Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Koncerts "Meistari un mācekļi - IV"

2009-04-23

Rīga, 23. aprīlis. Otrdien, 28. aprīlī plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē aicinām uz koncertu „Meistari un mācekļi – IV”, kurā kopā ar orķestri Sinfonia Concertante muzicēs solisti – Juris Kalnciems, Kārlis Lācis, Uģis Krišjānis (visi – klavieres), DJ KRII, kā arī uzstāsies Oskars Petrauskis (saksofons), Rihards Zaļupe (sitaminstrumenti) Raimonds Petrauskis un Toms Ostrovskis (abi – klavieres, sintezators). Diriģents Andris Vecumnieks.

Programmā: Alfrēds Šnitke, Kārlis Lācis, kā arī skanēs divi jaundarbi – Kristapa Pētersona „21 grams” klavierēm, dīdžejam un stīgu orķestrim, Raimonda Petrauska „Fantāzija Motivo Movimento Framento Spirito” saksofonam, sitaminstrumentiem, klavierēm un sintezatoram. Šis koncerts ir veltījums JVLMA klavieru nodaļas vadītājam, pianistam profesoram Jurim Kalnciemam.

 Komponists Kristaps Pētersons par savu skaņdarbu saka: „Eksistē uzskats, ka 21 gramu sver cilvēka dvēsele. Šī mūzika pēta cilvēku brīdi pirms un tieši nāves iestāšanās laikā, dalot šo procesu trīs formas stadijās. Skaņdarbs „21 grams” klavierēm, dīdžejam un stīgām rakstīts koncentrējoties uz visām četrām vispārpieņemtajām mūzikas sastāvdaļām, nebaidoties pievērsties arī laikmetīgās skaņu mākslas tabu – melodijai. Darba tembrālais izejas punkts ir stīgu skaņa, kura šeit iezīmē trajektoriju „klavieres → elektroniski apstrādātas klavieru skaņas (īpaši izceļot stīgu skanisko aspektu) → stīgu

Pirmais cikla „Meistari un mācekļi” koncerts notika 2006. gadā, kad sevi prezentēja sitaminstrumentālists Edgars Saksons un viņa sitaminstrumentu klases studenti. Vēl šajā ciklā ir bijuši koncerti, kurā meistaru loma tika atvēlēta saksofonistam Artim Sīmanim un fagotistam Andrim Arnicānam.   

Biļešu cena – Ls 3; studentiem, skolēniem, pensionāriem, uzrādot apliecības – Ls 1. Koncertu atbalsta Latvijas Mūzikas akadēmija, VKKF mērķprogramma „Kamermūzika” un VSIA „Latvijas Koncerti”.


 

Pēdējās ziņas

2009-04-23 Kandavas Tūrisma informācijas centra darba laiks vasaras sezonā
2009-04-23 Tallink jaunais kruīza prāmis rītdien dosies savā pirmajā reisā
2009-04-23 Jaunumi Vienkoču parkā
2009-04-23 Atklāta Kultūras un mākslas telpa "Siguldas Tornis" un pirmā izstāde
2009-04-23 Saulains un pavasarīgs sveiciens aktīvās atpūtas piekritējiem!
2009-04-23 Līvānos notiks lielais Jurģu gadatirgus!
2009-04-23 Akvarelis mūsdienās
2009-04-23 Latgales priekšpilsētā atklās zirgu tramvaja pirmsākumiem veltītu skulptūru
2009-04-23 Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumi Rīgā 25. aprīlī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski