Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Tūrisma industrijai ir izdevīgi Šengenas vīzu atvieglojumi Baltkrievijas pilsoņiem

2009-04-17

Rīga, 17. aprīlis. 16. aprīlī Eiropas Parlamentā Briselē notika diskusija ''Šengenas vīzu liberalizācijas politika attiecībā uz Baltkrieviju un ES-Baltkrievijas sadarbības uzlabošana tūrisma nozarē'', kuru organizēja Eiropas Parlamenta deputāts Alda Kušķis kopā ar nevalstisko organizāciju ''Ofiss demokrātiskai Baltkrievijai''.

EP delegācijas vicepriekšsēdētājs attiecībām ar Baltkrieviju un Transporta un Tūrisma komitejas loceklis  Aldis Kušķis , sapulcināja  pie apaļā galda Eiropas un Baltkrievijas tūrisma industrijas profesionāļus, lai kopā ar Eiropas Komisijas vīzu politikas ekspertiem spriestu par Šengenas zonas paplašināšanas ietekmi uz tūrisma nozares attīstību Baltkrievijā un rast risinājumus problēmām, ar kurām šajā sakarā nākas saskarties vietējiem tūrisma aģentiem. 
 
''Mūsu mērķis ir kopīgi rast risinājumus, kuri veicinātu Šengenas vīzas izsniegšanas kārtības atvieglošanu un vīzas cenu samazināšanu Baltkrievijas pilsoņiem, kas manāmi uzlabotu ES un Baltkrievijas sadarbību, tai skaita arī tūrisma nozarē. Latvijai ir vajadzīgi tūristi no Baltkrievijas, bet Šengenas vīzas cena-  60 eiro daudziem ir liels šķērslis'', teica deputāts A. Kušķis.

Diskusijas rezultātā tika pieņemts lēmums Eiropas nacionālajām asociācijām sagatavot kopēju nostāju par Šengenas vīzu maksas samazināšanu Baltkrievijas pilsoņiem. Baltkrievijas asociācija, savukārt, izteica gatavību pievienoties Eiropas nacionālo tūrisma aģentu asociācijai (Group of national travel agents’ and tour operators’ associations within the EU, ECTAA).
     
Šengenas vīzas liberalizācijas jautājums trešo valstu pilsoņiem, uz doto brīdi, ir viena no ES ārpolitikas prioritātēm, kuras mērķis ir veicināt un uzlabot attiecības ar kaimiņvalstīm.
Diskusijā uzstājās  Eiropas, Latvijas un Baltkrievijas tūrisma aģentu asociāciju priekšsēdētāji, Eiropas Komisijas pārstāvji no vīzu politikas direktorāta, ka arī vadošie tūrisma profesionāļi no Baltkrievijas. Diskusijā piedalījās arī ES dalībvalstu pārstāvniecību konsulāro nodaļu padomnieki.
 
 

Pēdējās ziņas

2009-04-17 Birks aicina rīdziniekus sakopt savu zaļo pilsētu
2009-04-17 Olivers startē uz "Bērnu JAUNO VILNI"
2009-04-17 Otra Puse ar dubultkoncertu atzīmēs jaunā albuma iznākšanu
2009-04-17 Minhauzena muzejs atsāk aktīvo tūrisma sezonu ar vairākiem jaunumiem
2009-04-17 Apstiprina X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanas koncepciju
2009-04-17 Lekcija par iekrāsoto fotogrāfiju: no žurnāla "Ogoņok" ilustrācijām līdz kičam
2009-04-17 Ozola albuma "Neatkarība" koncerts Latvijas Mūzikas kanālā
2009-04-17 Elīnas Ģibietes personālizstāde "Lācenes jubileja" galerijā "Istaba"
2009-04-17 "Sapņu teātris" piedāvā izrādi "C est la vie"

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski