Parakstīties uz jaunumiem
19 BAR VEIKALS

Ziņas

Top pirmā Bērnu rokopera

2009-04-14

Rīga, 14. aprīlis. Komponiste un Jauno Zvaigžņu Teātra  vadītāja Laila Ilze Purmaliete sarakstījusi bērniem  rokoperu „Olivers”. Tās pirmizrāde notiks 6. maijā plkst. 13.00 VEF kultūras pilī.

Piedalās: Laila Ilze Purmalietes, Andris Baltacis, Liene Šomase, Niks Matvejevs, Ieva Sutugova, bērnu popgrupa „Dzeguzīte“, Juris Rijnieks , rokoperas patronese Arta Šomase, u.c.

Laila Ilze Purmaliete ideju rokoperai ņēmusi no slavenā Čārlza Dikensa romāna „Olivera Tvista piedzīvojumi”, kas piedzīvojis neskaitāmus dramatizējumus un pēc kura ir uzņemtas vairāk nekā 30 filmas. Čārlza Dikensa romānā par bāreni Oliveru ļoti reālistiski atklājas 19. gadsimta Anglijas sabiedrības seja, bet latviskajā rokoperā būs mūsdienīgāki notikumi. „Lai arī ir pagājuši 170 gadi kopš „Olivera Tvista” uzrakstīšanas, visas tajā skartās problēmas ir joprojām aktuālas arī šodien un arī Latvijā – bērnu nami, ielas bērni, draudzība un nodevība, mīlestība un tās trūkums. Izvēlētais žanrs rokopera saistīts ar materiāla skaudrumu un dramatismu, jo diemžēl arī šodien bērnam nereti ir jārisina ļoti nopietnas problēmas, jāpieņem izšķiroši lēmumi jau 11 gadu vecumā, un dzīvē tas visbiežāk nebeidzas tik laimīgi kā mūsu stāstā par Oliveru,“ stāsta rokoperas autore Laila Ilze Purmaliete. Stāsts ir par mazo Oliveru, kurš dzīvo bērnu namā un kurš tāpat kā ikviens bērns vēlas būt mīlēts un laimīgs, kādam vajadzīgs. Nesaņemot mīlestību un prieku bērnu namā, viņš nolemj bēgt, nonākot uz ielas, kur gandrīz aiziet bojā. Oliveram nākas cīnīties pašam par savu turpmāko dzīvi, viņu no nelaimes paglābj nedaudz vecāks zēns, jau pieredzējis bezpajumtnieks, kurš arī Oliveru iesaista noziedznieka Feigina bandā, liekot viņam zagt un ubagot. Olivers iepazīst ielas dzīvi ar tās likumiem un morāli, viņš jau ir gatavs atriebties sabiedrībai, kura to ir izstūmusi, taču negaidīti iepazīst iejūtīgu attieksmi pret sevi, kas pamatos izmaina viņa skatījumu uz pasauli. Viņam ir dota iespēja dzīvot labāku dzīvi, taču nav viegli saraut saistības ar ielas dzīvi.

Lai arī izrādē skartās tēmas ir skaudras, tajā netrūkst joku un asprātības. Skatītajiem neapšaubāmi patiks Nika Matvejeva atveidoteis Feigins – dzērājs un zagļu bandas organizētājs, kā arī no mājām izbēgusī meitene Nensija, kura nelaimīgi iemīlējusies nelietīgajā Saikā. Bērnu nama bērnus atveidos Latvijas Radio vokālā grupa „Dzeguzīte”. Kā stāsta Daila Martinsone, „Dzeguzītes” dalībniekiem ļoti patīk izrādes dziesmas, un mazie dziedātāji nereti neslēpj aizkustinājuma asaras. Ielu bērnu lomās konkursa “ Jaunās zvaigznes laureāti- Linda Libere, Paula Kalniņa, Letīcija Kalniņa, Māra Ulme, Šarlote lēnmane, Valts Bērziņš, Pauls Ārgalis. Izrādes lielais pārsteigums ir populārās grupas „Baltie lāči” līderis Andris Baltacis, kurš izrādās ir profesionāls aktieris, beidzis Sanktpēterburgas akadēmiju, un šajā izrādē viņš attainos policistu, kurš iemīlas skolotājā Šarlotē Braulovā, kuru atveido Liene Šomase.

Izrādei izvēlēta arī patronese, kas ir Lienes Šomases māmiņa, kura no bērnunama paņēmusi trīs pusaugu puikas, dodot tiem iespēju normāli sagatavoties patstāvīgai dzīvei. Tāds ir arī izrādes veidotāju mērķis - mudināt sabiedrību apzināties, ka bērnu nami nav tā vieta, kur var izaugt pilntiesīgi sabiedrības locekļi!

Ieva Sutugova savu varoni raksturo kā ārkārtīgi iemīlējušos meiteni ar koši rozā brillēm: „Šoreiz man ir jāspēlē tāda loma, kurā es ar savu raksturu nesaskatu neko līdzīgu. Mēs esam ļoti atšķirīgas. Man šī izrāde šķiet interesanta, un es ļoti ceru, ka zālē sēdošie skatītāji padomās cītīgāk par to, kā patiesībā notiek daudzos bērnu namos, un kāda iz dzīve ielas bērniem, kuri slēpjas aiz spītīgas un ļoti cietas maskas, kaut gan katrs gribētu siltas mājas un mīlošu ģimeni.”

Teksta un mūzikas autore - Laila Ilze Purmaliete, režisors - Juris Rijnieks, scenogrāfija - Uģis Bērziņš, dziesmu aranžējumi – Raimonds Macats, lomās – vienpadsmit gadīgais Rihards Andris Bērziņš, kurš atveidoja galveno lomu populārajā muziklā„Viens pats Ziemassvētkos“, nozīmīgas lomas atveidos arī tādi populāri dziedātāji kā Andris Baltacis, Liene Šomase, Niks Matvejevs, Ieva Sutugova, kā arī bērnu popgrupa „Dzeguzīte“, kopā uz skatuves būs 20 lomu atveidotāji. Izrādi piedāvā „Jaunais Zvaigžnu Teātris”.

Izrādes VEF kultūras pilī – 6. , 7. ,12.un 24. maijā, kā arī 2009. gada rudenī. 

Pēdējās ziņas

2009-04-14 17. aprīlī Latvijas Kultūras koledžā notiks teatralizēts koncerts "Ciparu starpnieks"
2009-04-14 Dziedošie muzikanti un "Ausma"
2009-04-14 Sinfonietta Rīga izsludina konkursu uz vakantajām mūziķu vietām
2009-04-14 Noteiktas Lielās talkas norises vietas pilsētā
2009-04-14 Sākusies smilšu novākšana no ielām
2009-04-14 Ceļojošā izstāde "Logu stāsti"
2009-04-14 Jūrmalā no 25. līdz 28.jūnijam notiks 18.starptautiskais Eiropas HOG rallijs
2009-04-14 Starptautiskā lidosta "Rīga" notur stabilu pasažieru skaita pieaugumu Eiropā
2009-04-14 Grupas "Otra Puse" jaunais albums - par brīvu

uz augšu   uz augšu

HoReCa nozares ziņas un raksti

Booking.com
Kurp doties pa Latviju Pasākumi Angliski Latviski Krieviski