Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Šonedēļ Jūrmalā - bibliotēku nedēļa

2009-04-21

Jūrmala, 21. aprīlis. No 22. līdz 24.aprīlim Jūrmalā notiek bibliotēku nedēļa, kuras laikā bibliotēkas popularizē savus grāmatu krājumus, elektroniskos resursus, pakalpojumus un ikvienam interesentam sniedz informāciju par iestādes darba formām un saturu.

Jūrmalas Bibliotēku apvienībā šajā laikā paredzēti vairāki interesanti pasākumi. Bibliotēku nedēļas ieskaņās 22.aprīlī plkst.11.15 Ķemeru bibliotēkas bērnu nodaļa tradicionāli rīko 1.klases skolēnu ekskursiju „Mana bibliotēka”. Tā ir topošo lasītāju padziļināta iepazīšanās ar bibliotēku, tās krājumu un iespējām pavadīt brīvo laiku. 23.aprīlī plkst. 16.00 Ķemeru bibliotēkā – literāra pēcpusdiena „Grāmatas manā dzīvē”, kurā lasītāji un bibliotekāri diskutēs un dalīsies pieredzē par grāmatu nozīmi. 23.aprīlī plkst.14.00 Bulduru bibliotēkas bērnu nodaļā notiks lasošo izmeklētāju biroja „Meklējam lasīšanas patikšanu” atklāšanas ceremonija. Savukārt Kauguru bibliotēkas bērnu nodaļā 23.aprīlī plkst.14.00 sākumskolas „Atvase” jaunāko klašu skolēni tiks aicināti uz lasījuma no Ērika Kūļa grāmatas "Niķis, Stiķis un Minhauzens" noklausīšanos.

Bibliotēku nedēļa Jūrmalā noslēgsies ar vēl nebijušu pasākumu – konkursa „Labākā Jūrmalas bibliotēka un bibliotekārs” laureātu apbalvošanas ceremoniju 24.aprīlī plkst. 15.00 Alberta Kronenberga Slokas bibliotēkā. Šajā dienā tiks apbalvoti speciālisti par radošiem sasniegumiem un nozīmīgu ieguldījumu bibliotekārā darba jomā pilsētā.

Lai veicinātu Jūrmalas pilsētas publisko bibliotēku ilgtspējīgu attīstību un pievērstu sabiedrības uzmanību bibliotēkai kā informējošai, izglītojošai iestādei un sabiedriskās saskarsmes vietai, Jūrmalas pilsētas dome sadarbībā ar Jūrmalas Bibliotēku apvienību 2009.gadā izsludinājusi konkursu „Labākā Jūrmalas bibliotēka un bibliotekārs” un piešķīrusi finansējumu naudas balvām. Konkurss paredzēts kā ikgadējs pasākums pilsētas kultūras dzīvē, un tam ir sešas nominācijas:
1. Par inovatīvu darbu bibliotēku krājuma komplektēšanas politikā, krājuma pieejamībā un kvalitātē, bibliotēkas tēla veidošanā;
2. Par sasniegumiem bibliotēkas publicitātē un atpazīstamības veicināšanā sabiedrībā;
3. Par jaunradi novadpētniecības jomā;
4. Par sekmīgu sadarbību ar izglītības iestādēm, saistošiem un interesantiem lasīšanas veicināšanas pasākumiem;
5. Par saturīgu tematisko kultūras pasākumu un bibliotēkas aktivitāšu organizēšanu;
6. Par inovatīvu un sekmīgu projektu izstrādi un īstenošanu.

Jūrmalas pilsētas bibliotēkas saviem lietotājiem piedāvā dažādus interesantus pasākumus ne tikai svētku nedēļas laikā. Informācija par pasākumiem un bibliotēku pakalpojumiem ir pieejama Jūrmalas bibliotēku apvienības mājas lapā www.jba.lv.

Bibliotēku nedēļa Latvijā tiek atzīmēta kopš 1997.gada, kad to pirmo reizi organizēja pēc Latvijas Bibliotekāru biedrības ierosinājuma. 1996.gadā UNESCO 25.aprīli pasludināja par Pasaules grāmatu un autortiesību aizsardzības dienu, kad visā pasaulē tiek cildinātas grāmatas un to lasīšana. Bibliotēku nedēļas laikā daudz plašāk tiek runāts par bibliotēku darbu, tās aktualitātēm un problēmām, kā arī tiek rīkoti dažādi pasākumi.
 

Pēdējās ziņas

2009-04-21 Sinfonietta Rīga atskaņos Mocarta dubultkoncertu kopā ar izciliem vācu mūziķiem
2009-04-21 Mātes dienā Jāņa Paukštello programma skanēs Dailes teātrī
2009-04-21 Spožums un virtuozitāte izcilā krievu pianista Mihaila Voskresenska koncertā
2009-04-21 1. maija svētki Tukuma ledus hallē "Pavasara trakums"
2009-04-21 7. maijā Rīgā notiks starptautiska konference "Eiropas patība - vēsture, kultūra un politiskā identitāte"
2009-04-20 Latvijas Mākslas akadēmijas IZGLĀB!
2009-04-20 "Melo-M" koncertēs gaisā!
2009-04-20 Īpašais Dailes teātra piedāvājums studentiem!
2009-04-20 Iznācis Ūdenstūrisma ceļvedis

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski