Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Ģirts Trencis tiekas ar Latvijas zēģelētājiem

2009-04-20

Jūrmala, 20. aprīlis. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Ģirts Trencis tikās ar Latvijas Zēģelētāju savienības (LZS) valdes locekļiem, lai pārrunātu aktuālos Lielupes grīvas caurbraucamības jautājumus.

Latvijas Zēģelētāju savienības ģenerālsekretārs Mārcis Kalniņš un valdes pārstāvji Andrejs Civjans, Valters Romans, Arnis Mežulis, Alberts Rozins un Jūrmalas Burāšanas skolas direktors Juris Ailis tikšanās laikā pauda bažas par to, ka it kā arī šogad Lielupes grīvas kuģu ceļš smilšu sēkļu dēļ nebūšot izbraucams ar jahtām, līdz ar to Jūrmalai iešot secen daudzi ar burāšanu saistīti pasākumi un attiecīgi netikšot izmantotas visas tūristu skaita un pilsētas publicitātes palielināšanas potences. Tika uzsvērtas kuģošanas drošības problēmas, jo starptautiskajās kartēs nav norāžu, ka osta slēgta, un tādēļ pastāv avāriju risks, kas savukārt var draudēt Jūrmalas pašvaldībai ar finansiāliem zaudējumiem, ja nāktos atmaksāt kādu jahtu apdrošināšanu.

Sarunā ar Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāju Ģirtu Trenci zēģelētāju pārstāvji guva pārliecību, ka pašvaldība pārzina ostas problēmas un iespēju robežās tās risina. Domes priekšsēdētājs informēja LZS pārstāvjus par situāciju Lielupes ostas pārvaldē, norādot, ka jau gandrīz gadu Lielupes ostas pārvaldnieks neveic savus pienākumus un līdz ar to nevedas organizatoriskie darbi, lai veiktu Lielupes grīvas akvatorija padziļināšanu un ostā varētu ienākt jahtas un kuģi. Turklāt šobrīd tiesvedības dēļ slēgti ostās pārvaldes bankas konti.

Tomēr pašvaldība ir gatava uzņemties problēmu risinājumu. Plūdu riska novēršanas programmas ietvaros budžetā ir atvēlēti līdzekļi, ko izlietos arī Lielupes grīvas padziļināšanai, lai smilšu sanesumu dēļ pavasaros nevarētu rasties ledus sadambējumi. Jau nākamajā nedēļā tiks pabeigta tehnisko specifikāciju sagatavošana, lai izsludinātu pašvaldības iepirkumu ostas padziļināšanas darbiem. Darba grupā tika iekļauts viens no Latvijā zinošākajiem burāšanas ekspertiem Arnis Mežulis. Padziļināšanu reāli varētu uzsākt ap Jāņiem, un tad pēc dažām nedēļām Lielupē atkal varētu iebraukt jahtas.

Ģ.Trencis uzskaitīja darbus, par kuriem saistībā ar Lielupes ostu tiek domāts šogad. Pirmām kārtām tā ir drošība. Jau sagādāts aprīkojums un tiek izveidots ūdenspolicijas postenis, kas būs Pašvaldības policijas ziņā un atradīsies Dubultos, bet apkalpos visu pilsētas teritorijā esošo upes posmu, ieskaitot izeju uz jūru. Otrs darbs – upes grīvas padziļināšana. Treškārt, pašvaldība ir atvēlējusi līdzekļus jauna navigācijas aprīkojuma uzstādīšanai Lielupē un veco boju sakārtošanai.


 

Pēdējās ziņas

2009-04-20 Latvijas Mākslas akadēmijas IZGLĀB!
2009-04-20 "Melo-M" koncertēs gaisā!
2009-04-20 Īpašais Dailes teātra piedāvājums studentiem!
2009-04-20 Iznācis Ūdenstūrisma ceļvedis
2009-04-20 airBaltic jauna padome
2009-04-17 Atvērto durvju diena jaunajā J.Mediņa mūzikas skolas ēkā
2009-04-17 Tirdzniecības centrā "Elvi" tiks atklāta bibliotēkām veltīta izstāde
2009-04-17 Vitebskas apgabala dienas Daugavpilī
2009-04-17 Sarkano ķieģeļu arhitektūra Daugavpilī

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski