Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Atklāta Kultūras un mākslas telpa "Siguldas Tornis" un pirmā izstāde

2009-04-23

Sigulda, 23. aprīlis. Mākslas dienu ietvaros, ko plaši atzīmē visā Latvijā, arī Sigulda atjauno savas mākslas tradīcijas. Svētdien, 19.aprīlī ar daudzveidīgu Siguldas mākslinieku izstādi tika atklāta Kultūras un mākslas telpa „Siguldas Tornis”.


„Siguldas Tornis” ir jauns infrastruktūras objekts Siguldā, kas izveidots Ausekļa ielā 6, parkā pie Dzelzceļa stacijas - telpās, kas savulaik kalpojušas kā ūdenstornis. Atklāšanas dienā apmeklētājiem bija iespēja ne tikai apskatīt jaunizveidotās telpas, bet arī baudīt Siguldas novada mākslinieku izstādi.
 
Mākslas telpu veido 4 stāvi, kurus caurvij apļveida trepes, kas apmeklētājiem radīja tīkamas asociācijas ar vienu no spilgtākajiem Siguldas simboliem – Turaidas torni. Šī asociācija izskanēja arī svētku uzrunās. Siguldas novada domes pārstāvji Uģis Mitrevics un Jolanta Borīte uzsvēra, ka līdz ar Mākslas telpas atklāšanu, Sigulda ieguvusi vēl vienu nozīmīgu kultūras objektu, atstājot spilgtas pēdas novada kultūras dzīvē. Daudz pateicības vārdu tika veltīti Gudovsku, Ādamsonu un Zilgalvju ģimenēm, kuras uzņēmās realizēt šo projektu un ierīkoja Siguldā jaunu infrastruktūras objektu.
 
Darbs pie ūdenstorņa rekonstrukcijas uzsākts 2005.gada vasarā, pateicoties tā brīža domes atbalstam un domes priekšsēdētājam Tālim Puķītim. Tapa biedrība „Lilī”, kuras pamatdarbība balstās uz sabiedriskas, nekomerciālas organizācijas principiem ar nolūku atbalstīt Siguldas novada māksliniekus un radīt sakārtotu kultūras vidi, lai labās Siguldas tradīcijas un kultūrvēsturiskais mantojums tiktu pienācīgi novērtēts. Tāpēc visas Mākslas telpas darbības laikā tiks vākti arī ziedojumi, lai atbalstītu Siguldas novada mākslinieku personālizstādes.
 
Piedāvā ne tikai izstādes, bet arī nodarbības un pasākumus
”Siguldas Tornis” radīts, lai rastu vietu dažādu izstāžu rīkošanai, īpaši piesaistot Siguldas novada māksliniekus. Tiks rīkoti radoši pasākumi, sadarbojoties ar Siguldas mākslas skolas pedagogiem un audzēkņiem, kā arī iepazīstinot apmeklētājus ar Siguldas un apkārtnes kultūrvēsturiskajām vērtībām – notiks izstādes, tirdziņi, dažāda veida aktivitātes ne tikai Mākslas telpās, bet arī teritorijā ap to.
 
„Vēlamies ierīkot arī stikla pūšanas darbnīcu, projektam piesaistot Mākslas akadēmijas studentus. Nākotnē esam iecerējuši arī labdarības akciju organizēšanu Siguldas novada bērniem, pensionāriem un sabiedriskajām organizācijām,” stāsta „Siguldas Torņa” vadītājas L. Zilgalve un L. Ādamsone.
 
Mākslas telpa atvērta ar moto „Uzzini ko jaunu, apgūsti iemaņas un prasmes”. Paralēli izstādēm, kas tiek eksponētas „Siguldas Tornī”, jau šobrīd trešdienās tiek rīkotas gleznošanas stundas bērniem un pieaugušajiem. Tās var apmeklēt ikviens interesents, arī bez prasmēm gleznošanā. Nodarbības ilgst pusotru stundu, un tiek piedāvāts apgūt iemaņas, strādājot ar akrilu, zīmuli, krītiņiem, akvareli, kā arī dažādām citām tehnikām. Vasarā nodarbības notiks ne tikai telpās, bet arī ārā.
Savukārt sākot ar aprīļa beigām ceturtdienu vakaros tiek rīkotas jogas nodarbības grupām līdz 8 personām. Nodarbību ilgums - 1,5 līdz 2 stundas.
 
Iecerēts rīkot arī dažādus literārus pasākumus – grāmatu prezentācijas, lasījumus un tikšanās ar rakstniekiem, dzejniekiem, grāmatu izdevējiem. Būs aktivitātes bērniem, piemēram, leļļu teātra izrādes. Interesentiem būs iespēja arī apmeklēt tematiskos pasākumus, piemēram, ir izrādīta interese par vīna degustācijas, kulinārijas vakariem, kā arī fotomākslas apguves lekcijām.
 
Mākslas telpa „Siguldas Tornis” piedāvā arī telpu īri nelieliem pasākumiem – svinīgiem notikumiem vai semināriem līdz 20 personām. Tā kā Sigulda ir kļuvusi par ļoti iecienītu vietu kāzu ceremoniju rīkošanai, padomāts arī par īpašo piedāvājumu jaunlaulātajiem – būs iespējams rīkot jaunā pāra sveikšanu un citus pārsteigumus kāzu dienā.
 
Izstādes Mākslas telpā „Siguldas Tornis”
 
Maijs
   
Alberts Linarts (foto), Oskars Plāciņš (akrils, pastelis), Voldemārs Gudovskis (akvareļi), Dainis Gudovskis (akvareļi, stikls)
 
Maija beigas – jūnijs
   
Dinas Dubiņa (emalja, zīds), Dainis Gudovskis (stikls), Tālis Puķītis (foto)

Jūlijs     
   
Foto izstāde

Augusts
   
Zigurda Zuzes 80.jubilejas atceres pasākums, izstāde
 
* Izstāžu kalendārā iespējamas izmaiņas, papildinājumi. Sekojiet informācijai!
                                              
Plānotais darba laiks:
 
P. --------
O. --------
T. 11.00 – 17.00
C. 11.00 – 17.00
P. 11.00 – 17.00
S. 11.00 – 16.00
Sv. 12.00 – 16.00
 
* Kultūras un mākslas telpas apmeklējums citā laika iespējams iepriekš piesakoties
 
Sīkāka informācija:
mob. 29218240 vai 29222099
e-pasts: siguldas.tornis@gmail.com

Pēdējās ziņas

2009-04-23 Kandavas Tūrisma informācijas centra darba laiks vasaras sezonā
2009-04-23 Tallink jaunais kruīza prāmis rītdien dosies savā pirmajā reisā
2009-04-23 Koncerts "Meistari un mācekļi - IV"
2009-04-23 Jaunumi Vienkoču parkā
2009-04-23 Saulains un pavasarīgs sveiciens aktīvās atpūtas piekritējiem!
2009-04-23 Līvānos notiks lielais Jurģu gadatirgus!
2009-04-23 Akvarelis mūsdienās
2009-04-23 Latgales priekšpilsētā atklās zirgu tramvaja pirmsākumiem veltītu skulptūru
2009-04-23 Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumi Rīgā 25. aprīlī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski