Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

4. maijā - uz ziedošo Pētera Upīša dārzu Dobelē!

2009-04-30

Dobele, 30. aprīlis. Atklājot tūrisma sezonu Dobelē, tiek aizsākta jauna tradīcija – viesošanās Latvijas Valsts augļkopības institūta jeb Pētera Upīša dārzā ķiršu ziedēšanas laikā.


Pasakaini skaistas ir tās dienas, kad 4 hektāru platībā Upīša dārzā uzzied saldie ķirši. Lai ikviens varētu tvert to pozitīvo emociju gammu, ko sniedz baltie, smaržīgie ziedu mākoņi, augļkopības institūta darbinieki aicina ķiršu ziedēšanas laikā paviesoties dārzā. 

Īpašs būs 4. maijs, kad, domājams, ķiršu koki būs jau ziedos un pulksten 11 varēs sākties ķiršu ziedēšanas svētki. Dārza vidū dziedās vokālie ansambļi, dejos dažādu paaudžu deju kolektīvi, kopā ar Dobeles Bērnu un jauniešu centra pedagogiem būs iespēja zīmēt, veidot, gleznot, bet profesionālā fotogrāfa Agra Šiliņa vadībā – mācīties ne tikai redzēt skaistumu, bet arī iemūžināt to foto kadros.

Zinātnieki ļaus viesoties savās laboratorijās, pašiem izmēģināt pētnieciskas iekārtas, redzēt, kā top zinātniski atklājumi, degustēt jaunos pārstrādes produktus, piedalīties konkursos.

Dārzā institūta darbinieki iepazīstinās ar jaunāko dārza tehniku, mazajiem ciemiņiem būs iespēja pavizināties, bet lielākajiem – izmēģināt spēkus jaunu šķirņu veidošanā, paviesoties tuneļos, kur mājo zemenes un avenes, un piedzīvot vēl daudz ko aizraujošu. Varēs arī iegādāties stādus, saņemt speciālistu konsultācijas par augļkopības jautājumiem, informatīvos materiālus un tūrisma informāciju, arī šo to garšīgu. Būs atvērts Pētera Upīša muzejs, kur aplūkojama Intas Ozoliņas fotogrāfiju izstāde.

Ieeja dārzā pasākuma laikā būs par brīvu.

Ja laiks kļūs vēsāks un ķirši nepagūs pilnībā saplaukt, ziedošo maiju varēs izbaudīt arī dārzā ziedošajās plūmēs un puķēs. Tuvāka informācija mājas lapā www.lvai.lv.

Pēdējās ziņas

2009-04-30 Ludviks tūrisma nozares uzņēmumus aicina parakstīt ētikas memorandu
2009-04-30 Mākslas projekts "Cirks" Vidzemes tirgus gaļas paviljonā
2009-04-30 Aicinām uz vasaras sezonas atklāšanu Jūrmalā
2009-04-30 Lēdurgas dendroparkā zied magnolijas
2009-04-30 Starptautiskā lidosta "Rīga" piedāvā jaunu instrumentu ilgtspējīgai attīstībai
2009-04-30 Maršrutā Jūrmala - Rīga no 1.maija sezonu uzsāk upes kuģītis "New Way"
2009-04-30 Grupa "Remix" prezentēs jauno DVD ierakstu
2009-04-30 Noslēgumam tuvojas Pārdaugavas 11. sporta spēles
2009-04-30 Notiks Rīgas XVI atklātais čempionāts badmintonā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski