Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults pirmoreiz stāsies Māris Sirmais un solo atskaņos spožā čelliste Kristīne Blaumane

2009-05-05

Rīga, 5. maijs. Pirmoreiz pie Sinfonietta Rīga diriģenta pults stāsies talantīgais diriģents Māris Sirmais, un sadarbību ar orķestri turpinās spožā čelliste Kristīne Blaumane. Koncerti notiks Cēsīs – trešdien, 6.maijā pl. 18:30 Cēsu Sv. Jāņa baznīcā un Rīgā – piektdien, 8. maijā pl. 19:30 Sv. Pētera baznīcā, atskaņojot Džona Tavenera, Semjuela Bārbera un Vojceha Kilara opusus.


Čelliste Kristīne Blaumane par gaidāmajiem pavasara koncertiem stāsta: „Ar vislielāko prieku gaidu šos divus koncertus, jo tā man ir iespēja viesoties Latvijā un atkal uzstāties Latvijas publikai. Ar Džona Tavenera The Protecting Veil man saistās īpašas atmiņas, kad 2002. gadā sadarbojāmies ar Normundu Šnē un Rīgas Kamermūziķiem. Tā bija ļoti karsta augusta diena ar koncertu Vāgnera zālē, tomēr šī sadarbība palikusi atmiņā kā ļoti dziļa pašatdeve mūzikai un Visaugstākajam”.

Koncertiem Cēsīs un Rīgā diriģents Māris Sirmais izvēlējies Džona Tavenera smeldzīgo un brīnumskaisto meditāciju The Protecting Veil (Sargājošais plīvurs), kurā soliste būs spožā čelliste Kristīne Blaumane. Koncertos skanēs arī amerikāņu komponista Semjuela Bārbera Adagio un poļu komponista Vojceha Kilara Orava, ko Sinfonietta Rīga klausītāji jau novērtēja pagājušās koncertsezonas koncertā.

„Spēlējot garīgo mūziku, jūtu sevišķu atbildību. Tādēļ ļoti priecājos par gaidāmo tikšanos ar Māri Sirmo, kuru uzskatu par lielisku garīgās mūzikas interpretu un nopietnu mūziķi. Šī būs mūsu otrā sadarbība – pirmā notika 2003. gadā Paula Dambja skaņdarba pirmatskaņojumā. Jau 2007. gadā, kad aizsāku sadarbību ar Sinfonietta Rīga, pamanīju to kā ļoti labu un iejūtīgu partneri. Domāju, ka šobrīd orķestris ir kļuvis vēl pārliecinošāks, jo tam ir daudz bagātāka koncertpieredze. Ar nepacietību gaidu mūsu tikšanos, jo, manuprāt, Sinfonietta Rīga ir kļuvis par vienu no saistošākajiem kolektīviem Latvijā,” turpina Kristīne Blaumane.

Čelliste Kristīnes Blaumane ir viena no izcilākajām latviešu jaunākās paaudzes čellistēm. 1996. gadā viņa pārcēlusies uz dzīvi Anglijā. Čelliset ieguvusi dažādas prestižu konkursu balvas un atzinības tādos notikumos kā Latvijas Filharmonijas Gada jaunā mūziķa titula īpašniece, Latvijas Televīzijas konkursa Alternatīva (1995) un Motorola Competition in the Baltic States (1996) laureāte. Kristīne Blaumane sniedz solokoncertos, kā arī uzstājas kopā ar tādiem orķestriem kā Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Rīgas Kamermūziķi, Amsterdam Sinfonietta, Chicago Civic Orchestra, Britten Sinfonia, London Soloists Chamber Orchestra u.c. Čelliste viesojusies vairākos starptautiskos festivālos, piemēram, Lokenhauzā, Zalcburgā u.c. un uzstājusies kamermūzikas programmās kopā ar pasaulē atzītiem mūziķiem – Gidonu Krēmeru, Jo Jo Ma, Nikolaju Znaideru. Ar vairākām soloprogrammām čelliste ir koncertējusi Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Krievijā, Ukrainā, Kanādā, Šveicē un Nīderlandē. Muzicējusi ar Īzāku Šternu un Members of the New Sinfonietta Amsterdamas Concertgebouw koncertzālē.2005. gadā Kristīne Blaumane ieguvusi Latvijas Lielo Mūzikas balvu.

Jāpiebilst, ka šī gada pavasarī orķestris Sinfonietta Rīga, kas dibināts 2006. gadā, saņēma savu otro nozīmīgo valsts apbalvojumu mūzikā – Lielo mūzikas balvu 2008 nominācijā par izcilu interpretāciju, kas izskanēja Jaunās Mūzikas festivāla Arēna atklāšanas koncertā kopā ar diriģentu un obojistu Heincu Holligeru. Sīkāka informācija www.sinfoniettariga.lv un www.latvijaskoncerti.lv.

Pēdējās ziņas

2009-05-05 Tūrisma sezonas atklāšanas svētki Tērvetē
2009-05-05 Starptautiskajai lidostai "Rīga" jauna un mūsdienīga interneta mājaslapa
2009-04-30 Ludviks tūrisma nozares uzņēmumus aicina parakstīt ētikas memorandu
2009-04-30 Mākslas projekts "Cirks" Vidzemes tirgus gaļas paviljonā
2009-04-30 Aicinām uz vasaras sezonas atklāšanu Jūrmalā
2009-04-30 4. maijā - uz ziedošo Pētera Upīša dārzu Dobelē!
2009-04-30 Lēdurgas dendroparkā zied magnolijas
2009-04-30 Starptautiskā lidosta "Rīga" piedāvā jaunu instrumentu ilgtspējīgai attīstībai
2009-04-30 Maršrutā Jūrmala - Rīga no 1.maija sezonu uzsāk upes kuģītis "New Way"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski