Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pludmale ir gatava viesu uzņemšanai vasaras aktīvajā sezonā

2009-05-06

Jūrmala, 6. maijs. Pirms aktīvās vasaras sezonas uzsākšanas Jūrmalas kūrortpilsēta ir veikusi pasākumus, lai labiekārtotu pievilcīgo, 33 kilometrus garo pludmali, kurā ikviens pilsētas iedzīvotājs un viesis var izvēlēties sev piemērotāko atpūtas veidu. Pašvaldība apsaimnieko visu pludmali posmā no Lielupes ietekas jūrā līdz Jaunķemeriem.


Jaunajā sezonā tāpat kā iepriekšējos gados vairākās Jūrmalas peldvietās plīvos Zilais Karogs, kas ir apliecinājums pludmales drošībai, labiekārtotībai un ūdens kvalitātei. Paredzēts, ka ekosertifikāts „Zilais karogs” tiks piešķirts Majoru un Jaunķemeru peldvietām, līdz ar to garantējot šajās pludmalēs tīrību, drošību, kārtību un regulāras ūdens pārbaudes.

Lai nodrošinātu sabiedrisko kārtību Jūrmalas pilsētas pludmalē un noteiktu aktīvās un mierīgās atpūtas zonas, tika izstrādāts peldvietu zonējuma projekts. Līdz ar to šogad Jūrmalas pilsētas Rīgas jūras līča piekrastes peldvietas iegūst precīzāku zonējumu aktīvās un mierīgās atpūtas rajonos, lai ikviens apmeklētājs varētu izbaudīt sev piemērotāko atpūtas veidu – nododoties pludmales sporta aktivitātēm vai arī klusākā vietā palasot savu iemīļoto žurnālu, grāmatu un ļaujoties saules peldēm. Gaidāmajā sezonā tiek domāts arī par natūristiem, un sava daļa Jūrmalas pludmales Lielupē atvēlēta nūdistiem.

Jūrmalas pludmale jau tagad ir aprīkota ar soliņiem un atkritumu konteineriem. Gar jūru un noejās uz liedagu izvietotas 200 atkritumu tvertnes. Visā 33 kilometru garumā izvietoti 265 soli, uz kuriem pasēdēt un vērot ūdens klaidu, mākoņus un neatkārtojamos Jūrmalas saulrietus. Līdz maija vidum pludmalē būs izvietotas arī 138 pārģērbšanās kabīnes.

Par labiekārtojumu gādā arī pludmales nomnieki, kas atpūtnieku apmeklētākajās vietās piedāvās dažādu kafejnīcu un peldviesu vajadzībām nepieciešamu preču tirdzniecības pakalpojumus, kā arī atpūtas un ūdensprieku inventāra nomu.

Aktīvās atpūtas cienītājiem būs iespēja uzspēlēt volejbolu un futbolu bezmaksas laukumos.

Pašvaldība ģimenēm ar bērniem piedāvā 13 bērnu rotaļu laukumus. Lielupes peldvietā pretī 36.līnijas izejai uz jūru, Dzintaru peldvietā pretī Madonas ielas izejai uz jūru, Mellužu peldvietā pretī glābšanas stacijai, Asaru peldvietā pie Dzimtenes ielas izejas uz jūru un Vaivaru peldvietā pie „Nemo” parka ir kāpelējamā siena un šūpoles, bet Pumpuru peldvietā – kāpelējamā siena. Bulduru peldvietā pretī glābšanas stacijai ir vesels atrakciju komplekss: rotējošais aplis, šūpoles, virvju un metāla konstrukciju piramīda ar 21 dažādu atrakciju elementu, kāpelējamā siena, kāpelējama konstrukcija ar trim rotējošiem elementiem, kā arī ierīce skeitošanas imitācijai bērniem vecumā no 6 līdz 15 gadiem. Majoros pretī glābšanas stacijai ir slidkalniņš, šūpoles un „Pirātu kuģis”, Dubultos pie Kļavu ielas izejas uz jūru – šūpoles „grozs” un telpiskais bērnu rotaļu aprīkojums „Zirneklis”. Mellužos pie Puķu ielas izejas uz jūru ir šūpoles un tīklu piramīda „Super climb maxi”, Vaivaros pie Vēju ielas izejas uz jūru – tīklu rāpšanās ierīce un rotaļu ierīce ar alpīnistu sienu. Jaunķemeros pretī glābšanas stacijai bērnus priecē šūpoles, slidkalniņš un tīklu piramīda, bet Kauguros, kur koncentrējas visvairāk vietējo atpūtnieku, ir gan šūpoles un slidkalniņš, gan tīklu piramīda un pat vesela kosmosa pilsētiņa.

Drošībai pludmalē turpina darboties vairākas profesionālas pludmales glābšanas stacijas. Kāpās un pludmalē tiks uzstādītas tualetes, un vairākās vietās uz pludmali ir izveidotas īpašas izejas, kas ir aprīkotas ar nobrauktuvēm ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos. Pašlaik intensīvi tiek strādāts pie tā, lai visās galvenajās izejās uz jūru sakārtotu vētru un sasaluma izbojātos betona plākšņu klājumus.

Liedaga un piegulošās kāpu joslas kopšanā paredzēts ierastais darbu ritms, ko neiespaidos līdzekļu ekonomijas radīti ierobežojumi. Gluži otrādi – pludmalē atkritumu daudzumu kontrolēs arī dienā, regulāri savācot neapzinīgo peldviesu nomestās drazas un vajadzības gadījumā atslogojot konteinerus, jo iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka sevišķi siltās un saulainās dienās lielā apmeklētāju skaita dēļ atkritumu rodas vairāk, nekā iespējams izvietot pludmalē esošajās tvertnēs. Tā kā savācējtransportam braukšana pa pludmali dienas laikā ir liegta un pilnās tvertnes tāpēc laikus nevar nomainīt, atkritumu savākšanai pa dienu šovasar tiks izmantots cilvēka roku darbs.

Jūrmalas pilsētas dome pludmales apsaimniekošanai šogad plāno tērēt 80 tūkstošiem latu.

 

Pēdējās ziņas

2009-05-06 Sezonas atklāšana Kalsnavas arborētumā
2009-05-06 Maijas dienas Turaidā
2009-05-06 Izstādes "Vīrietis un kleita" kataloga prezentācija un koncerts
2009-05-06 "Tas trakais, trakais Harijs" - pēdējo reizi Dailes teātrī
2009-05-06 Vienu dienu Rīgas Krievu teātra ēka atvērta apmeklētājiem
2009-05-06 2.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla "Tango Sun Festival 2009" meistarklasēm var pieteikties jau no 10.maija!
2009-05-06 Uzsākts projekts Nacionālie parki & ieguvumi - sociālekonomiskā labuma veidošana reģionos
2009-05-06 Uzsākts projekts "POLPROP-NATURA" par tūrisma attīstību Natura2000 teritorijās
2009-05-06 Uzsākts projekts "BALTIJAS ZAĻĀ JOSTA" par tūrisma attīstību un dabas vērtību saglabāšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski