Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Muzeju nakts 16. maijā. Ceļotāju Apsolītā zeme - Cēsis!

2009-05-12

Cēsis, 12. maijs. Cēsīs Muzeju nakti šogad plkst. 21.00 Pils laukumā atklās 15.gs franču bruņinieks un ceļotājs Žilbērs di Lanuā, neatkārtojams dēkainis un mīlētājs, iepazīstinot ar vakara programmu un dažādu laikmetu ceļošanas tērpu, aksesuāru un transporta līdzekļu parādi.


Tai sekos pilsētas seno petrolejas lukturu iededzināšanas ceremonija Baznīcas laukumā un vārtus vērs Pils dārzs, ļaujot ikvienam baudīt īpašo Muzeju nakts gaisotni.

Muzeju nakts programmā kustības, skaņas un gaismas ceļojums divās izrādēs ”Vīzija par karali Līru” un „Baltās dāmas stāsts viduslaiku pilī”, filma par ceļojumu uz Laimīgo zemi „Sprīdītis” un virtuāli digitālā izstāde ”Ceļotāju Apsolītā zeme – Cēsis”. Apkārtnes gruntīgākie šefpavāri aizvedīs gardēžus „ceļojumā” gadsimtiem senā pagātnē, ļaujot nobaudīt Rietumeiropas 12.gs. un Latvijas 16.gs. kulinārijas brīnumus. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties Viduslaiku spēlēs, kā arī par samaksu apmeklēt Viduslaiku pili lukturu gaismā.

Apmeklētājiem atvērts Cēsu Jaunās pils Lademahera tornis un jaunatvērtais Apmeklētāju centrs.

Apskatāmas izstādes „Cēsu Jaunā pils: vēsture, izpēte, atjaunošana”, „Cēsu alus” vēsture un ieguldījums pilsētas attīstībā”, „No dziesmas līdz nacionālai valstij”. Atvērta arī Seno rotu kalve, aicinot uz sezonas atklāšanu. Cēsu Izstāžu namā izstāde „Medību trofejas” un ragu mūzika, rotaļlietu izstāde un keramiķa, Latvija Mākslas akadēmijas docenta Aināra Rimicāna personālizstāde ''Kruīzs II''.

Visas nakts garumā maksas ekskursijas ar restaurēto padomju laika autobusu, tautā saukto „Pīli” pilsoņa pirmrindnieka pavadībā pa Cēsu padomju mantojuma vietām.

Pasākumi notiks ne tikai Pils dārzā, bet arī pilsētā un apkārtnē. Atvērtas mākslas galerijas „Vecpilsēta” un „Dūja”, Zvaigznes grāmatu nams, kafejnīcā „Gourmands” izstāde no Cēsu Vēstures un mākslas muzeja krājuma „Izkārtnes un ceļazīmes”, bet viesu nams „Kārļamuiža” Kārļos aicina uz tango deju vakaru.

 

Pēdējās ziņas

2009-05-12 Muzeju nakts Cēsīs aicina uz apstāšanos "Padomju pieturā"
2009-05-12 Liepājas reģiona tūrisma informācijas birojs aicina piedalīties fotokonkursā
2009-05-12 Izdots Ventspils novada kartes pirmizdevums!
2009-05-12 Izrādē "Idiots. Pēdējā nakts" tiksies Dailes teātra 9. studijas audzēkņi un Dailes teātra zvaigznes
2009-05-12 Alūksnes ezerā - spiningošanas sacensības
2009-05-12 16. maijā Jāņa Akuratera muzejā ceļojums Pāna valstībā
2009-05-12 Top izrāde bērniem "Punktiņa un Antons"
2009-05-12 Muzeju nakts Saulkrastos
2009-05-12 Šonedēļ Tukumā notiks ikgadējais, ilgi gaidītais kabrioletu festivāls "Baltijas kabrioletu vasara"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski