Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ekspromta kolektīva Bērnu Rīts performance "Peldošajā darbnīcā"

2009-05-13

Rīga, 13. maijs. 13. maijā plkst. 19.30 Peldošās darbnīcas telpās klausītājus gaidīs skaņu ekspromta grupas Bērnu Rīts performance. Ieeja bez maksas.


No dažnedažādiem objektiem un instrumentiem tiek izvilinātas tik smalkas skaņas, ka ar neapbruņotu ausi tās būtu neiespējami sadzirdēt, tāpēc priekšnesuma laikā tās ar speciāliem mikrofoniem tiek daudzkārt pastiprinātas...

Bērnu Rīts ir skaņu ekspromta kolektīvs, kurš iedvesmojies no tādiem virzieniem kā konkrētā mūzika, skaņas objektu māksla, akusmātika un meža folklora. Bērnu Rīts apzināti izvairās no muzicēšanas tehnikas izkopšanas, dodot priekšroku arhaiskās kolektīvās improvizācijas (ekspromta) izpausmei. Uzmanība tiek veltīta klausīšanās tehnikai, kuru visprecīzāk apzīmē Pjera Šēfera [Pierre Schaefer]”oreille primitive”, jeb pirmatnējā ieklausīšanās māka, kas mūsdienās, pārvarot pilsētu ”svēto troksni”, tiek atklāta no jauna un pārvēršas par mākslu. Skaņa darbojas kā komunikācijas un vides apgūšanas līdzeklis un vienlaikus tiek vizualizēta, rosinot apkārtējos saskarsmei ar ”sharawadji” – spontāno izpratni (jeb uzbūves skaistuma izjūtu) nesakārtotās struktūrās.

Bērnu Rīts piedalījies festivālā Skaņu Mežs, organizējis dažādas skaņu meistarklases Latvijā un Igaunijā, kā arī regulāri sadarbojas ar mākslas projektu Noass un citiem starpdisciplināriem kultūras projektiem. Performancē piedalīsies Maksims Šenteļevs, Didzis Jaudzems, Ivars Šmits, Līva Zilgalve un Zane Kanberga.

Performances apmeklētāji varēs paviesoties arī „Peldošās darbnīcas” kambīzē iekārtotajā „Bufetē”, kurā iespējams baudīt aizgājušo laiku šarmu un Rīgai neraksturīgu ēdienkarti.

Skaņu arhitektu apvienības Bērnu Rīts performance notiks Kristīnes Alksnes personālizstādes Roaming Around II ietvaros. Mākslinieces biogrāfijā kārtojas daudzas starptautiskas izstādes (Itālijā, Grieķijā, Vācijā, Čehijā, Horvātijā, ASV). Savos darbos (fotokolāžās, site-specific, instalācijās un video) K. Alksne savieno dažādas dabas realitātes, pārceļot motīvus no vienas vides uz citu, mainot nozīmes un spēlējoties ar uztveres iespējām, kas paveras, jūtīgi izceļot un savienojot šķietami nesaistītus elementus. Izstādē Roaming Around II K. Alksne sadarbojas ar pazīstamo itāļu eksperimentālās mūzikas mākslinieku Džuzepi Jelzi (Giuseppe Ielasi), kurš Rīgā gatavo skaņu celiņu izstādes darbam Terrains Vagues.

Izstāde no 13. līdz 31. maijam skatāma projektu telpā „Ēdnīca”, Andrejostas ielā 4, Andrejsalā.

Izstādi atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Peldošā darbnīca, Bufete, Viesu nams Jakob Lenz, tipogrāfija Ulma.

Informācija: www.lcca.lv, www.peldosadarbnica.lv
 

Pēdējās ziņas

2009-05-13 Jau ceturtdien Krievijas leģendārākā rokgrupa "Машина времени" uzstāsies Rīgā
2009-05-13 Konkursa "Jaunās zvaigznes 2009" fināls tuvojas
2009-05-13 Alūksnes muzejā sestdien atklās jauniešu talantu izstādi
2009-05-13 Liepāju apmeklēs Igaunijas Kuku Raadio žurnāliste Thea Karin un britu žurnālists Anthony Lydekker
2009-05-13 Jūnijā norisināsies inovatīvs latviešu un igauņu teātra kopprojekts - "Kristjans Jāks un Eduards"
2009-05-13 Sinfonietta Rīga noslēdz sezonu, kopā ar igauņu diriģentu Tenu Kaljusti atskaņojot Jozefa Haidna oratoriju Gadalaiki
2009-05-13 Velonakts tūrisma brauciens Kuldīgā
2009-05-12 Muzeju nakts Cēsīs aicina uz apstāšanos "Padomju pieturā"
2009-05-12 Muzeju nakts 16. maijā. Ceļotāju Apsolītā zeme - Cēsis!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski