Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Ludviks tūrisma nozares uzņēmumus aicina parakstīt ētikas memorandu

2009-04-30

Rīga, 30. aprīlis. Lai vērtos pret ārzemju tūristu apkrāpšanu, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Almers Ludviks aicina tūrisma nozarē strādājošos apvienoties, lai parakstītu kopīgu ētikas memorandu. Dokuments būs publiski pieejams interneta vidē ikvienam ceļotgribētājam, popularizēts un ieteikts ārzemju tūrisma firmām.

Parakstot ētikas memorandu, tūrisma nozarē strādājošie apņemsies ievērot godprātīgas apkalpošanas principus un ētikas normas, tādējādi nodrošinot Rīgas viesiem draudzīgu servisu.

Šāds pagaidu risinājums pirms tūrisma sezonas rasts, lai Rīgā samazinātu krāpniecības gadījumu skaitu pret ārvalstu tūristiem.

Kontrolējošās iestādes jau ilgstoši bezspēcīgi cīnās ar tūristu apkrāpējiem, jo tām nav attiecīgas likumdošanas bāzes, kas ļautu sodīt. Pagājušā gada beigās Rīgas domē vicemērs Almers Ludviks tikās ar Ekonomikas ministrijas Ārējo ekonomisko attiecību un tirdzniecības politikas departamenta direktora vietnieci Marinu Paņkovu, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieku Intu Ķuzi, Tūrisma attīstības valsts aģentūras direktoru Uldis Vītoliņu un citām  atbildīgām amatpersonām. Tikšanās laikā ministrijas pārstāvji solīja izstrādāt vēlamās izmaiņas likumos, tomēr tās pagaidām ir iestrēgušas ministriju gaiteņos.

Visvairāk krāpniecisku gadījumu Rīgā saistīti ar aizbildināšanos, ka, lietojot karti, it kā noticis neveiksmīgs savienojums un klientu atkārtoti lūdz ievadīt pin kodu, tādējādi tiek samaksāts divreiz, dažkārt rēķinus mākslīgi palielina un pieliek vienu lieku nulli vai iepriekš neuzrāda ēdienkarti, kurā noteiktas pārmērīgi augstas cenas – tik augstas, ka, saņemot rēķinu, klients vienkārši ir šokēts. Daudzas ārzemju viesu sūdzības saistītas arī ar norēķiniem taksometros.

 

Pēdējās ziņas

2009-04-30 Rīgas pilsētas izstāžu zāles "Rīgas mākslas telpa" darba laiks maijā
2009-04-30 Notiks Rīgas XVI atklātais čempionāts badmintonā
2009-04-30 Noslēgumam tuvojas Pārdaugavas 11. sporta spēles
2009-04-30 Grupa "Remix" prezentēs jauno DVD ierakstu
2009-04-30 Maršrutā Jūrmala - Rīga no 1.maija sezonu uzsāk upes kuģītis "New Way"
2009-04-30 Starptautiskā lidosta "Rīga" piedāvā jaunu instrumentu ilgtspējīgai attīstībai
2009-04-30 Lēdurgas dendroparkā zied magnolijas
2009-04-30 4. maijā - uz ziedošo Pētera Upīša dārzu Dobelē!
2009-04-30 Aicinām uz vasaras sezonas atklāšanu Jūrmalā

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski