Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tūrisma sezonas atklāšanas pasākumi Rīgā 25. aprīlī

2009-04-23

Rīga, 25. aprīlis. Sākoties jaunajai tūrisma sezonai Rīgas Tūrisma koordinācijas un informācijas centrs kopā ar ieinteresētajām organizācijām  š.g. 25. aprīlī piedāvā rīdziniekiem un pilsētas viesiem pasākumu programmu „Atklāj savu Rīgu”.
Visi pasākumi ir bezmaksas.


•    SACENSĪBAS „MANA PILSĒTA”
Iespēja piedalīties, pārbaudīt savas zināšanas kopā ar draugiem, radiem, darba kolēģiem.
Divu stundu laikā, izmantojot karti, jāatrod  arhitektūras objekti, jāsameklē jautājumos norādītie šo  ēku arhitektūras simboli.
Sacensību sākums no plkst. 10.00 līdz 10.30  Rātslaukumā pie Rolanda pieminekļa.

•    CENTRĀLTIRGUS NO CITA SKATU PUNKTA 
Iespēja paraudzīties uz tirgu ne tikai kā raibu iepirkšanās vietu, bet iepazīt tirgus saimniecisko dzīvi, kas gadu gaitā ir apvīta ar dažādiem mītiem un noslēpumiem, kā arī novērtēt Centrāltirgus kultūrvēsturisko šarmu un vienreizīgumu. Ekskursijā piedalīsies rakstnieks un publicists Ēriks Hānbergs.  Ekskursijas sākums 11.00 Pulcēšanās pie Piena paviljona Centrāltirgus ielā.

•    LATVIJAS DEVIŅDESMITAJAI JUBILEJAI VELTĪTAIS TŪRISMA MARŠRUTS
Latvijas deviņdesmitajai jubilejai veltītais tūrisma maršruts pa Rīgas centrā izvietotajiem pieminekļiem, kas veltīti Latvijas Republikas tapšanas notikumiem un tajos iesaistītajām personām, iekļauj sevī 14 objektus – gan pieminekļus, gan piemiņas plāksnes, gan arī vēsturiskas vietas.  Lielā mērā apskatāmie objekti ir saistāmi ar Bermontiādi.  Ekskursija sākums 11.00 pie Nacionālā teātra. 

•    SENĀ RĪDZENE – UPE ZEM IELĀM
Ekskursija notiek muzejā un Vecrīgas ielās. Ekskursijas gaitā tās dalībnieki iepazīsies ar arheoloģiskajiem atradumiem no Rīdzenes gultnes un varēs izsekot senās upes liktenim, izstaigājot ielas, kuru vietā kādreiz tecējusi Rīdzene.
Ekskursija sākums 11.00  Pulcēšanās  Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vestibilā.

•    RĪGAS DOMA ĒRĢELES
Ekskursijas dalībnieki varēs pārliecināties par izcilo Rīgas Doma akustiku, noklausoties populāras ērģeļmūzikas koncertu  "Concerto piccolo" (20 min.) Pēc koncerta - Doma baznīcas, dārza un krustejas apskate. Sākums 12.00  Pulcēšanas pie ieejas Rīgas Domā. 

•    RĪGAS VĒSTURES  LIECĪBAS RĪGAS DOMA KRUSTEJĀ
Ekskursijas laikā, klausoties gida stāstījumā, būs iespēja apskatīt agrās gotikas meistardarbu Baltijā, 13. gadsimtā celto, 118 m garo Rīgas Doma Krusteju un tajā eksponētos vēsturiskos priekšmetus no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijām.  Ekskursijas sākums 13. 00 Pulcēšanās uz ekskursiju – Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vestibilā.

•    RĪGAS VĒSTURES UN KUĢNIECĪBAS MUZEJA CEĻŠ CAURI GADSIMTIEM – NO 1773. GADA LĪDZ ŠODIENAI
 Ekskursijas dalībnieki gida pavadībā dosies Vecrīgas ielās, apskatot namus un vietas, kurās, gadsimtu gaitā, atradies muzejs un kur glabātas Rīgas vēsturiskās kolekcijas. Ekskursijas sākums 14.00   Pulcēšanās  Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vestibilā.

•    KINOTEĀTRIS „RĪGA” aicina  interesentus ekskursijā  iepazīt vecākā un greznākā  Latvijas kinoteātra vēsturi, interesantos nostāstus un atjaunotos telpu interjerus. Ekskursijas sākums: 13.00  Pulcēšanās  kinoteātra „Rīga” vestibilā.

•    2. STARPTAUTISKAIS RĪGAS TŪRISMA FILMU FESTIVĀLS „RĪGA TOURFILM 2009”
14.00 festivālā nominēto filmu demonstrācija. kinoteātra „Rīga” lielajā zālē
•    RĪGAS MOTORMUZEJS piedāvā iespēju iejusties seno spēkratu gaisotnē un katram pašam pārliecināties par daudzām interesantām ar spēkratiem  un kino saistītām lietām.   Motormuzeja aktivitātes no 12.00 līdz 19.00 pie kinoteātra „Rīga”.

•    KINEMATOGRĀFISKĀ RĪGA „PA ŠERLOKA HOLMSA PĒDĀM”
(krievu valodā)
Iespēja atpazīt vietas Rīgā, kur uzņemtas filmas „17. pavasara mirkļi”, „Šerloks Holms”, „Vella kalpi”, „Ceplis”, „Teātris”, „Mirāža” u.c.   Ekskursijas sākums 12.00 Rātslaukumā pie Rolanda statujas.

•    SPĪĶERI
   Iespēja iepazīt Spīķeru kvartāla pagātni, šodienu un nākotnes ieceres.  Renovētās Spīķeru ēkas; Spīķeru tunelis un Daugavas krastmala;  Leļļu mākslas muzejs ( muzeja ekspozīcijā - lelles, rotaļlietas un sadzīves priekšmeti no 1802. gada līdz mūsdienām!  Dirty Deal Cafe.  Ekskursijas sākums 13.00 Maskavas ielā 6  

•    RĪGA NO CITA SKATU PUNKTA
      Ceļojums pa kanālu cauri Rīgas centram ar koka kuģīšiem
   Sākums no 12.00 kanālmalā pie Bastejkalna.  Ierobežoto vietu dēļ lūdzam iepriekš izņemt ielūgumus. Tūrisma informācijas
   centrā  Rātslaukumā 6

•    SKULPTURĀLĀ VEIDOJUMA „OMNIBUSS” (tēlnieks  A. Vārpa) ATKLĀŠANAS PASĀKUMS
12.30 Mazā Kalna ielas skvērā jeb „Siena tirgū” , Maskavas ielā 121b, tēlnieka A.Vārpas skulptūras „Omnibuss” atklāšana.
Pēc atklāšanas pasākuma ( ap 13.30 ) vēsturnieka Vladimira Eihenbauma ekskursija un stāsts par Siena tirgu, M.Kalna, Jersikas, Sarkanā, Līksnas, Virsaiša, Šaurā ielu vēsturi un Cūku dārzu. Pasākumu organizators: Rīgas Latgales priekšpilsētas izpilddirekcija.


Pēdējās ziņas

2009-04-23 Kandavas Tūrisma informācijas centra darba laiks vasaras sezonā
2009-04-23 Tallink jaunais kruīza prāmis rītdien dosies savā pirmajā reisā
2009-04-23 Koncerts "Meistari un mācekļi - IV"
2009-04-23 Jaunumi Vienkoču parkā
2009-04-23 Atklāta Kultūras un mākslas telpa "Siguldas Tornis" un pirmā izstāde
2009-04-23 Saulains un pavasarīgs sveiciens aktīvās atpūtas piekritējiem!
2009-04-23 Līvānos notiks lielais Jurģu gadatirgus!
2009-04-23 Akvarelis mūsdienās
2009-04-23 Latgales priekšpilsētā atklās zirgu tramvaja pirmsākumiem veltītu skulptūru

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski