Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Latgales podnieku dienas 2009

2009-04-17

Rēzekne, 17. aprīlis. No 23. – 25. aprīlim Rēzeknes rajonā norisināsies tradicionālās Latgales podnieku dienas 2009. Šogad keramikas ceplis tiks kurināts Pētera Gailuma darbnīcā „Podnieki” Ilzeskalna pagastā. Savukārt podnieku dienu izstādi vēl nedēļu pēc tās atklāšanas 25. aprīlī varēs apskatīt Nautrēnu pagasta Kultūras nama lielajā zālē.

Podnieku dienas ievadīja ceļojošā izstāde, kas jau no pagājušā gada novembra, regulāri atjaunota un papildināta, noris kādā no Rēzeknes rajona pašvaldībām. Izstādes apmeklējums un pārdotais keramikas izstrādājumu daudzums liecina, ka cilvēku interese par tradicionālo Latgales kultūras mākslu ir liela. No 9. aprīļa līdz 9. maijam Daugavpilī skatāma Ilonas Šaušas keramikas izstāde „Non Textile Clothes”.

23. aprīlī atvērto durvju dienas notiks keramiķu Uģa Puzuļa, Raivo Andersona un Jura Krompāna darbnīcās. Tur būs iespēja redzēt, kā no parasta māla pikuča top „brīnums”, un pašam arī pamēģināt to radīt.

24. aprīlī visi interesenti tiek aicināti apmeklēt keramikas cepļa kurināšanu Pētera Gailuma darbnīcā. Kā stāsta pasākuma organizatori, šajā dienā jebkurā laikā no plkst. 17.00 līdz pat plkst. 23.00 var atbraukt un sajust īpašo atmosfēru, ko radīs keramikas meistari. Apmeklētājus priecēs arī Gaigalavas pagasta amatierteātra „Bykovīši” priekšnesumi, pasākumā muzicēs Vinsents Kūkojs, Ivars Rjabovskis, Dainis Zvīdris, Andris Baltacis, Arnis Preiss un Jānis Liepiņš.

Sestdien no rīta plkst. 10.00 būs keramikas cepļa atvēršana. Visi klātesošie redzēs, kas ir sanācis cepļa kurināšanas procesa rezultātā - kā māls, pateicoties meistarīgām rokām, pārtapis mākslas darbā.

Plkst. 12.00 atklās keramikas darbu izstādi, ko kuplinās Nautrēnu pagasta iedzīvotāju rokdarbi un Nautrēnu pašdarbības kolektīvu priekšnesumi. Mazajā zālē būs skatāma arī J. Soikāna Ludzas Mākslas skolas Nautrēnu nodaļas audzēkņu darbu izstāde.

Dažādas ar podniecību saistītas aktivitātes notiks arī maija mēnesī Daugavpilī un Kraslavā – būs gan keramikas cepļu kurināšana un izņemšana, dārza keramikas izstādes atklāšana.

Jāatzīmē, ka Latgales podniecība nozarē „Tautas tradīcijas” ir atzīta par Latvijas kultūras kanonu. Kanons tiek veidots kā izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums, kas atspoguļo nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus kultūrā. Kultūras kanonā tiks iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu, nodrošinot piederības izjūtu Latvijai. Viena no šādām vērtībām ir arī Latgales podniecība.

Kā savdabīgs Latgales kultūras zīmols ir atzītas arī ikgadējās Latgales podnieku dienas, par kuru norisi atbildību ir uzņēmusies Rēzeknes rajona padome. Tās tiek organizētas sadarbībā ar TLMS „Rēzeknes apriņķa pūdnīki”, LKF kopu „Pūdnīku skūla”, TLMS „Latgale”, A.Paulāna TLMS, Maijas un Pētera Gailumu keramikas darbnīcu, Latgales Kultūrvēstures muzeju, šogad - Nautrēnu pagasta padomi un J.Soikana Ludzas Mākslas skolas Nautrēnu nodaļu.


 

Pēdējās ziņas

2009-04-17 Birks aicina rīdziniekus sakopt savu zaļo pilsētu
2009-04-17 Tūrisma industrijai ir izdevīgi Šengenas vīzu atvieglojumi Baltkrievijas pilsoņiem
2009-04-17 Olivers startē uz "Bērnu JAUNO VILNI"
2009-04-17 Otra Puse ar dubultkoncertu atzīmēs jaunā albuma iznākšanu
2009-04-17 Minhauzena muzejs atsāk aktīvo tūrisma sezonu ar vairākiem jaunumiem
2009-04-17 Apstiprina X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanas koncepciju
2009-04-17 Lekcija par iekrāsoto fotogrāfiju: no žurnāla "Ogoņok" ilustrācijām līdz kičam
2009-04-17 Ozola albuma "Neatkarība" koncerts Latvijas Mūzikas kanālā
2009-04-17 Elīnas Ģibietes personālizstāde "Lācenes jubileja" galerijā "Istaba"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski