes hercogistes laikā (18.gs.) celtajā skolas ēkā, kas ir senākā saglabājusies skolas ēka Ventspilī. Tā atjaunota un pārtapusi par mūsdienīgu un interesantu kultūras un tūrisma objektu pilsētas viesiem. Amatu māja līdz šim ir saņēmusi vairākus apbalvojumus: „Gada labākā būve Latvijā 2007” nominācijā „Restaurācija”, Kurzemes Tūrisma Asociācijas balvu „Lielais Jēkabs” – „Labākais muzejs Kurzemē 2008”, Ekonomikas ministrijas apbalvojumu – „Labākais jaunais tūrisma produkts 2008.gadā Latvijā” par Amatu mājas izglītojošām programmām, bet starp Labākajiem realizētajiem arhitektūras objektiem Ventspilī nominācijā „Vēsturisko ēku restaurācija, rekonstrukcija un renovācija” Amatu māja ieguva GRAND PRIX.

Kopš 2008.gada Ventspils muzeja struktūrvienība Amatu māja ir viens no veiksmīgākajiem jaunajiem tūrisma objektiem. Amatu mājā iekārtota 19.gs. Senās skolas klases replika, audēju un podnieku darbnīcas, izstāžu zāle, kā arī amatnieku un mākslinieku suvenīru salons „Ventiņpūrlād”. Šeit var ne tikai apskatīt muzeju un vērot amatnieku darbus, bet arī aktīvi līdzdarboties. Katram ir iespēja iejusties 19.gs. beigu skolēna lomā un izvērtēt tam laikam atbilstošās audzināšanas un izglītošanas metodes. Var izmēģināt savas prasmes aušanā vai virpojot pie podnieka virpas. Liela vērība tiek veltīta reģiona nemateriālās kultūras vērtību saglabāšanai un pārmantošanai. Tematiskas un praktiski ievirzītas konsultācijas un seminārus organizē gan Ventspils Amatnieku biedrība, gan pirmais un šobrīd vienīgais Kurzemes tautastērpu konsultāciju centrs.

Muzeja pedagoģe - ventiņu stāstniece Līga Reitere, iepriekš piesakoties, aicina Amatu mājas apmeklētājus uz atraktīvām izglītojošām nodarbībām:
•    Glītrakstīšana 19.gs. atbilstošā Senā klasē. Tā laika skolas audzināšanas un izglītošanas tradīcijas. Cara laika disciplīna. Tupēšana uz zirņiem. Vecā druka. Burtu pareizrakstība un kaligrāfija. Iespēja rakstīt ar grifelēm uz tāfelītēm. Iespēja rakstīt ar tinti un spalvaskātu.
•    Ventiņu tautas tērps. Tradicionālo Ventspils novada tautas tērpu demonstrēšana. Ventiņu tautastērpu valkāšanas tradīcijas senāk un mūsdienās. Meitas pūrs. Rokdarbu daudzveidība. Audēju darbnīcas apmeklējums. Iespēja aust uz senajām stellēm.
•    Pļavas mācība jeb Zāļu sievas zelta padomi par Kurzemē sastopamo ārstniecības augu pielietošanu tautas medicīnā senāk un tagad. Atraktīva spēle „Trejdeviņas zāļu tējas”. Zāļu tēju degustēšana. Iespēja pasūtīt sklandraušus vai rupjmaizi ar medu.
•    Senā vakarēšana. Vakarēšanas tradīcijas senāk un tagad. Saimes galds. Saimnieka vieta. Galda, sadzīves un darba dziesmas. Stāsti un rokdarbi. Tāmnieku dialekts. Ventiņu pusei raksturīgais šerpums un rūdījums. Iespēja baudīt zāļu tēju. Var klausīties vecās ziņģes un lekt senos dančus kopā ar pārējiem vakarēšanas dalībniekiem.
•    Senās spēles un rotaļas. Kurzemnieka kokamatnieka Aldona Baldiņa bērnības spēles un rotaļlietas. Vilciņu dancināšana, ripas dzīšana, kauliņa ducināšana, cūciņu ganīšana, vēja ķeršana u.c. spēles.
Nodarbības piemērotas skolēniem un pieaugušajiem.
Nodarbību ilgums: 30-50 min.

Ieejas biļešu cenas: pieaugušajiem Ls 0,60; bērniem Ls 0,30; ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1-5 bērni) Ls 1,50 Ls.
Maksa par dalību nodarbībās: 7,70 no grupas + ieejas biļetes.
Darba laiks vasaras sezonā no 1.maija līdz 1.novembrim: otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien 10:00-18:00; sestdien 10:00-18:00; svētdien 11:00-15:00; pirmdienās slēgts.

Jūs sagaidīs un ekskursiju novadīs Ventiņu stāstniece un zāļu sieva – Līga Reitere. Dalību nodarbībās un ekskursijas lūdzam iepriekš pieteikt pa tālruni: 29855125 vai 63620174.

Adrese: Ventspilī, Skolas ielā 3
E-pasts: amatumaja@ventspils.gov.lv
www.ventspilsmuzejs.lv


 

Pēdējās ziņas

2009-05-20 Maijā Rīgā atzīmēs Kaimiņu dienas
2009-05-20 Rīgā notiks antīko automobiļu brauciena "Melngalvju rallijs 2009" posms
2009-05-19 Somijas vēstniece brīvdienās bijusi Papes dabas parkā netālu no Liepājas
2009-05-14 Tevi gaida Liepājā!
2009-05-14 Jauns moderns peintbola centrs City Paintball
2009-05-14 Mazā Latvijas autoceļu atlanta pirmizdevums
2009-05-14 L. van Bēthovena drauga K.F. Amendas Piektie Mūzikas svētki Talsos
2009-05-13 Jau ceturtdien Krievijas leģendārākā rokgrupa "Машина времени" uzstāsies Rīgā
2009-05-13 Ekspromta kolektīva Bērnu Rīts performance "Peldošajā darbnīcā"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski