Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

2.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla "Tango Sun Festival 2009" meistarklasēm var pieteikties jau no 10.maija!

2009-05-06

Rīga, 6. maijs. No 2009. gada 17. – 23.augustam Rīgā un Jūrmalā notiks 2. Starptautiskais Argentīnas tango festivāls “Tango Sun Festival”, kuru organizē Argentīnas tango deju studija “Tangostudio” un tās vadītāji Aigars Stirna un Ginta Opmane. Pieteikšanās un reģistrācija festivāla meistarklasēm pie pasniedzējiem no Argentīnas, Vācijas un Latvijas sāksies jau 10.maijā.


Festivāla programmā paredzētas 46 tango meistarklases, kuras vadīs trīs lieliski pasniedzēju pāri no Argentīnas - Juan Camerlingo un Diana del Valle, Hugo Mastrolorenzo un Agnese Vanaga, Marcelo Soria un Veronica Villarroel, pieredzējušie pasniedzēji no Vācijas - Salvador un Ilona Rios, kā arī pasniedzēji no Latvijas - Aigars Stirna un Ginta Opmane. Pasniedzēji piedāvās apmācību dažādos Argentīnas tango stilos – Salon, Milonguero un Nuevo, kā arī apmācīs Argentīnas tautas deju chacarera. Meistarklasēm var pieteikties gan dejotāji ar lielāku vai mazāku pieredzi, gan visi Argentīnas tango interesenti bez deju pieredzes. Notiks arī speciālas meistarklases profesionāliem dejotājiem, pasniedzējiem un horeogrāfiem. Ar festivāla programmu, kas vēl tiks precizēta un papildināta, var iepazīties deju studijas „Tangostudio” mājas lapā www.tangostudio.lv sadaļā “Festivāls”.

Festivāla ietvaros notiks četri Argentīnas tango deju vakari – milongas, kurus varēs apmeklēt visi mūzikas un deju mīļotāji, neatkarīgi no tango dejotprasmes līmeņa. Šos vakarus vadīs profesionālie tango dīdžeji – slavenais DJ Carlos no Argentīnas un Latvijā jau labi pazīstamie DJ Salvador no Vācijas un DJ Evaldas no Lietuvas. Festivāla vakaros uzstāsies Eiropā labi pazīstamais bandoneonists Jürgen Karthe un viņa vadītais mūziķu kvartets Cuarteto Bando no Vācijas, kā arī festivāla pasniedzēji sniegs tango un Argentīnas tautas deju priekšnesumus.

„Šogad esam iecerējuši daudz plašāku festivāla programmu nekā pagājušajā gadā, uzsverot, ka Argentīnas tango nav tikai deja, bet arī mūzika, dzeja, mode un dzīves filozofija. „Tango Sun Festival” – tie būs svētki visiem, kuri mīl Argentīnas tango, sauli un dzīvi. Es aicinu ikvienu to izbaudīt!” saka Argentīnas tango deju studijas „Tangostudio” vadītājs un pasniedzējs Aigars Stirna.

Festivāla galvenā norises vieta būs elegantā četrzvaigžņu viesnīca “Baltic Beach Hotel” Jūrmalā, pašā jūras krastā. Festivāla dalībnieki varēs gan dejot tango, gan atpūsties pludmalē.

Par 1. Starptautisko Argentīnas tango festivālu „Tango Sun Festival 2008”
1. Starptautiskais Argentīnas tango festivāls „Tango Sun Festival”, kas notika Jūrmalā 2008. gadā no 31.jūlijam līdz 3.augustam, bija patiesi svētki tango dejotājiem un visiem tā apmeklētājiem. Festivālā piedalījās vairāk nekā 200 dejotāji no 22 pasaules valstīm, notika tango vakari ar Argentīnas un Vācijas mūziķu, dīdžeju un pasniedzēju uzstāšanos, kā arī 30 tango meistarklases, tai skaitā pie slavenajiem šova „O tango” dejotājiem un horeogrāfiem Adrian Veredice un Alejandra Hobert no Argentīnas.

Par festivāla organizatoriem
Festivāla organizatori ir Argentīnas tango pasniedzēji un dejotāji Aigars Stirna un Ginta Opmane. Viņu 2005. gadā dibinātā un vadītā Argentīnas tango deju studija „Tangostudio” ir pirmā un vienīgā profesionālā deju studija Latvijā, kas specializējas vienīgi Argentīnas tango apmācībai un popularizēšanai. 2008. gadā „Tangostudio” nozīmīgākie panākumi ir veiksmīga Latvijā pirmā Starptautiskā Argentīnas tango festivāla organizēšana, uzstāšanās Arēnā Rīga pirms slavenā Argentīnas šova „O tango”, uzstāšanās lielākajā Vācijas Starptautiskajā Argentīnas tango festivālā Vupertālē, uzstāšanās dažādos koncertos un citos pasākumos. Aigars Stirna ir piedalījies Latvijas Nacionālā teātra izrādes „Uz neatgriešanos” tapšanā kā tango horeogrāfs.

Festivālu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, „I-dejas māja”, Rīgas kinostudija, SIA „Eden Springs Latvia”, SIA „Mestako”, SIA „COBA”, Viesu nams „Kārļamuiža”, „Lottand aģentūra” un BMW pārstāvis Latvijā „Wess-select”.

Informatīvie atbalstītāji: Nacionālā ziņu aģentūra Leta un „draugiem.lv”.

Tuvāku informāciju par festivālu skatieties internetā www.tangostudio.lv sadaļā „Festivāls” vai zvanot pa tel. 26344457 (Aigars Stirna) vai 29461000 (Ginta Opmane). 

Pēdējās ziņas

2009-05-06 Sezonas atklāšana Kalsnavas arborētumā
2009-05-06 Maijas dienas Turaidā
2009-05-06 Izstādes "Vīrietis un kleita" kataloga prezentācija un koncerts
2009-05-06 "Tas trakais, trakais Harijs" - pēdējo reizi Dailes teātrī
2009-05-06 Jūrmalas pludmale ir gatava viesu uzņemšanai vasaras aktīvajā sezonā
2009-05-06 Vienu dienu Rīgas Krievu teātra ēka atvērta apmeklētājiem
2009-05-06 Uzsākts projekts Nacionālie parki & ieguvumi - sociālekonomiskā labuma veidošana reģionos
2009-05-06 Uzsākts projekts "POLPROP-NATURA" par tūrisma attīstību Natura2000 teritorijās
2009-05-06 Uzsākts projekts "BALTIJAS ZAĻĀ JOSTA" par tūrisma attīstību un dabas vērtību saglabāšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski