Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Maijas dienas Turaidā

2009-05-06

Turaida, 7. maijs. Jau par tradīciju 10. maijā kļuvusi Maijas diena Turaidā, kas tiek rīkota, lai saglabātu un popularizētu nemateriālo kultūras mantojumu – leģendu par Turaidas Rozi un sniegtu iespēju cilvēkiem šajā steigas un stresa pilnajā laikā būt kopā ar saviem mīļajiem skaistā dabas vidē.


Maijas diena šogad ir dubulta goda diena, jo otrajā maija svētdienā ik gadus tiek svinēti tikpat mīļi un sirsnības pilni svētki - Mātes diena. Maijas dienas pasākums „Mīlestības vēstules” ir kā dāvana visām mātēm, un brīnišķīga iespēja ikvienam kopā ar saviem mīļajiem pavadīt kopīgus mirkļus  Turaidā.

Maijas dienas pasākums „Mīlestības vēstules” sāksies plkst.14.00 pie Turaidas Rozes piemiņas vietas, kur tiks atgādināts Turaidas Rozes dzīves stāsts, sveiktas visas klātesošās Maijas, stādīti jauni rožu stādi un aizdegtas svecītes kā apliecinājums mīlestības spēka uzvarai pār ļauno. Savus mīlas stāstus izdziedās  sieviešu koris  „Alt for damene” („Viss dāmām”) no Bergenas pilsētas (Zviedrija). Pasākums turpināsies Turaidas pils pagalmā, kur Vidzemes dāmu skaistos rokdarbus demonstrēs floristikas grupa „Flora+” vadītājas Anitas Pirogas vadībā, izrādot pašu rokām darinātos neparastos tērpus, cepures un rotas.

Plkst.15.00 visus pasākuma dalībniekus priecēs Siguldas novadā jau pazīstamais, izcilais austriešu mūziķis – jūtīgais un kautrais komponists un dziedātājs ar izteiksmīgo balsi Stīvs Beke, kurš dziedās mīlestības dziesmas latviešu valodā.

Apmeklētājiem visa Maijas dienas pasākuma laikā būs iespēja rakstiskā veidā paust savas jūtas – rakstīt mīlestības vēstules sev dārgiem cilvēkiem, iedvesmu smeļoties no 12.gadsimta itāliešu garīdznieka manuskripta ieteikumiem romantisku vēstuļu sacerēšanā. Būs iespēja izmantot īpašu „tinti”, kas vēstulēm piešķirs sevišķu noslēpumainību. Varēs izmēģināt rakstīt šifrētas mīlestības vēstules, kas bija populāras arī laikmetā, kad dzīvoja drosmīgā un godīgā jaunava Turaidas Roze.
 

Pēdējās ziņas

2009-05-06 Sezonas atklāšana Kalsnavas arborētumā
2009-05-06 Izstādes "Vīrietis un kleita" kataloga prezentācija un koncerts
2009-05-06 "Tas trakais, trakais Harijs" - pēdējo reizi Dailes teātrī
2009-05-06 Jūrmalas pludmale ir gatava viesu uzņemšanai vasaras aktīvajā sezonā
2009-05-06 Vienu dienu Rīgas Krievu teātra ēka atvērta apmeklētājiem
2009-05-06 2.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla "Tango Sun Festival 2009" meistarklasēm var pieteikties jau no 10.maija!
2009-05-06 Uzsākts projekts Nacionālie parki & ieguvumi - sociālekonomiskā labuma veidošana reģionos
2009-05-06 Uzsākts projekts "POLPROP-NATURA" par tūrisma attīstību Natura2000 teritorijās
2009-05-06 Uzsākts projekts "BALTIJAS ZAĻĀ JOSTA" par tūrisma attīstību un dabas vērtību saglabāšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski