Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS
  Pirmo reizi atjaunotajā Liepājas estrādē skanēs simfoniskās mūzikas koncerts    

Ziņas

Drošības apsvērumu dēļ Rātsnamā plāno ieviest caurlaides apmeklētājiem

2009-05-12

Rīga, 11. maijs. Rīgas domes Drošības un kārtības jautājumu komitejas deputāti 7. maijā iepazinās ar Rīgas pašvaldības policijas (RPP) sagatavoto noteikumu projektu „Rīgas domes ēkas Rātslaukumā 1 apmeklēšanas noteikumi”. Tas tapis sadarbībā ar Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centru un Informācijas tehnoloģiju centru.


Iepazīstinot ar izveidoto projektu, kas būs iekšējs pašvaldības normatīvais akts, RPP vadības pārstāvji uzsvēra, ka ierobežojumi apmeklēt Rātsnamu nav paredzēti, vienīgi pirms tam apmeklētājiem vajadzēs reģistrēties. Turklāt Apmeklētāju pieņemšanas centrā darbinieki ikvienam varēs ieteikt, kādā veidā un pie kuras atbildīgās amatpersonas vēršoties visātrāk atrisināt konkrēto jautājumu. Šobrīd esot gadījumi, kad apmeklētāji lūdz palīdzību vai informāciju Rātsnamā sastaptiem darbiniekiem, kuri ne vienmēr var sniegt kompetentas atbildes, tādā veidā radot cilvēkos neapmierinātību.

Noteikumus ieviešot, būs iespējams paaugstināt domes deputātu, darbinieku, apmeklētāju un valsts un ārvalstu augstāko amatpersonu drošības līmeni, kā arī samazināt iespēju nodarīt materiālus zaudējumus pašvaldības un tās deputātu un darbinieku īpašumam.

Noteikumu projektā paredzēts, ka būs iespējams saņemt vienreizējo apmeklētāja karti, termiņa apmeklētāja karti vai grupas apmeklētāju karti.

Šobrīd Rīgas Rātsnams esot unikāls citu Baltijas valstu galvaspilsētu vidū ar to, ka vienīgi pie mums nav ieviesti nekādi apmeklētāju reģistrēšanas mehānismi. Par piemēru, noteikumus izstrādājot, darba grupas locekļi ņēmuši to kārtību, kāda ir Saeimā.

Lai ieviestu šo kārtību, nepieciešams finansējums 5 874 latu apmērā informācijas sistēmas programmatūras papildinājumiem un atļauju līmlapiņu iegādei, kā arī 3 500 latu arkveida metāla detektora uzstādīšanai.

Komitejas deputātiem balsojot, ar trim balsīm „par” un divām „pret” deputāti lēma par nepieciešamību noteikumus ieviest. Tie stāsies spēkā pēc tam, kad tos būs parakstījis pilsētas izpilddirektors.

 

Pēdējās ziņas

2009-05-12 Maijā Rīgā atzīmēs Kaimiņu dienas
2009-05-12 Devīto reizi izcīnīs Maija grāfa titulu
2009-05-12 Šonedēļ grupa Otra Puse viesojas vairākās Latvijas pilsētās!
2009-05-12 "Depeche Mode" sāk savu vērienīgāko pasaules turneju 50 000 skatītāju priekšā Izraēlā
2009-05-12 Filmu programma "Brīnišķīgā pasaule" un izstāde "Entropija" Muzeju naktī
2009-05-12 Minhauzens nav mājās. Jakobīne gaida...
2009-05-12 Pēters Brūveris un Aigars Voitišķis prezentēs jauno albumu
2009-05-12 Retro motociklu salidojums MARIENHAUS-2009
2009-05-12 Apciemosim Latvijas pilis!

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski