Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Sinfonietta Rīga atskaņos Mocarta dubultkoncertu kopā ar izciliem vācu mūziķiem

2009-04-21

Rīga, 21. aprīlis. Lielās Mūzikas Balvas 2008 laureāts Sinfonietta Rīga ar Gētes institūta Rīgā atbalstu sniegs koncertu kopā ar diviem ievērojamiem solistiem no Vācijas – arfisti Mariju Grāfu un flautistu Mihaelu Faustu. Pie diriģenta pults stāsies Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs Normunds Šnē. Muzikālo kontrastu bagātais koncerts notiks piektdien, 24. aprīlī pl. 19:30 Lielajā ģildē.

Flautists Mihaels Fausts stāsta: „Šī būs mana sestā viesošanās reize Rīgā. Pirms Pētera Vaska Koncerta flautai pirmatskaņojuma Vācijā šī gada sākumā esmu ciemojies gan pie komponista, gan Rīgā jau vairākkārt. Tāpat arī esmu viesprofesors Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Mana sadarbība ar Mariju Grāfu aizsākās jau 1987. gadā, kad mēs kopīgi atskaņojām Volfganga Amadeja Mocarta koncertus dažādās Eiropas pilsētās. Kopš tā laika kopīgi atskaņojam arī kamermūziku, kā arī esam ļoti labi draugi. Ideja par gaidāmā koncerta programmu ienāca prātā mums abiem ar Normundu Šnē, kad tikāmies Rīgā 2007. gada pavasarī. Tā kā arfas partija Maurisio Kagela Koncertā ir izcila un meistarības pārpilna, nolēmām kā otru solisti uzaicināt Mariju Grāfu un iekļaut koncertprogrammā arī Volfganga Amadeja Mocarta Koncertu flautai, arfai un kamerorķestrim Do mažorā, tādejādi ienesot krāšņu kontrastu Kagela gandrīz identiskajai instrumentācijai.”

Piektdienas vakara koncertā viesmākslinieku izpildījumā skanēs klasiķa Volfganga Amadeja Mocarta Koncerts flautai, arfai un kamerorķestrim Do mažorā un pēc flautista Mihaela Fausta lūguma komponētais Maurisio Kagela Koncerts. Koncertā tiks atskaņoti arī impresionisma pārstāvju skaņdarbi – Morisa Ravēla Kuperēna kaps un Kloda Debisī Sakrālā un laicīgā deja.

Arfiste Marija Grāfa par sadarbību ar Mihaelu Faustu saka: „Kopā ar Mihaelu Faustu vairākas reizes esam kopā spēlējuši Volfganga Amadeja Mocarta koncertu. Šoreiz es ļoti gaidu koncertu Rīgā, lai atkal spēlētu šo skaņdarbu kopā ar viņu un man vēl neiepazīto orķestri Sinfonietta Rīga.”

Marija Grāfa (Maria Graf) arfas spēli apguvusi Minhenē un Parīzē. Kopš 1980. gadu vidus, turpat desmit gadu garumā viņa bijusi leģendāro Berlīnes Filharmoniķu pirmā arfa. Līdzās tam spožus panākumus guvusi gan kā kamermūziķe, gan soliste, sadarbojoties ar tādiem Eiropas labākajiem orķestriem kā Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, Berlīnes Filharmoniķi, Drēzdenes Staatskapelle u.c. Māksliniece ir biežs viesis festivālos Zalcburgā, Berlīnē un Lokenhauzā. Līdzās koncertdarbībai Marija Grāfa regulāri piedalās ierakstos. Kopš 1997. gada viņa ir profesore Hansa Eislera Berlīnes Mūzikas augstskolā.

Mihaels Fausts (Michael Faust) studējis flautas spēli dzimtajā Ķelnē, vēlāk Hamburgā un Bāzelē. Viņa orķestra mūziķa karjera iesākās 20 gadu vecumā, kad Mihaels Fausts kļuva par Romas Orchestra di Santa Cecilia solo flautistu, tam sekoja darbs Minhenes Filharmoniķos, bet kopš 1988. gada viņš ir WDR Sinfonieorchester Köln solo flautists. Līdzās darbam orķestrī Mihaelam Faustam veidojusies arī ievērības cienīga solo karjera. Viņa repertuāra diapazons ir daudzveidīgs, ietverot gan flautas literatūras klasiskos paraugus, gan mūsdienu mūziku un speciāli viņam rakstītus skaņdarbus. Mihaels Fausts pievērsies arī pedagoga darbam. Viņš ir profesors Diseldorfas Mūzikas augstskolā, kā arī pasniedz meistarklases visā pasaulē, tostarp arī Latvijā.


 

Pēdējās ziņas

2009-04-21 Mātes dienā Jāņa Paukštello programma skanēs Dailes teātrī
2009-04-21 Spožums un virtuozitāte izcilā krievu pianista Mihaila Voskresenska koncertā
2009-04-21 Šonedēļ Jūrmalā - bibliotēku nedēļa
2009-04-21 1. maija svētki Tukuma ledus hallē "Pavasara trakums"
2009-04-21 7. maijā Rīgā notiks starptautiska konference "Eiropas patība - vēsture, kultūra un politiskā identitāte"
2009-04-20 Latvijas Mākslas akadēmijas IZGLĀB!
2009-04-20 "Melo-M" koncertēs gaisā!
2009-04-20 Īpašais Dailes teātra piedāvājums studentiem!
2009-04-20 Iznācis Ūdenstūrisma ceļvedis

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski