Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sinfonietta Rīga noslēdz sezonu, kopā ar igauņu diriģentu Tenu Kaljusti atskaņojot Jozefa Haidna oratoriju Gadalaiki

2009-05-13

Rīga, 13. maijs. Sinfonietta Rīga un Latvijas Koncerti noslēgs šo koncertsezonu ar krāsaino Jozefa Haidna oratoriju Gadalaiki. Sezonas noslēguma koncertā piektdien, 22. maijā pl. 19:30 Lielajā ģildē pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults stāsies pasaulslavenais igauņu diriģents Tenu Kaljuste. Atskaņojumā kopā ar Sinfonietta Rīga piedalīsies arī Latvijas Radio koris un izcili solisti no Vācijas.


Noslēdzot trešo Sinfonietta Rīga koncertsezonu, mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē stāsta: „Šajā sezonā mēs ieguvām daudz lieliskus draugus. No mūsu viesu loka īpaši vēlos izcelt viszinošo ģēniju Heincu Holligeru, smalko aristokrātu Kristofu Popenu, Austrijas skaņražu tradīciju pārzinātāju Ernstu Kovačiču, ziemeļnieku Tenu Kaljusti, talantīgo diriģentu Māri Sirmo un Latvijas Radio kori. Otrs orķestra draugu loks ir mūsu atsaucīgie klausītāji, kuriem acīmredzot orķestris ir nepieciešams. Sinfonietta Rīga mūziķu spēlēt nepieciešamība un impulss darboties ir tā saite, kas nostabilizējusi mūsu klausītāju loku. Tādēļ ceram, ka šobrīd valdošā jezga valstī pārāk neizjauks mūsu nodomus un sapņus.”

Sezonas noslēguma koncerta atskaņojumam izvēlētais Jozefa Haidna opuss oratorija Gadalaiki ir viens no klasicisma laika ģēnija krāsainākajiem skaņdarbiem. Tas ir hrestomātisks un visā pasaulē populārs gadalaiku aprites zīmējums no lauku cilvēku dzīves – medības, vīna gaviles, pūkaini mākoņi un pērkona negaiss, smagie ikdienas darbi un svētku dejas. Oratorijas solo izpildīs viesi no Vācijas – soprāns Andrea Brouna, tenors Markuss Brutšers un bass-baritons Pēters Nefs. Kā jau minēts, piedalīsies arī Latvijas Radio koris, bet pie diriģenta pults stāsies Latvijā jau iepazītais igauņu diriģents Tenu Kaljuste.

Tenu Kaljuste 1981. gadā dibinājis pazīstamo Igaunijas Filharmonijas kamerkori un 1994. gadā – Tallinas kamerorķestri. Igauņu diriģents ir bijis nominēts Grammy balvai, kā arī saņēmis dažādas mūzikas ierakstu balvas – Zelta diapazons 2000, Kannu klasisko balvu un Edisona balvu. T. Kaljuste ir bijis Tallinas konservatorijas mācībspēks un diriģents Igaunijas Nacionālajā operā. Viņš ir sadarbojies ar orķestriem un koriem visā pasaulē. Bijis Zviedrijas Radio kora un Nīderlandes kamerkora galvenais diriģents. Kopš 2001. gada T. Kaljuste ir brīvmākslinieks un veido starptautiskus projektus visā pasaulē. Lielāko daļu sava darba diriģents ir veltījis igauņu komponistu mūzikai (Arvo Perts, Erki-Svens Tīrs u.c.), kuru skaņdarbus ieskaņojis ECM ierakstu kompānijā. Tenu Kaljuste iecelts par Zviedrijas Karaliskās Mūzikas akadēmijas goda biedru.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī orķestris Sinfonietta Rīga, kas dibināts 2006. gadā, saņēma savu otro nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu 2008 nominācijā par izcilu interpretāciju, kas izskanēja Jaunās Mūzikas festivāla Arēna atklāšanas koncertā kopā ar diriģentu un obojistu Heincu Holligeru. Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv un www.latvijaskoncerti.lv.

 

Pēdējās ziņas

2009-05-13 Jau ceturtdien Krievijas leģendārākā rokgrupa "Машина времени" uzstāsies Rīgā
2009-05-13 Ekspromta kolektīva Bērnu Rīts performance "Peldošajā darbnīcā"
2009-05-13 Konkursa "Jaunās zvaigznes 2009" fināls tuvojas
2009-05-13 Alūksnes muzejā sestdien atklās jauniešu talantu izstādi
2009-05-13 Liepāju apmeklēs Igaunijas Kuku Raadio žurnāliste Thea Karin un britu žurnālists Anthony Lydekker
2009-05-13 Jūnijā norisināsies inovatīvs latviešu un igauņu teātra kopprojekts - "Kristjans Jāks un Eduards"
2009-05-13 Velonakts tūrisma brauciens Kuldīgā
2009-05-12 Muzeju nakts Cēsīs aicina uz apstāšanos "Padomju pieturā"
2009-05-12 Muzeju nakts 16. maijā. Ceļotāju Apsolītā zeme - Cēsis!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski