Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Uzsākts projekts Nacionālie parki & ieguvumi - sociālekonomiskā labuma veidošana reģionos

2009-05-06

Rīga, 6. maijs. Latvijas lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs” piedalās projektā, lai veicinātu sadarbību tūrismā nacionālo parku teritorijās un panāktu jaunu, kvalitatīvu un daudzveidīgu tūrisma produktu rašanos, vietējiem iedzīvotājiem izmantojot nacionālo parku dabas resursus. Projektu atbalsta ES Interreg IV B programma, tajā piedalās 18 partneri no Baltijas jūras valstīm. LLTA “Lauku Ceļotājs” ir viens no partneriem, un šī projekta ietvaros veic pilotprojektu sadarbībā ar Ķemeru nacionālo parku.


Baltijas jūras reģiona valstīs ir izcils, unikāls dabas mantojums. Respektējot dabas aizsardzības prasības un mērķus, ilgtspējīgs dabas tūrisms var kļūt par nozīmīgu nacionālās ekonomikas sastāvdaļu. Līdz šim dabas vērtību ekonomiskais potenciāls nav pietiekami izmantots. Saimnieciskās darbības iespējas netiek novērtētas, bieži rodas diskusijas un aizspriedumi pret dabas aizsardzības prasībām.

Visā Eiropā pieaug pieprasījums pēc tāda dabas tūrisma piedāvājuma, kas pieejams plašam sabiedrības lokam, ne tikai specializētām interešu grupām. Šobrīd nacionālie parki Latvijā piedāvā daudzpusīgas un interesantas programmas un pasākumus dabas vērtību iepazīšanai. Taču interesentu būtu daudz vairāk, ja vieglāk pieejami un vienlīdz kvalitatīvi būtu arī pakalpojumi, kas atvieglo un padara patīkamāku nacionālā parka apmeklējumu – piemēram, iespēja paēst siltas pusdienas patīkamā kafejnīcā, vai iegādāties atspirdzinošus dzērienus, turpat blakus noīrējot velosipēdus, saņemot parka karti ar iezīmētu velomaršrutu, kas ir arī marķēts dabā. Ir daudz iespēju apvienot dabas speciālistu un vietējo uzņēmēju spēkus, lai nacionālo parku teritorijas kalpotu ne tikai dabas aizsardzībai, bet arī cilvēku labsajūtai, veselībai, atpūtas vajadzībām, tai pat laikā ieinteresējot un vairojot izpratni par dabu, vajadzību to aizsargāt.

Kā instruments sadarbības mērķa sasniegšanai projektā tiks izmantota Eiropas Harta dabas parkiem. Eiropas Hartas prasības paredz nacionālo parku pieļaujamā noslogojuma analīzi, noteiktus apmeklētāju menedžmenta standartus, sadarbību ar vietējiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem, sabiedrības informēšanu par abpusējiem – dabas aizsardzības un ekonomiskās attīstības – ieguvumiem. Projekta pasākumi palīdzēs 8 nacionālajiem parkiem Baltijas jūras valstīs sagatavoties Hartas iegūšanai.

 „Lauku ceļotāja” veiktā pilotprojekta ietvaros tiks izveidoti 5 jauni dabai draudzīgi tūrisma produkti Ķemeru nacionālā parka teritorijā – velo, pastaigu takas, ūdenstūrisma maršruti, putnu un dzīvnieku vērošana, u.c. Visi tūrisma produkti būs pieejami arī interneta vidē www.celotajs.lv . Tiks izdots Latvijas nacionālo parku dabas tūrisma ceļvedis - apkopota informācija par tūrisma piedāvājumu Latvijas 4 nacionālajos parkos, ceļvedī iekļaujot sadaļas par tūrisma apskates objektiem, aktivitātēm, pasākumiem un tūrisma infrastruktūru. Projekta noslēgumā tiks rīkota starptautiska Dabas tūrisma konference.

Kā pirmais pasākums projektā tiks rīkots seminārs „Ķemeru nacionālais parks – dabas aizsardzība un tūrisms, sadarbības iespējas un ieguvumi vietējai sabiedrībai”, kurā aicināti piedalīties vietējie tūrisma pakalpojumu sniedzēji, iedzīvotāji, pašvaldību pārstāvji un citi interesenti. Seminārs notiks 22. Maijā plkst. 10:00 „Meža mājā” – Ķemeru nacionālā parka administrācijas telpās.

Projekts daļēji finansēts no Eiropas Savienības (Eiropas reģionālā attīstības   
fonda un Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta)


 

Pēdējās ziņas

2009-05-06 Sezonas atklāšana Kalsnavas arborētumā
2009-05-06 Maijas dienas Turaidā
2009-05-06 Izstādes "Vīrietis un kleita" kataloga prezentācija un koncerts
2009-05-06 "Tas trakais, trakais Harijs" - pēdējo reizi Dailes teātrī
2009-05-06 Jūrmalas pludmale ir gatava viesu uzņemšanai vasaras aktīvajā sezonā
2009-05-06 Vienu dienu Rīgas Krievu teātra ēka atvērta apmeklētājiem
2009-05-06 2.Starptautiskā Argentīnas tango festivāla "Tango Sun Festival 2009" meistarklasēm var pieteikties jau no 10.maija!
2009-05-06 Uzsākts projekts "POLPROP-NATURA" par tūrisma attīstību Natura2000 teritorijās
2009-05-06 Uzsākts projekts "BALTIJAS ZAĻĀ JOSTA" par tūrisma attīstību un dabas vērtību saglabāšanu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski