Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Akvarelis mūsdienās

2009-04-23

Rēzekne, 23. aprīlis. No 22. aprīļa līdz 23. maijam Latgales Kultūrvēstures muzeja Izstāžu nama Lielajā zālē (Atbrīvošanas alejā 100a, Rēzeknē) skatāma akvarelistu darbu izstāde „Akvarelis”, veltīta mākslinieka Jāņa Undas piemiņai.

Pieminot izcilo akvarelistu Jāni Undu, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle sadarbībā ar Latgales Kultūrvēstures muzeju aicināja atsaukties aktīvi strādājošos akvarelistus un veidot kopēju izstādi, lai popularizētu šo glezniecības tehniku mūsdienās.

Izstāde lieliski ataino akvareļa daudzveidīgās iespējas tehnisko paņēmienu un māksliniecisko izteiksmes līdzekļu pielietojumā. Tajā piedalās ap 20 mākslinieki no Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas u.c. pilsētām – gan jaunie, gan tie, kuri personīgi pazina Jāni Undu, piedāvājot ap 40 akvareļu darbus. Izstādē eksponēti arī Jāņa Undas 7 akvareļi no Latgales Kultūrvēstures muzeja krājuma.

Jānis Unda gleznojis gan daudzveidīgās lauku un pilsētas ainavas, gan arī klusās dabas un portretus. Šai izstādē Jāņa Undas darbi sasaucas ar mūsdienu autoru akvareļiem un gluži vai reāli ļauj sajust un sasmaržot pavasara atnākšanu, izbaudot zemes, ūdens, meža un pilsētvides noskaņas.

Izstādes laikā - 8.maijā plkst. 11:00 sāksies zinātniskā konference „Akvarelis. Akvarelists”. To organizē Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāle, un tajā piedalīsies mākslas zinātnieki, muzeju darbinieki un mākslas novirzienu studenti, kuri iepazīstinās interesentus ar akvareļa tehnikas vēsturisko izcelsmi, akvareļa daudzveidību 19.gs., mūsdienu akvareli Latgalē, Rēzeknes akvarelistu daiļradi u.c. tēmām.

Jānis Unda (1928-2000)
Dzimis Ludzas apriņķa Pildas pagastā, bet kopš agras bērnības dzīvojis Rēzeknē un bija pazīstams ne tikai kā izcils akvarelists, bet arī kā pedagogs un aktieris.
Mācījis zīmēšanu un rasēšanu gan Rēzeknes, gan Ludzas, Nautrēnu un Bērzgales skolās. Kad 1959.gadā Rēzeknē atvēra Rīgas lietišķās mākslas vidusskolas filiāli, Jānis Unda kļuva par tās vadītāju un pedagogu. Arī vēlāk, kad filiāli pārveidoja par Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu, strādāja tajā kā gleznošanas un kompozīcijas pasniedzējs.
Mākslas izstādēs piedalījies jau no 1963.gada, sarīkojis daudzas personālizstādes (Rēzeknē, Daugavpilī, Madonā, Ludzā, Rīgā, Gulbenē, Preiļos, u.c.), viņa akvareļi eksponēti arī ārpus Latvijas – Viļņā, Maskavā, Londonā, Brēmenē u.c.
Sabiedriski aktīvs, Rēzeknes Tautas teātrim veidojis gan dekorācijas, gan arī pats piedalījies iestudējumos.

Pēdējās ziņas

2009-04-23 Kandavas Tūrisma informācijas centra darba laiks vasaras sezonā
2009-04-23 Tallink jaunais kruīza prāmis rītdien dosies savā pirmajā reisā
2009-04-23 Koncerts "Meistari un mācekļi - IV"
2009-04-23 Jaunumi Vienkoču parkā
2009-04-23 Atklāta Kultūras un mākslas telpa "Siguldas Tornis" un pirmā izstāde
2009-04-23 Saulains un pavasarīgs sveiciens aktīvās atpūtas piekritējiem!
2009-04-23 Līvānos notiks lielais Jurģu gadatirgus!
2009-04-23 Latgales priekšpilsētā atklās zirgu tramvaja pirmsākumiem veltītu skulptūru
2009-04-23 Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumi Rīgā 25. aprīlī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski